Cristina Jurca - Reporter PRO TV de Sibiu @ www.sibiul
[Pages:1]Cristina Jurca - Reporter PRO TV de Sibiu
Pe Cristina Jurca o vedeti aproape in fiecare seara la stirile Pro TV. Sa intri in direct cu Andreea Esca - pentru Cristina Jurca faptul a devenit deja o obisnuinta. Ea este reporterul care, in timpul inundatiilor, a stat cu apa pana la brau, in Vadu Rosca. La implinirea a 10 ani de Pro TV, Cristina a acceptat sa acorde un interviu, in exclusivitate, pentru SIBIANUL. Reporter: ti-a fost greu cand ai lasat Sibiul pentru Bucuresti? Cristina Jurca: A fost mai lung traseul de la Sibiu la Bucuresti cu inca 300 de km. Adica din Sibiu, am plecat la Timisoara. Acolo, in toamna lui 2003, am fost angajata ca reporter. De abia din ianuarie 2005 sunt la Pro TV Bucuresti. Mi-a fost greu cand am lasat Sibiul, ca acolo erau prietenii si familia mea. Mai apoi, dupa un an de trait la Timisoara, mi-a fost la fel de greu. R: Cui duci dorul cel mai mult? Ce anume aveai acolo si iti lipseste aici? C.J.: In Sibiu se afla familia mea si o parte din prieteni, iar la Timisoara sunt fostii colegi si prietena mea cea mai buna. Tuturor le duc dorul. R: Ce subiect de stiri la care ai lucrat ti-a ramas intiparit in minte? C.J.: Multe. La Timisoara am filmat intr-o sala de operatie, in vreme ce medicii chirurgi operau la lumina unei lanterne, pentru ca in spital a fost o pana de curent. Am stat intr-o noapte mai bine de 3 ore sa filmam sobolanii din sectia de Chirurgie, care pana la urma au scos capetele din ascunzatori (conducerea nega cu vehementa prezenta rozatoarelor in spital). Inundatiile de la Vadu Rosca. Mai nou, un caz cutremurator - cu o tanara care crede ca a fost infectata cu HIV la un cabinet stomatologic... R: Te-ai schimbat de cand ai venit la Pro TV Bucuresti? Ai reusit sa te adaptezi vietii agitate din Bucuresti? C.J.: Imi place sa cred ca nu m-am schimbat. Sau ca, daca m-am schimbat, am facut-o in bine. E clar ca am mai invatat meserie, e clar ca am mai multa incredere in mine. Am devenit mai creativa. Mai atenta. Iar standardele mele in meserie au crescut de cateva ori. Pe plan sufletesc, poate am devenit mai irascibila, mai agitata. Aici, daca esti calm, oamenii se uita la tine ca la un extraterestru. R: Ce are Pro TV si crezi ca are numai el? C.J.: Particula "PRO" care se pune - la figurat- in fata tuturor cuvintelor, expresiilor, in fata tuturor actiunilor. Aici totul se face de 10 ori mai repede, mai profesionist, mai atent... R: Ce urare-i faci Pro TV-ului la aniversarea celor 10 ani? C.J.: Sa traiasca. Sa aiba entuziasm. Sa ramana liderul televiziunilor, modelul de copiat de catre altii. Sa fie in continuare revolutie ca stare de fapt, ca gandire libera.
Pagina 1 / 1
................
................
In order to avoid copyright disputes, this page is only a partial summary.
To fulfill the demand for quickly locating and searching documents.
It is intelligent file search solution for home and business.
Related download
- kim suro the iron king ep 1 subtitrat in romana weebly
- revista presei chamber of deputies
- regulamentul concursului „vacantzatziki profm
- prima tv live online acum
- stiri observator ieri
- declaraȚie pe proprie rĂspundere guvernul romaniei
- manual de tomb raider anniversary
- manual de playstation 3 slim
- declaraȚie pe proprie rĂspundere
- camera deputaţilor
Related searches
- https www municipalonlinepayments
- a good idea cristina moracho
- ny reporter decisions
- act 126 mandated reporter training online
- new york state reporter of decisions
- trump and cnn reporter today
- canais de tv ao vivo
- canales de tv en vivo
- new york reporter case
- canais de tv online
- court reporter new york
- assistir tv online de graca