Home | Department of General Services
HOUSE OF REPRESENTATIVES
MAIN CAPITOL BUILDING
501 NORTH 3RD STREET, HARRISBURG 17120
ADA Coordinator 787-2647
Toll Free (TTY) 1-800-929-2164
Bill Status 787-2342
Capitol Police 787-3199
District Offices Page 239
Office of the Chief Clerk 787-2372
Tour Guides 787-6810
Toll Free 1-800-868-7672
SPEAKER
McClinton Joanna 139 C 772-9850
PARLIAMENTARIAN
Brogan David H 520 C 705-1910
OFFICE OF THE DEMOCRATIC LEADER
Leader
Bradford Matthew 110 C 772-2572
OFFICE OF THE DEMOCRATIC WHIP
Caucus Whip
Miller Dan 121 C 783-1850
OFFICE OF THE DEMOCRATIC CAUCUS CHAIR
Caucus Chair
Schlossberg Michael 147 C 705-1869
OFFICE OF THE DEMOCRATIC APPROPRIATIONS
COMMITTEE
Chair
Harris Jordan 512E C 783-1540
OFFICE OF THE DEMOCRATIC POLICY CHAIR
Policy Chair
Bizzarro Ryan 116 C 772-2297
OFFICE OF THE DEMOCRATIC CAUCUS ADMINISTRATOR
Caucus Administrator
Krueger Leanne 512E C 705-2567
OFFICE OF THE DEMOCRATIC CAUCUS SECRETARY
Caucus Secretary
Davis Tina 331 C 783-4903
DEMOCRATIC INFORMATION TECHNOLOGIES
Director
Reed Doug 613 C 705-6430
Deputy Director
Shaffer Robyn 613 C 783-4280
DEMOCRATIC LEGISLATIVE COMMUNICATIONS
Director
Herzing Mike G25 IOB 787-7895
DEMOCRATIC LEGISLATIVE POLICY & RESEARCH OFFICE
Director
Morris Jerry GO9 IOB 787-9516
Assistant Director
Jones Alexis GO9 IOB 787-9516
DEMOCRATIC LEGISLATIVE PUBLICATIONS OFFICE
6 Technology Park Harrisburg 17110
Director
Dressler Clayton 6 Tech Park 787-3307
Assistant Director
Ogden Steve 6 Tech Park 783-8023
DEMOCRATIC OFFICE OF CHIEF COUNSEL
Chief Counsel
Hazelwood Tara L Esq 620 C 787-3002
Deputy Chief Counsel
Murray Lee Ann Esq 620 C 787-3002
Ethics Counsel
Sacavage Alexandra Sasha Esq 604 C 787-1254
Senior Legal Counsel, OCC & Regional Caucus Director
King Christopher Esq 620 C 787-3002
Senior Legal Counsels
Salkowski Matthew Esq 620 C 787-3002
Truong Lam Esq 620 C 787-3002
Senior Administrative Assistant
Williams Katelynn 620 C 787-3002
Senior Ethics Compliance Administrator
Ogden Nicole 604 C 787-1254
DEMOCRATIC OFFICE OF DEMOGRAPHIC ANALYSIS
Director
Klos Justin 602 C 783-1571
Senior System Technician
Bliss David 602 C 787-7040
System Technician
Wagonseller Adam 602 C 772-2283
DEMOCRATIC OFFICE OF DISTRICT OPERATIONS & OUTREACH
Director
Stets Christopher 223 IOB 705-2062
Assistant Director
Mitchell Conner 223 IOB 705-2062
DEMOCRATIC OFFICE OF FINANCIAL MANAGEMENT
Senior Finance Manager
Louwerse Dennis 330 IOB 783-5710
DEMOCRATIC OFFICE OF HUMAN RESOURCES
Director
Mongelli Derek 123 IOB 783-7801
DEMOCRATIC SUPPORT SERVICES
Director
Sloan Johnathon 120 IOB 783-9789
Constituent Services 4 EW 783-4529
Messengers B29 IOB 787-9177
OFFICE OF THE REPUBLICAN LEADER
Leader
Cutler Bryan 423 C 783-6424
OFFICE OF THE REPUBLICAN WHIP
Caucus Whip
O’Neal Timothy 428 C 787-3315
OFFICE OF THE REPUBLICAN CAUCUS CHAIR
Caucus Chair
Dunbar George 412 C 260-6132
OFFICE OF REPUBLICAN APPROPRIATIONS COMMITTEE
Chair
Grove Seth 245 C 783-2655
OFFICE OF THE REPUBLICAN POLICY CHAIR
Policy Chair
Kail Joshua 414 C 260-6144
OFFICE OF THE REPUBLICAN CAUCUS ADMINISTRATOR
Caucus Administrator
Delozier Sheryl 315J C 783-5282
OFFICE OF THE REPUBLICAN CAUCUS SECRETARY
Caucus Secretary
White Martina 316A C 787-6740
Republican COMMUNICATIONS
Director of Communications
Straub Michael 27 ROB 260-6523
Regional Supervisors
Hippler Patricia 16 ROB 772-9846
Lehman Tricia 42 ROB 772-9840
Web/New Media/Design Supervisor
Moore Diane 18 ROB 772-9844
REPUBLICAN DISTRICT OPERATIONS
Director
Konen Thomas G-41 IOB 772-3603
Republican HUMAN RESOURCES DEPARTMENT
Director of Operations & Financial Management
Gouker Jordan B10 C 787-9833
Controller/Human Resources Generalist
Mitchell Candice B10 C 787-9833
Human Resources Generalist
Tuckey Tierna B10 C 787-9833
REPUBLICAN INFORMATION TECHNOLOGY
Director
Eaton Stephen F G53 IOB 787-1571
Help Desk G59 IOB 705-2066
REPUBLICAN LEGAL DEPARTMENT
Chief Counsel
Corey Rodney A B6 C 783-1510
Senior Deputy Chief Counsel
Mann James G B6 C 783-1510
Deputy Chief Counsel
Vecchio Jill B6 C 783-1510
Senior Legal Counsel and Caucus Ethics Officer
Testa Katherine B6 C 783-1510
Senior Legal Counsel and Caucus Open Records Officer
Bashore Charlene B6 C 783-1510
Paralegal
McDivitt Sandra B6 C 783-1510
Naccarato Julianne B6 C 783-1510
Roser AnnRhea B6 C 783-1510
Legal Secretary
Popp Maureen B6 C 783-1510
REPUBLICAN LICENSING SPECIALISTS
Supervisor
Hassinger Beau 333 ROB 787-3992
REPUBLICAN MESSENGER SERVICES
Fieman Nathan 314B C 787-7308
Hall Bryan 43 EW 260-6449
O’Connell Douglas 407 IOB 260-6456
Plakas Dean 123 ROB 260-6461
Reichenbach Eric 157 EW 260-6463
Witmer Barry 123 ROB 260-6458
Republican PRINTING/BULK MAIL
4 Technology Park Harrisburg 17110
Director
Kepner Teresa 4 Technology Park 783-8670
Managers
Harris Wendy 4 Technology Park 783-8232
Yantz Kyle 4 Technology Park 783-8670
Republican POLICY & LEGISLATIVE SERVICES
Director
Kiehl Jeremy 432 C 783-6424
Manager
Golden Kerry 331 ROB 787-3396
BIPARTISAN MANAGEMENT COMMITTEE
Chair
McClinton Joanna 139 C 772-9850
Democratic Leader
Bradford Matthew 110 C 772-2572
Republican Leader
Cutler Bryan 423 C 783-6424
Democratic Whip
Miller Dan 121 C 783-1850
Republican Whip
O’Neal Timothy 428 C 787-3315
OFFICE OF THE CHIEF CLERK – CORE
Chief Clerk
Wheeler Brooke 129 C 787-2372
Deputy Chief Clerks
Candori Angela 129 C 787-2372
Whittaker Raymond 129 C 787-2372
Executive Assistants
Doebler Margaret 129 C 787-2372
Wolfe Penny 129 C 787-2372
CORE Departments
Archives
Teitelbaum Jesse (Director) 628 IOB 783-3866
Benefits 1-800-281-6606
Knolles Trish (Director) 130 C 783-3075
Broadcasting
Arendt David (Director) B22 C 787-3155
Custodial Services – Night Shift
Mosazghi Letina (Director) 35 IOB 783-4566
VanNatta Jameson (Asst Director) 35 IOB 783-4566
Facilities
Smith Kevin (Manager) 65 ROB 783-7325
Guest Page Program
McVitty Patrick B34 C 787-8476
Health Services
Evans Phillips Michelle MSN CRNP 65 C EW 787-4874
Emergency Number 1-911
Information Technology
Kroutch Kevin (Director) B02 C 772-2002
Helpdesk helpdesk@
Legislative and Postal Services
Legislative Services
Davis Jordan (Director) B34 C 787-6706
Brungard Paul (Asst Director) B34 C 787-6706
Floor Amendment Clerks 783-3748
Postal Services
Cooper Shawn (Director) B34 C 783-8476
Legislative Projects Coordinator
Hoffman Lori B34 C 787-1417
Messengers/Publications
Hammaker Greg (Director) G49 IOB 783-5362
Print Shop Maintenance
Goss Todd (Director) 4 Tech Park 705-7156
Purchasing & Office Services
Nye Michelle (Director) B25 C 787-3109
Reporter's Office
Rabuck Jessica (Official Reporter) B27 C 772-9800
Sergeant-at-Arms
Farnsler Rick (Chief) B30 C 787-2647
Storeroom/Day Custodial Services
Feltman Mike (Director) B7 IOB 787-8569
Guidas Rob (Asst Director) B7 IOB 787-8569
OFFICE OF THE COMPTROLLER
Comptroller
Benko Jennifer 132 C 787-3607
Administrative Assistant
Zechman Kirstin 132 C 787-3607
Director of Legislative Accounting
Dellanoce Anthony 132 C 787-3607
Legislative Accountant
Blain Nicole 132 C 787-3607
Legislative Expense Officer
Matesevac Melanie 132 C 787-3607
Legislative Fiscal Assistants
Corbin Zachary 132 C 787-3607
Fortson Zena 132 C 787-3607
Heyne Darla 132 C 787-3607
Seagrist Matthew 132 C 787-3607
Legislative Payroll Officer
Garvin Trish 132 C 787-3607
Legislative Payroll Assistants
Jones Miko A 132C 787-3607
Slattery Johanne 132 C 787-3607
Weiss April 132 C 787-3607
Office of Core Legal Counsel
Legal Office
Coleman Daniel 133 C 772-5139
Right-to-Know Office
Wright Keisha 133 C 787-7431
Human Resources Office
Rittle Justine 133 C 783-8136
Human Resources Specialist
Brunner Nicole 133 C 787-4458
Executive Assistant
Brown Traci 133 C 547-7486
House Members
Abney Aerion 27A EW 783-3783
Adams Joseph 164A EW 783-2037
Armanini Mike 145B EW 260-6142
Banta Jacob 163B EW 783-9087
Barton Jamie B14 C 787-9029
Bellmon Anthony A 26B EW 783-4111
Benham Jessica 109A EW 783-0411
Benninghoff Kerry A 213 ROB 783-1918
Bernstine Aaron 211 ROB 783-8322
Bizzarro Ryan A 116 C 772-2297
Bonner Timothy 150A EW 783-6438
Borowicz Stephanie 111 ROB 772-9925
Borowski Lisa A 4F EW 772-2005
Boyd Heather 106A EW 783-8099
Boyle Kevin 115 IOB 783-4944
Bradford Matthew D 110 C 772-2572
Brennan Tim 121B EW 772-2361
Briggs Tim 302 C 705-7011
Brown Amen 27A EW 783-3822
Brown Marla 149A EW 783-2017
Bullock Donna J 321 IOB 787-3480
Burgos Danilo 200 IOB 772-2004
Burns Frank 332 C 772-8056
Cabell Mike B15 C 787-1117
Causer Martin T 47 EW 787-5075
Cepeda-Freytiz Johanny 104A EW 772-1858
Cephas Morgan 324 C 783-2192
Cerrato Melissa 28A EW 772-1999
Ciresi Joe 125A EW 783-4086
Conklin H Scott 314 IOB 787-9473
Cook Bud B13 C 783-8655
Cooper Jill N 160B EW 787-8939
Curry Gina 25A EW 783-4907
Cutler Bryan 423 C 783-6424
D’Orsie Joseph 54B EW 705-7167
Daley Mary Jo 225 IOB 787-9475
Davanzo Eric B12 C 783-3825
Davis Tina M 331 C 783-4903
Dawkins Jason 150 C 787-1354
Deasy Daniel J 304 IOB 772-8187
Delloso Dave 111 IOB 783-6437
Delozier Sheryl M 315J C 783-5282
Diamond Russ 155 EW 787-2686
Donahue Kyle 25B EW 787-8981
Dunbar George 412 C 260-6132
Ecker Torren 115 ROB 783-8875
Emrick Joe 108 ROB 260-6159
Fee Mindy 43 EW 772-5290
Fiedler Elizabeth 32 EW 787-5774
Fink Wendy 410 IOB 783-6426
Fleming Justin C 102A EW 772-0674
Flick Jamie L 160A EW 787-2885
Flood Ann 402 IOB 783-8573
Frankel Dan B 326 C 705-1875
Freeman Robert L 207 IOB 783-3815
Friel Paul 123A EW 772-1411
Fritz Jonathan 414 IOB 783-2910
Gallagher Pat G05 IOB 787-4331
Galloway John T 301 IOB 787-1292
Gaydos Valerie 428 IOB 787-6651
Gergely Matthew 117A EW 783-1018
Gillen Mark 18 EW 787-8550
Giral Jose 5B EW 787-1407
Gleim Barbara 427 IOB 772-2280
Green G. Roni 4E EW 705-1876
Gregory Jim 159A EW 787-9020
Greiner Keith J 49 EW 783-6422
Grove Seth M 245 C 783-2655
Guenst Nancy 105B EW 705-2044
Guzman Manuel Jr 115A EW 787-3525
Haddock Jim 101A EW 787-3589
Hamm Joe 431 IOB 787-5270
Hanbidge Liz 28B EW 783-4102
Harkins Patrick J 331 IOB 787-7406
Harris Jordan A 512E C 783-1540
Heffley Doyle 218 ROB 260-6139
Hill Evans Carol 528E C 787-7514
Hogan Joe 161B EW 260-6140
Hohenstein Joseph G07 IOB 783-4087
Howard Kristine 107 EW 783-4088
Irvin Rich 106 ROB 787-3335
Isaacson MaryLouise 300 C 783-8098
James R Lee 41A EW 783-8188
Jones Mike 210 ROB 783-8389
Jones Tom 411 IOB 783-2076
Jozwiak Barry J 314C C 772-9940
Kail Joshua 414 C 260-6144
Kaufer Aaron D B16 C 787-3798
Kauffman Rob 313 C 705-2004
Kazeem Carol 26A EW 787-5881
Keefer Dawn 422 IOB 783-8783
Kenyatta Malcom 300 IOB 787-9471
Kephart Dallas 53A EW 787-7099
Kerwin Joe 162A EW 260-6148
Khan Tarik 121A EW 783-4945
Kim Patty 38A EW 783-9342
Kinkead Emily 116B EW 787-5470
Kinsey Stephen 317 IOB 787-3181
Klunk Kate A 113 ROB 787-4790
Kosierowski Bridget M 527E C 783-4874
Krajewski Rick 109B EW 783-1000
Krueger Leanne 512E C 705-2567
Krupa Charity Grimm 406 IOB 783-5173
Kulik Anita Astorino 101 IOB 783-3780
Kutz Thomas 149B EW 783-2063
Kuzma Andrew 159B EW 260-6122
Labs Shelby 153B EW 787-8556
Lawrence John 105 ROB 260-6117
Leadbeter Robert 141B EW 783-1102
Mackenzie Millou 405 IOB 783-1673
Mackenzie Ryan 209 ROB 787-1000
Madden Maureen 325 C 787-5811
Madsen Dave 102B EW 772-2362
Major Abby 53B EW 783-5327
Mako Zachary 402 IOB 772-5398
Malagari Steven G11 IOB 783-8515
Maloney David 7 EW 260-6161
Marcell Kristin 153A EW 772-9926
Markosek Brandon 104 IOB 772-4511
Marshall Jim 214 ROB 260-6432
Matzie Robert F 202 IOB 787-4444
Mayes LaTasha D 111A EW 783-1017
McAndrew Joe 5C EW 783-1011
McClinton Joanna 139 C 772-9850
McNeill Jeanne M 219 IOB 772-9902
Mehaffie Thomas 157 EW 787-2684
Mentzer Steven C 41B EW 787-1776
Mercuri Robert W 162B EW 772-9943
Merski Robert 221 IOB 787-4358
Metzgar Carl Walker 216 ROB 783-8756
Mihalek Natalie 143B EW 783-1522
Miller Brett R 54A EW 705-7161
Miller Daniel L 121 C 783-1850
Moul Dan 416 IOB 783-5217
Mullins Kyle 103 IOB 783-5043
Munroe Brian 104B EW 772-1983
Mustello Marci 147A EW 787-7686
Neilson Ed 127 IOB 772-4032
Nelson Eric R 121 ROB 260-6146
Nelson Napoleon Jr 325 IOB 783-1079
O’Mara Jennifer 217 IOB 783-4090
O’Neal Timothy J 428 C 787-3315
Oberlander Donna 45 EW 772-9908
Ortitay Jason 413 IOB 787-1281
Otten Danielle Friel 34 EW 783-5009
Owlett Clint 52A EW 772-5371
Parker Darisha 106A EW 787-7727
Pashinski Eddie Day 214 IOB 783-0686
Pickett Tina 315A C 783-8238
Pielli Chris 115B EW 705-2075
Pisciottano Nick 121 IOB 787-8175
Powell Lindsay 106B EW 783-9114
Probst Tarah 6A EW 772-1421
Rabb Christopher M 322 IOB 783-2178
Rader Jack Jr 423 IOB 787-7732
Rapp Kathy 312 C 787-1367
Rigby Jim 432 IOB 772-9924
Roae Brad 151 EW 787-2353
Rossi Leslie 51B EW 783-9311
Rowe David 141A EW 787-3443
Rozzi Mark 152 C 783-3290
Ryncavage Alec J 52B EW 783-2041
Salisbury Abigail 123B EW 783-1914
Samuelson Steve 208 IOB 705-1881
Sanchez Benjamin 311 IOB 783-7619
Sappey Christina 112 IOB 772-9973
Schemel Paul 150B EW 783-5218
Scheuren Donna 408 IOB 787-9501
Schlegel John A 163A EW 783-1815
Schlossberg Michael H 147 C 705-1869
Schmitt Louis C Jr 415 IOB 787-6419
Schweyer Peter 128 C 787-2909
Scialabba Stephenie 143A EW 783-1707
Scott Greg 6B EW 772-0749
Shusterman Melissa 114 IOB 787-7524
Siegel Joshua 117B EW 705-6433
Smith Brian 145A EW 787-3845
Smith-Wade-El Ismail 103A EW 772-0752
Solomon Jared 323 C 787-4117
Staats Craig T 110 ROB 783-3154
Stambaugh Perry 430 IOB 783-1593
Steele Mandy 111B EW 705-7141
Stehr Joanne 409 IOB 260-6134
Stender Michael 51 EW 787-3485
Struzzi James 147B EW 705-7173
Sturla P Michael 106 IOB 787-3555
Takac Paul 103B EW 772-0750
Tomlinson Kathleen 161A EW 783-7319
Topper Jesse 400 IOB 787-7076
Twardzik Tim 428 IOB 787-8956
Venkat Arvind 101B EW 772-2363
Vitali Gregory 30 EW 787-7647
Warner Ryan B12 C 787-1540
Warren Perry G01 IOB 787-5475
Watro Dane 164B EW 260-6136
Waxman Ben 5A EW 783-4072
Webster Joe 125B EW 787-0419
Wentling Parke 107 ROB 783-5008
White Martina A 316A C 787-6740
Williams Craig 3 EW 783-3038
Williams Dan 36 EW 783-4103
Young Regina 105A EW 783-8634
Zimmerman David H 420 IOB 787-3531
House Committees
Aging and Older Adult Services
Chair
Kim Patty 38A EW 783-9342
Republican Chair
Mentzer Steven 41B EW 787-1776
Agriculture and Rural Affairs
Chair
Pashinski Eddie Day 214 IOB 783-0686
Republican Chair
Moul Dan 416 IOB 783-5217
Appropriations
Chair
Harris Jordan 512E C 783-1540
Republican Chair
Grove Seth 245 C 783-2655
Children and Youth
Chair
Bullock Donna 321 IOB 787-3480
Republican Chair
Jozwiak Barry 314C C 772-9940
Commerce
Chair
Galloway John 301 IOB 787-1292
Republican Chair
Emrick Joe 108 ROB 260-6159
Consumer Protection, Technology and Utilities
Chair
Matzie Robert 202 IOB 787-4444
Republican Chair
Marshall Jim 214 ROB 260-6432
Education
Chair
Schweyer Peter 128 C 787-2909
Republican Chair
Topper Jesse 400 IOB 787-7076
Environmental Resources and Energy
Chair
Vitali Greg 30 EW 787-7647
Republican Chair
Causer Martin 47 EW 787-5075
Committee on Ethics
Chair
Bullock Donna 321 IOB 787-3480
Republican Vice Chair
Klunk Kate 113 ROB 787-4790
Finance
Chair
Samuelson Steve 208 IOB 705-1881
Republican Chair
Greiner Keith 49 EW 783-6422
Game and Fisheries
Chair
Kulik Anita Astorino 101 IOB 783-3780
Republican Chair
Maloney David 7 EW 260-6161
Gaming Oversight
Chair
Harkins Patrick 331 IOB 787-7406
Republican Chair
Diamond Russ 155 EW 787-2686
Government Oversight
Chair
Cephas Morgan 324 C 783-2192
Republican Chair
Kaufer Aaron B16 C 787-3798
Health
Chair
Frankel Dan 326 C 705-1875
Republican Chair
Rapp Kathy 312 C 787-1367
Housing and Community Development
Chair
Sturla Mike 106 IOB 787-3555
Republican Chair
Irvin Rich 106 ROB 787-3335
Human Services
Chair
Kinsey Stephen 317 IOB 787-3181
Republican Chair
Heffley Doyle 218 ROB 260-6139
Insurance
Chair
Boyle Kevin 115 IOB 783-4944
Republican Chair
Pickett Tina 315A C 783-8238
Judiciary
Chair
Briggs Tim 302 C 705-7011
Republican Chair
Kauffman Rob 313 C 705-2004
Labor and Industry
Chair
Dawkins Jason 150 C 787-1354
Republican Chair
Mackenzie Ryan 209 ROB 787-1000
Liquor Control
Chair
Deasy Daniel 304 IOB 772-8187
Republican Chair
Fee Mindy 43 EW 772-5290
Local Government
Chair
Freeman Robert 207 IOB 783-3815
Republican Chair
James R. Lee 41A EW 783-8188
Professional Licensure
Chair
Burns Frank 332 C 772-8056
Republican Chair
Metzgar Carl Walker 216 ROB 783-8756
Rules
Chair
Bradford Matthew 110 C 772- 2572
Republican Chair
Cutler Bryan 423 C 783-6424
State Government
Chair
Conklin Scott 314 IOB 787-9473
Republican Chair
Roae Brad 151 EW 787-2353
Tourism and Economic and Recreational Development
Chair
Daley Mary Jo 225 IOB 787-9475
Republican Chair
Oberlander Donna 45 EW 772-9908
Transportation
Chair
Neilson Ed 127 IOB 772-4032
Republican Chair
Benninghoff Kerry 213 ROB 783-1918
Veterans Affairs and
Emergency Preparedness
Chair
Solomon Jared 323 C 787-4117
Republican Chair
Gillen Mark 18 EW 787-8550
SPECIAL SESSION 1
The Committee to Provide Justice to Otherwise Barred Victims of Childhood Sexual Abuse
Chair
Briggs Tim 302 C 705-7011
District Offices
Abney Aerion 412/471-7760
730 James Street Pittsburgh 15212
Adams Joseph 570/226-5959
2523 Rte 6 Ste 2 Hawley 18428
Armanini Mike 814/375-4688
DuBois Area Plaza Ste 10 1221 East DuBois Ave
DuBois 15801
Banta Jacob D 814/347-7110
8 S Lake St North East 16248
Barton Jamie 570/668-1240
202 E Broad St Tamaqua 18252
Bellmon Anthony A 215/560-1315
7215-B Rising Sun Ave Philadelphia 19111-3981
Benham Jessica 412/881-4208
1810 Brownsville Rd Carrick 15210
Benninghoff Kerry A 814/355-1300
140 W High St Bellefonte 16823
Bernstine Aaron 724/752-2120
438 Line Ave Ellwood City 16117
Bizzarro Ryan A 814/835-2880
Peninsula Plaza 1101 Peninsula Dr Ste 213
Erie 16505
Bonner Timothy 724/458-4911
234 West Pine St Unit 1 Grove City 16127
Borowicz Stephanie 570/748-5480
18 E Main St Ste II Lock Haven PA 17745
Borowski Lisa A 484/427-2884
24 S Newtown St Rd Ste 100 Newtown Square 19073
Boyd Heather 484/200-8262
5248 Township Line Rd Drexel Hill 19026
Boyle Kevin 215/331-2600
7801-A Hasbrook Ave Philadelphia 19111
Bradford Matthew D 610/270-1150
240 W Germantown Pike First Flr Norristown 19401
Brennan Tim 267/884-0395
80 N Main St Ste 1A Doylestown 18901
Briggs Tim 610/768-3135
554 Shoemaker Rd Ste 149 King of Prussia 19406
Brown Amen 215/879-6615
4602 Lancaster Ave Philadelphia 19131
Brown Marla 724/498-4397
Washington Centre Plaza 28 N Mill St New Castle
16101
Bullock Donna 215/684-3738
2835 W Girard Ave Philadelphia 19130
Burgos Danilo 215/223-1890
635 West Erie Ave Philadelphia 19140
Burns Frank 814/536-8400
535 Fairfield Ave Johnstown 15906
Cabell Mike 570/675-6000
1108 Twin Stacks Dr Dallas 18612
Causer Martin T 814/362-4400
78 Main St 1st Flr Bradford 16701
Cepeda-Freytiz Johanny 484/577-2756
1111 Penn Ave Wyomissing 19610
Cephas Morgan 215/879-6625
7538 Haverford Ave Philadelphia 19151
Cerrato Melissa 267/282-6695
605 Horsham Rd Horsham 19044
Ciresi Joe 484/200-8265
Park Towne Plaza 301 N Lewis Rd Royersford 19468
Conklin H Scott 814/238-5477
301 S Allen St Ste 102 State College 16801
Cook Bud 724/929-2660
1640 E High St Waynesburg 15370
Cooper Jill N 724/387-9113
105 Pfeffer Rd Ste 5 Export 15632
Curry Gina 610/259-7016
Barclay Square Shopping Center
1500 Garrett Rd Upper Darby 19082
Cutler Bryan 284-1965
33 E Friendly Dr Quarryville 17566
D’Orsie Joseph 840-4711
4186 Lincoln Highway Ste B York 17406
Daley Mary Jo 610/832-1679
312 Old Lancaster Rd Merion Station 19066
Davanzo Eric 724/929-2655
119 N Water St West Newton PA 15089
Davis Tina M 267/580-2660
3611 Green Lane Levittown 19057
Dawkins Jason 215/744-7901
4667 Paul St Philadelphia 19124
Deasy Daniel J 412/928-9514
1074 Greentree Rd Pittsburgh 15220
Delloso Dave 610/534-1002
605 E Chester Pike Ridley Park 19078
Delozier Sheryl M 761-4665
2929 Gettysburg Rd Ste 6 Camp Hill 17011
Diamond Russ 277-2101
175 S Lancaster St Jonestown 17038
Donahue Kyle 570/342-4348
1133 Moosic St Scranton 18505-2105
Dunbar George 724/744-0305
2090 Harrison Ave Ste 4
Lower Level Pine Ctr Jeannette 15644
Ecker Torren 259-7805
282 W King St First Flr Abbottstown 17301
Emrick Joe 484/544-0146
301 Village at Stones Crossing Rd Easton 18045
Fee Mindy 664-4979
47 Market Sq Manheim 17545
Fiedler Elizabeth 215/271-9190
2400 S 9th St Philadelphia 19148
Fink Wendy 244-9232
100 Redco Ave Red Lion 17356
Fleming Justin C 230-1172
4807 Jonestown Rd Ste 149 Harrisburg 17109
Flick Jamie L 570/321-1270
1000 Commerce Park Dr Ste 103 Williamsport 17701
Flood Ann 610/746-2100
962 Pennsylvania Ave Pen Argyl 18072
Frankel Dan B 412/422-1774
2345 Murray Ave Ste 205 Pittsburgh 15217
Freeman Robert L 610/253-5543
215 Northampton St Easton 18042
Friel Paul 610/427-8782
68 Glocker Way Pottstown 19465
Fritz Jonathan 570/253-5533
32 Commercial St Ste 300 Honesdale 18431
Gallagher Pat 215/281-3414
8760 Frankford Ave Philadelphia 19136
Galloway John T 215/943-7206
8610 New Falls Rd Levittown 19054
Gaydos Valerie 412/262-3780
1005 Beaver Grade Rd Ste 106
Moon Township 15108
Gergely Matthew 412/664-0035
409 Walnut St First McKeesport 15132
Gillen Mark M 610/775-5130
29 Village Center Dr Ste A-7 Reading 19607
Giral Jose 215/291-5643
3503 B St Unit 7 Philadelphia 19134-1008
Gleim Barbara 249-1990
437 E North St Carlisle 17013
Green G. Roni 833/321-9070
1719 N 52nd St Unit G Philadelphia 19131
Gregory Jim 814/695-2398
324 Allegheny St Hollidaysburg 16648
Greiner Keith J 588-2044
157 W Metzler Rd Ste 103 Ephrata 17522
Grove Seth M 767-3947
2501 Catherine St Ste 10 York 17408
Guenst Nancy 215/259-5962
19 S York Rd Hatboro 19040
Guzman Manuel 610/376-1529
645 Penn St 4th Flr Reading 19601
Haddock Jim 570/655-4883
42 Center St Hughestown 18640
Hamm Joe 570/546-2084
274 Broad St Montoursville PA 17754
Hanbidge Liz 610/277-3230
1098 W Skippack Pike Blue Bell 19422
Harkins Patrick J 814/459-1949
460 E 26th St Erie 16504
Harris Jordan A 215/952-3378
1444 Point Breeze Ave Philadelphia 19146
Heffley Doyle 610/377-6363
204B Bridge St Weissport 18235
Hill Evans Carol 848-9595
53 E North St Ste 3 York 17401
Hogan Joe 215/752-6750
325 W Lincoln Highway Penndel 19047
Hohenstein Joseph 215/744-2600
4725-27 Richmond St Philadelphia 19137
Howard Kristine 610/251-1070
40 Lloyd Ave Greentree Office Bldg Ste 309
Malvern 19355
Irvin Rich 814/644-2996
612 Pennsylvania Ave Huntingdon 16652
Isaacson MaryLouise 215/503-3245
610 N 2nd St Philadelphia 19123
James R Lee 814/677-6413
3220 St Rte 257 Ste 8 PO Box 547 Seneca 16346
Jones Mike 428-9889
1949 Security Dr York 17402
Jones Tom 367-5525
222 S Market St Ste 103 Elizabethtown 17022
Jozwiak Barry J 610/378-4407
2501 Bernville Rd Reading Reg Airport Terminal Bldg
Reading 19605
Kail Joshua 724/728-7655
690 State Ave Beaver 15009
Kaufer Aaron 570/283-1001
161 Main St Ste 201 Keller Complex Luzerne 18709
Kauffman Rob 264-3943
166 S Main St Chambersburg 17201
Kazeem Carol 610/876-6420
624 Ave of the State Chester 19013
Keefer Dawn 432-0792
12 N Baltimore St Dillsburg 17019
Kenyatta Malcolm 215/978-0311
1501 N Broad St Ste 17 Philadelphia 19122
Kephart Dallas 814/765-0609
315 E Market St Ste B Clearfield 16830
Kerwin Joe 833/431-0495
4542 State Rte 209 Elizabethville 17023
Khan Tarik 215/482-8726
4001 Main St Ste 101 Philadelphia 19127
Kim Patty 303-3715
717 Market St Ste 110 Lemoyne 17043
Kinkead Emily 412/321-5523
658 Lincoln Ave Bellevue 15202
Kinsey Stephen 215/849-6592
5952-54 Germantown Ave Philadelphia 19144
Klunk Kate A 630-8942
118 Carlisle St Ste 300 Hanover 17331
Kosierowski Bridget 570/562-2350
1901 North Main Ave Scranton 18508
Krajewski Rick 215/724-2227
4712 Baltimore Ave Philadelphia 19143
Krueger Leanne 610/534-6880
115 E Brookhaven Rd Brookhaven 19015
Krupa Charity Grimm 724/438-6100
870 McClellandtown Rd Ste 5/6 McClellandtown
15458
Kulik Anita Astorino 412/264-4260
1350 Fifth Ave Coraopolis 15108
Kutz Thomas H 975-2235
2 Market Plaza Way Ste 9 Mechanicsburg 17055
Kuzma Andrew 412/382-2009
491 E Brucetown Rd Ste 102 Pleasant Hills 15236
Labs Shelby 215/489-2126
1032 N Easton Rd Ste C Doylestown 18902
Lawrence John A 610/869-1602
1 Commerce Blvd Ste 200 West Grove 19390
Leadbeter Robert 570/387-0246
1000 Market St Ste 39 Bloomsburg 17815
Mackenzie Milou 610/965-5830
1425 Mountain Dr North Bethlehem 18015
Mackenzie Ryan 610/965-9933
3402 Brookside Rd Macungie 18062
Madden Maureen 570/894-7905
354 Memorial Blvd #4 Tobyhanna 18466
Madsen Dave 986-1673
383 S Front St Steelton 17113-2529
Major Abby 724/763-3222
312 Ford St Ford City 16226
Mako Zachary 610/502-2701
2030 Center St Northampton 18067
Malagari Steven 267/768-3671
100 W Main St Ste 110 Lansdale 19446
Maloney David 610/369-3010
46 E Philadelphia Ave Boyertown 19512
Marcell Kristin 215/364-3414
1038 Second St Pike Ste 101 Richboro 18954
Markosek Brandon 412/856-8284
Commerce Bldg 4232 Northern Pk Monroeville 15146
Marshall Jim 724/847-1352
2811 Darlington Rd Ste 1 Beaver Falls 15010
Matzie Robert F 724/266-7774
1240 Merchant St First Flr Ambridge 15003
Mayes La’Tasha D 412/665-5502
2015-2017 Centre Ave Flr 1 Pittsburgh 15219
McAndrew Joe 412/793-2448
77 Universal Rd Ste 1 Penn Hills 15235
McClinton Joanna E 215/748-6712
149 S 60th St Philadelphia 19139
McNeill Jeanne M 610/266-1273
1080 Schadt Ave Whitehall 18052
Mehaffie Thomas L III 534-1323
One E Chocolate Ave Ste 700 Hershey 17033
Mentzer Steven C 464-5285
852 Village Rd Lancaster 17602
Mercuri Robert 412/369-2230
5500 Brooktree Rd Ste 100 Wexford 15090
Merski Robert 814/455-6319
3921 Buffalo Rd Erie 16509
Metzgar Carl Walker 814/443-4230
1808 N Center Ave Ste 200 Somerset 15501
Mihalek Natalie 724/942-2045
1121 Boyce Rd Ste 2200A Pittsburgh 15241
Miller Brett R 295-5050
132 Locust St Ste 102 Columbia 17512
Miller Daniel L 412/343-3870
650 Washington Rd Ste 102 Mt Lebanon 15228
Moul Dan 334-3010
30 W Middle St Gettysburg 17325
Mullins Kyle 570/383-9795
520 Burke Bypass Ste 1 Olyphant 18447
Munroe Brian 215/323-6997
1410 W Street Rd Ste A Warminster 18974
Mustello Marci 724/283-5852
100 Barracks Rd Kerven Bldg Butler 16001
Neilson Ed 215/330-3714
16 Old Ashton Rd Philadelphia 19152
Nelson Eric 724/834-6400
101 Ehalt St Ste 105 The Train Station
Greensburg 15601
Nelson Napoleon 215/572-5210
115 E Glenside Ave Ste 8 Glenside 19038
O’Mara Jennifer 610/544-9878
905 W Sproul Rd Ste 203 Springfield 19064
O’Neal Timothy J. 724/223-4541
190 N Main St Ste 308 Washington 15301
Oberlander Donna 814/226-9000
160 S Second Ave Ste C Clarion 16214
Ortitay Jason 412/221-5110
300 Old Pond Rd Ste 205A Bridgeville 15017
Otten Danielle Friel 484/200-8259
631 Pottstown Pike Exton 19341
Owlett Clint 570-724-1390
74 Main St Wellsboro 16901
Parker Darisha 215/849-6426
1335 W Tabor Rd Ste 109 Philadelphia 19141
Pashinski Eddie Day 570/825-5934
152 S Pennsylvania Ave Wilkes-Barre 18702
Pickett Tina 570/265-3124
320 Main St Towanda 18848
Pielli Chris 610/696-4990
121 W Miner St Ste 1E West Chester 19382
Pisciottano Nick 412/466-1940
3563 Mountain View Dr West Mifflin 15122
Powell Lindsay 412/781-2750
5154 Butler St Pittsburgh 15201
Probst Tarah 570/420-2850
18 S 9th St Ste 105 Stroudsburg 18360
Rabb Christopher 215/242-7300
7216 Germantown Ave Philadelphia 19119
Rader Jack Jr 570/620-4341
2785 Rte 115 Ste 103 Carriage House Sq
Effort 18330
Rapp Kathy 814/723-5203
404 Market St Warren 16365
Rigby Jim 814/536-9818
1021 Ferndale Ave Johnstown 15905
Roae Brad 814/336-1136
900 Water St Downtown Mall Meadville 16335
Rossi Leslie 833/431-0505
2230 Mount Pleasant Rd 1st Flr
Mount Pleasant 15666
Rowe David 570/837-0052
74 Paxtonville Rd Middleburg 17842
Rozzi Mark 610/921-8921
4933 Kutztown Rd Temple 19560
Ryncavage Alec J 570/902-4082
50 N Walnut St Ste 102 Nanticoke 18634
Salisbury Abigail 412/273-3400
501 Braddock Ave Braddock 15104
Samuelson Steve 610/867-3890
104 E Broad St Bethlehem 18018
Sanchez Benjamin 215/517-6800
1175 Old York Rd Abington 19001
Sappey Christina 484/200-8264
Willowdale Town Ctr 698 Unionville Rd
Kennett Square 19348
Schemel Paul 749-7384
1402 E Main St Waynesboro 17268
Scheuren Donna 610/323-3299
1885 Swamp Pike Ste 107 Gilbertsville 19525
Schlegel John A 838-3823
2272 Lebanon Valley Mall Unit E2 Lebanon 17042
Schlossberg Michael H 610/821-5577
5100 Tilghman St Ste 200 Allentown 18104
Schmitt Louis 814/946-7218
2301 Beale Ave Ste A Altoona 16601
Schweyer Peter 610/791-6270
1501 Lehigh St Ste 206 Allentown 18103
Scialabba Stephenie 724/772-3110
2525 Rochester Rd Cranberry Twp Center Ste 201
Cranberry Township 16066
Scott Greg 484/685-3494
1019 W Main St Norristown 19401
Shusterman Melissa 484/200-8260
42 E Lancaster Ave Ste A Paoli 19301
Siegel Joshua 484/656-7744
1801 Union Blvd Ste H-2 2nd Flr Allentown 18109
Smith Brian 814/938-4225
109 Indiana St Ste 3 Punxsutawney 15767
Smith-Wade-El Ismail 283-4218
150 E King St Ste B Lancaster 17602
Solomon Jared 215/342-6340
6434 Castor Ave Philadelphia 19149
Staats Craig T 215/536-1434
10 S Third St Quakertown 18951
Stambaugh Perry 582-8119
18 W Main St PO Box 9 New Bloomfield 17068
Steele Mandy 724/826-5151
1296 Pittsburgh St Cheswick 15024
Stehr Joanne 570/653-2018
57 Park Lane Hegins 17938
Stender Michael 570/286-5885
390 Washington Ave 1st Flr Sunbury 17801
Struzzi James 724/465-0220
550 Philadelphia St Indiana 15701
Sturla P Michael 295-3157
1560 Lititz Pike Ste 2 Lancaster 17601
Takac Paul 814/308-0569
216 W Hamilton Ave State College 16801
Tomlinson Kathleen 215/750-1017
2424 Bristol Rd Neshaminy Valley Commons
Bensalem 19020
Topper Jesse 814/623-9097
133 S Richard St Bedford 15522
Twardzik Tim 570/794-4039
128 South Lehigh Ave Frackville 17931
Venkat Arvind 412/348-8028
9800B McKnight Rd Ste 130 Pittsburgh 15237
Vitali Gregory S 610/789-3900
1001 E Darby Rd Havertown 19083
Warner Ryan 724/437-1105
215 N Pittsburgh St Ste A Connellsville 15425
Warren Perry 215/493-5420
509 Floral Vale Blvd Yardley 19067
Watro Dane 570/453-1344
145 E Broad St Ste 1 Hazleton 18201
Waxman Ben 215/246-1501
1500 Walnut St 10th Flr Philadelphia 19102
Webster Joe 484/200-8258
35 Evansburg Rd Collegeville 19426
Wentling Parke 724/734-5980
689 N Hermitage Rd Ste 2 Hermitage 16148
White Martina 215/330-3711
2901 Southampton Rd Philadelphia 19154
Williams Craig 610/358-5925
1 Beaver Valley Rd Ste 100 Chadds Ford 19317
Williams Dan 484/200-8256
3496 E Lincoln Hwy Thorndale 19372
Young Regina 215/952-3376
6844 Elmwood Ave Philadelphia 19142
Zimmerman David H 556-0031
3000 N Reading Rd PO Box 425 Adamstown 19501
-----------------------
91 HOUSE OF REPRESENTATIVES (UPDATED NOVEMBER 2023)
................
................
In order to avoid copyright disputes, this page is only a partial summary.
To fulfill the demand for quickly locating and searching documents.
It is intelligent file search solution for home and business.
Related searches
- department of financial services nys
- department of public services california
- department of financial services wisconsin
- department of social services sacramento
- department of social services pomona
- florida department of financial services licensee search
- florida department of financial services fl
- department of disability services oklahoma
- department of financial services new york
- department of financial services florida hr
- department of financial services ny
- department of social services food stamps