ASPone



Manuál pro použití navigace Locus Map na trase Kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí

Vhodný mobil pro navigaci

Trendem je mobil s co největším displejem. Osobně používám 6“ mobil GoClever Quantum 600, který jsem si zakoupil v roce 2015 právě na cestu do New Yorku, abych měl mapy, navigaci a veškerou dokumentaci po ruce. Mobil je již trošku velký pro kapsu. Z toho důvodu jej nosím v ledvince, kterou mám neustále na sobě (výhodné pro běh i práci a navíc nemohu mobil ztratit). V ledvince mám také nezbytné průkazy, karty, klíče, brýle na blízko, tužku, poznámkový blok a flešku s redukcí pro připojení jak do mobilu, tak i do PC. U ledvinky jsem nahradil umělohmotné spony ocelovými provlékacími půlkroužky, takže ledvinku nemohu při jízdě nenadále ztratit a navíc ji nemůže případný zloděj ze mne násilně strhout a utéct s ní (leda se mnou). Ledvinku přitom nosím zásadně skrytou pod svrchním oděvem. Cena mobilu se pohybovala v nižší cenové hladině (3500 Kč), ale jsem s ním i po 3 rocích používání vcelku spokojen. Jen vnitřní paměť (4 GB) by mohla být větší. Z toho důvodu, pokud potřebuji nainstalovat novou aplikaci, musím nejprve deaktivovat některou nepotřebnou nebo málo používanou aplikaci, abych uvolnil paměť (neboť ne všechny aplikace lze přesunout na externí SD kartu). Rovněž čitelnost displeje na slunci při fotografování by mohla být vyšší (fotky jsou však dobré). To je tak vše, co bych mohl tomuto mobilu z hardwarového hlediska při jeho lidové ceně vytknout.

Mobil používám zejména (a tomu odpovídá nainstalované software):

1) pro organizaci času: (aplikace Clock - alarm v 7:00 hod jako budíček, alarm ve 23:00 jako večerka, tj. ”probudit” se u televize, v hospodě, u počítače… a jít spát)

2) pro organizaci úkolů: (aplikace Keep – záznam úkolů s kontrolou jejich plnění pomocí oznámení doprovázeného zvukovým znamením v 9, 13, 17 a ve 20 hodin. Je vhodné udržovat raději menší množství aktuálně naplánovaných úkolů, avšak důsledně je plnit. Ostatní úkoly čekají v zásobníku. Více naplánováných úkolů totiž jen vede k zápornému psychologickému účinku, známým pod pojmem prokrastinace, tj. k neustálému překládání úkolů na pozdější dobu.)

3) pro organizaci událostí: (aplikace Kalendář – upozornění na termín události prostřednictvím oznámení doprovázeného zvukovým znamením 2 dny, 24 hodin a 10 minut před termínem. Neocenitelné např. pro připomenutí výročí svatby, narozenin atd.)

4) pro sběr a organizaci informací: (textové informace zaznamenávám prostřednictvím aplikace Kingsoft Office. Obrazové informace (např. otevírací doby prodejen) a videa pořizuji pomocí aplikace Fotoaparát. Zvukové informace snímám prostřednictvím aplikace Záznam zvuku (neboli diktafon). Získané informace uložené v souborech organizuji do hierarchicky řazených složek s využitím aplikace ES File Explorer. (Odstoupil jsem zatím od využití systémů Evernote nebo OneNote, neboť se mi zdály na mobilu poněkud neoperativní a v některých případech vyžadující navíc internet.)

5) pro získávání informací: (aplikace Prohlížeč – předinstalovaný prohlížeč internetu, aplikace Galerie – prohlížení obrázků řazených do alb, aplikace You Tube – převážně pro prohlížení video návodů, aplikace FM rádio – naladěná hlavně na stanici Český rozhlas Dvojka, kde převažuje mluvené slovo)

6) pro komunikaci: (aplikace E-mail, aplikace Gmail, aplikace Skype, aplikace Telefon, aplikace SMS a MMS)

7) pro správu souborů a aplikací: (aplikace ES File Explorer – správa souborů, aplikace Správce souborů – další manažer souborů, aby bylo možno současně otevřít druhý soubor pro čtení nebo editování, aplikace ES Task Manager – správa aplikací, placená aplikace Tasker – naplánované spouštění úloh s programováním)

8) pro naučné účely: (aplikace DIC-o Anglicko-Český – offline slovník, aplikace Překladač – online google translator, Slovník cizích slov - offline slovník od LangSoft)

9) pro elektronické bankovnictví: aplikace příslušné banky

10) pro navigaci: (aplikace Navigátor – na silnice, aplikace Locus Map – do terénu)

Přidávat další větší aplikace do mobilu je již problém z důvodu nedostatku paměti ve vnitřním úložišti a musím mobil občas pročistit.

I tento manuál píší pohodlně vleže u televize pomocí textového editoru v aplikaci Kingsoft Office.

Dále uvádím některé technické parametry mého mobilu, ať se máte od čeho odrazit, uvažujete-li o případné koupi nového mobilu:

Název: Quantum 600

Výrobce: GoClever

SIM karty: 2

Operační systém: Android 4.4 (KitKat)

Displej: 6” IPS HD LCD

Rozlišení: 1280x720 pixelů

Hustota pixelů: 320 Dpi

Procesor: 4 jádrový

Frekvence: 1,2 GHz

Paměť RAM: 1 GB

Vnitřní paměť: 4 GB

Připojitelná SD karta: ANO (až 32 GB)

Zadní fotoaparát: 8 Mpix

Přední fotoaparát: 2.0 Mpix

Vestavěný blesk: ANO

USB OTG konektor: ANO (vlastnost OTG je velmi potřebná, umožňuje totiž připojit k mobilu

přes speciální redukci flešku, myš nebo klávesnici)

Jack konektor: ANO

Přibalená sluchátka: ANO

Rádio: ANO

GPS: ANO

Hardwarový kompas: NE (hardwarový kompas zajišťuje automatické natáčení střelky a mapy v navigaci

vždy na sever, i když stojíte, GPS zajišťuje automatické natáčení střelky a mapy

vždy na sever jen když se pohybujete)

Bluetooth: ANO

WIFI: ANO

NFC: NE

LTE: NE

Kapacita baterie: 2800 mAh

Hmotnost: 204 g

Rozměry: 160 x 82 x 8.95 mm

Pohotovostní doba: 5 dnů

Vhodná navigační aplikace pro mobil

Pro navigaci na silnici je vhodná např. aplikace MapFactor: Navigátor, která je zdarma. Zdarma jsou i mapy pro tuto aplikaci, které jsou stahnutelné na SD kartu mobilu a tedy použitelné i bez připojení na internet.

Pro navigaci v terénu je vhodná např. aplikace Locus Map Free - Outdoor GPS, která je zdarma. Zdarma pro tuto aplikaci jsou i online mapy (tj. použitelné jen přes internet) a některé z těchto map jsou i zdarma stahnutelné na SD kartu mobilu a tedy použitelné i bez připojení na internet.

Instalace navigace Locus Map na mobil

(Návody jsou sice zpracovány heslovitě, ale detailně po krocích, značka -> znamená pokračovat)

- připojit mobil na internet (nejlépe přes WIFI)

- na mobilu spustit klepnutím aplikaci Obchod Play

- ve vyhledávacím poli zadat text Locus a potvrdit

- v zobrazeném seznamu vyhledat aplikaci “Locus Map Free – Outdoor GPS” klepnout v ní na tři tečky a zvolit instalovat

Stažení trasy Kolo-běhu Frýdlantskem nad Ostravicí z web stránky do navigace Locus Map v mobilu

Stažení souboru.gpx do mobilu

- připojit mobil na internet (nejlépe přes WIFI)

- spustit v mobilu internetový prohlížeč

- zadat v něm adresu a potvrdit

- vybrat kapitolu Mobilní aplikace

- klepnout na odkaz zde za textem “Soubor ke stažení s manuálem k navigaci Locus Map pro závod Kolo-běh

Frýdlantskem nad Ostravicí”

- pokud se nyní na mobilu objeví volba na dokončení akce pomocí aplikace Downloader, pak volbu potvrdit

- mělo by se dále objevit oznámení o umístění staženého souboru, v oznámení pak zvolit volbu Otevřít složku

- přejmenovat v souboru Kolo-beh-Fry-trasa-body.txt příponu “txt” na “gpx”

Import obsahu souboru .gpx do navigace

- spustit v mobilu aplikaci Locus Map -> tlačítko hlavní menu (vlevo nahoře) -> položka menu Import -> záložka MÍSTNÍ SOUBOR -> klepnout na ikonku karty zcela vlevo -> podsložka Storage -> podsložka Sdcard0 nebo Sdcard1 (podle konfigurace vašeho mobilu) -> podsložka Download -> klepnout na soubor Kolo-beh-Fry-trasa-body.gpx -> (objeví se formulář pro import) -> zatrhnout Spojit body s tratí -> v odstaci TRASY SLOŽKA klepnout na rozbalovací šipku -> v rozbalovacím menu navolit položku Přidat novou složku -> do pole Ikona & název vložit text: Kolo-beh-Fry-trasa-body -> tlačítko PŘIDAT -> tlačítko IMPORT

Stažení ikon pro body trasy Kolo-běhu Frýdlantskem nad Ostravicí z web stránky do navigace Locus Map v mobilu

- připojit mobil na internet (nejlépe přes WIFI)

- spustit v mobilu internetový prohlížeč

- zadat v něm adresu a potvrdit

- vybrat kapitolu Mobilní aplikace

- klepnout na odkaz zde za textem “Soubor ke stažení s ikonami orientačních bodů k závodu Kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí pro navigaci Locus Map”

- pokud se nyní na mobilu objeví volba na dokončení akce pomocí aplikace Downloader, pak volbu potvrďte

- váš správce souborů na mobilu by měl nyní zobrazit oznámení o úspěšném stažení souboru s nabídkou Otevřít složku (záleží na vašem nainstalovaném software)

- potvrďte nabídku Otevřít složku a pomocí vašeho správce souborů v mobilu překopírujte soubor „kolo-beh-ikony.zip“ z právě otevřené složky do složky ikon navigace Locus Map (s názvem icons), tj. do složky storage>sdcard0>icons případně do složky storage>sdcard1>icons (záleží na konfiguraci vašeho mobilu)

Stažení mapy pro horská kola ke Kolo-běhu Frýdlantskem nad Ostravicí

- připojit mobil na internet (nejlépe přes WIFI)

- spustit v mobilu aplikaci Locus Map

- klepnout na ikonu mapy (v horním panelu první zprava ) -> ikona tři tečky vpravo nahoře -> volba Prázdné mapy -> volba Světlá varianta

- klepnout na ikonu tras a bodů (v horním panelu druhá zprava )

-> záložka BODY -> ikona tři tečky vpravo nahoře -> volba Zrušit výběr (k preventivnímu zrušení zobrazení všech případně viditelných bodů)

-> záložka TRASY -> tři tečky vpravo nahoře -> volba Zrušit výběr (k preventivnímu zrušení zobrazení všech případně viditelných tras)

- klepnout v záložce TRASY na název složky Kolo-beh-Fry-trasa-body -> klepnout na zmenšeninu mapky před názvem trasy (měla by se zobrazit trasa)

- klepnout na ikonu mapy (v horním panelu první zprava)

-> záložka ONLINE -> položka OSM – Outdoor -> v podpoložce MTB Europe klepnout na ikonu tři tečky -> volba Stáhnout -> odstavec VYBERTE PODLE OBLASTI položka Výběr oblasti -> modrými tlačítky lupy (-) nebo (+), případně gestem dvou prstů, zmenšit nebo zvětšit mapu, tak aby byl zobrazen na displeji celý okruh Kolo-běhu Frýdlantskem nad Ostravicí -> zelenými rohy výseče mapy postupně táhnout tak, aby se kolem trasy Kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí vytvořil obdélník výseče o rozměrech přibližně 9 km x 6 km (chce to trochu cviku) -> potvrdit modrým tlačítkem zatržítka -> zadat jméno nové mapy: Frýdlantsko n. O., MTB -> zatrhnout měřítka: 12, 13, 14, 15, 16, 17 -> tlačítko STÁHNOUT (mapa se stahuje asi 5 minut, velikost přibližně 29 MB, při zatržení i měřítka 18 by se mapa stahovala přes 15 minut, velikost přibližně 70 MB)

Stažení mapy pro pěší ke Kolo-běhu Frýdlantskem nad Ostravicí

- připojit mobil na internet (nejlépe přes WIFI)

- spustit v mobilu aplikaci Locus Map

- klepnout na ikonu mapy (v horním panelu první zprava ) -> ikona tři tečky vpravo nahoře -> volba Prázdné mapy -> volba Světlá varianta

- klepnout na ikonu tras a bodů (v horním panelu druhá zprava)

-> záložka BODY -> ikona tři tečky vpravo nahoře -> volba Zrušit výběr (k preventivnímu zrušení zobrazení všech případně viditelných bodů)

-> záložka TRASY -> tři tečky vpravo nahoře -> volba Zrušit výběr (k preventivnímu zrušení zobrazení všech případně viditelných tras)

- klepnout v záložce TRASY na název složky Kolo-beh-Fry-trasa-body -> klepnout na zmenšeninu mapky před názvem trasy (měla by se zobrazit trasa)

- klepnout na ikonu mapy (v horním panelu první zprava)

-> záložka ONLINE -> položka OSM – Outdoor -> v podpoložce Wanderreit klepnout na ikonu tři tečky -> volba Stáhnout -> odstavec VYBERTE PODLE OBLASTI položka Výběr oblasti -> modrými tlačítky lupy (-) nebo (+), případně gestem dvou prstů, zmenšit nebo zvětšit mapu, tak aby byl zobrazen na displeji celý okruh Kolo-běhu Frýdlantskem nad Ostravicí -> zelenými rohy výseče mapy postupně táhnout tak, aby se kolem trasy Kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí vytvořil obdélník výseče o rozměrech přibližně 9 km x 6 km (chce to trochu cviku) -> potvrdit modrým tlačítkem zatržítka -> zadat jméno nové mapy: Frýdlantsko n. O., Wanderreit -> zatrhnout měřítka: 12, 13, 14, 15 -> tlačítko STÁHNOUT (mapa se stahuje asi 5 minut, velikost přibližně 4 MB)

Stažení obecné mapy České republiky

(mapa není nezbytně nutná, ašak je vhodná pro lepší orientaci)

- připojit mobil na internet (nejlépe přes WIFI)

- spustit v mobilu aplikaci Locus Map

- klepnout na ikonu mapy v pravém horním rohu

-> záložka ONLINE -> položka OSM – Ostatní -> v položce OpenTopoMap klepnout na tři tečky -> volba Stáhnout -> tlačítko ZOBRAZIT POKROČILÉ MOŽNOSTI -> odstavec VYBERTE PODLE OBLASTI položka Podle státu -> volba Czech Republic -> ponechat navrženou výseč beze změny a potvrdit modrým tlačítkem zatržítka -> zadat jméno nové mapy: Česká republika, obecná mapa -> zatrhnout jen měřítka: 7, 8, 9, 10, 11 -> tlačítko STÁHNOUT (Mapa se stahuje asi 20 minut. Stažení vyšších měřítek trvá i hodiny.)

Základy používaní navigace Locus Map na trati Kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí

A) Používání aplikace Locus Map v základním režimu

(není tedy vyvolán ani režim Navigace do bodu, ani režim Navigace po trase, ani režim Navádění do bodu a ani režim Navádění podél trasy)

- spustit v mobilu aplikaci Locus Map

- klepnout na ikonu mapy (v horním panelu první zprava ) -> záložka OFFLINE -> zvolit položku Praha 5, MTB, chcete-li mapu pro kola nebo zvolit položku Frýdlantsko n. O., Wanderreit, chcete-li mapu pro pěší -> Pokud se objeví dotaz: Vybraná mapa je mimo aktuální oblast. Vycentrovat? Zvolit tlačítko ANO

- klepnout na ikonu tras a bodů (v horním panelu druhá zprava )

-> záložka BODY -> ikona tři tečky vpravo nahoře -> volba Zrušit výběr (k preventivnímu zrušení zobrazení všech případně viditelných bodů)

-> záložka TRASY -> tři tečky vpravo nahoře -> volba Zrušit výběr (k preventivnímu zrušení zobrazení všech případně viditelných tras)

- klepnout v záložce TRASY na název složky Kolo-beh-Fry-trasa-body -> klepnout na zmenšeninu mapky před názvem trasy (měla by se zobrazit trasa Kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí)

- zapnout v systémovém nastavení GPS (způsob závisí na operačním systému - v oznamovací liště mobilu stáhnout roletové menu dolů -> klepnout na ikonu v pravém horním rohu -> klepnout na ikonu GPS POLOHA VYPNUTA -> vrátit se na hlavní stránku aplikace Locus Map a vyčkat dokud mobil nezjistí vaši polohu. Objeví se modrý kroužek, stojíte-li nebo modrá šipka, pohybujete-li se. První určení polohy může trvat i minuty (je vhodné být v budově alespoň u okna, nejlépe však pod širým nebem)

- zapnout kompas (ve spodním panelu klepnout na druhou ikona zleva). Tlačítko zmodrá, objeví se magnetická střelka, která se bude při vašem pohybu automaticky natáčet na sever společně s mapou (při stání se bude natáčet, jen máte-li v mobilu hardwarový kompas)

- zapnout centrování mapy na vaši aktuální GPS pozici (ve spodním panelu na první ikoně zleva podržet dotyk -> zatrhnout volbu Držet pozici uprostřed -> vrátit se na hlavní stránku -> klepnout ve spodním panelu na první ikonu zleva – tlačítko zmodrá a kdykoliv teď posunete mapu, pak se vždy do 5 vteřin mapa s aktuální vyznačenou pozicí, tj. modrý kroužek nebo šipka, vrátí do středu displeje).

V ZÁKLADNÍM REŽIMU BUDETE PŘI POHYBU V KAŽDÉM OKAMŽIKU VIDĚT SVOU POZICI NA TRATI KOLO-BĚHU FRÝDLANTSKEM NAD OSTRAVICÍ (VYZNAČENOU ŠIPKOU POSTUPU) A NAVÍC S MAPOU NATOČENOU VŽDY NA SEVER. PŘI NAJETÍ ČERVENÉHO KŘÍŽE NA IKONU ORIENTAČNÍHO BODU NA TRATI SE ZOBRAZÍ ČÍSLO A NÁZEV TOHOTO BODU.

B) Používání aplikace Locus Map v režimu navádění do bodu

Tento režim využijete především při přesunu z místa vašeho bydliště do místa startu, tedy do 1. orientačního bodu na trase Kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí nebo uvedený režim využijete při přímém postupu do místa s prvním ukrytým pokladem, tj. do bodu 6, aniž projdete předchozími body

- nejprve vyvolání základního režimu (není nutné, pokud jste tak již učinili dříve): provést úplně stejný postup, jak je popsáno v kapitole A)

- nastavení vlastností režimu navádění do bodu: klepnout na tlačítko hlavního menu (vlevo nahoře) -> volba Nastavení -> volba Navádění

-> v odstavci BODY zatrhnout Zobrazit panel navádění

-> v odstavci BODY klepnout na položku Upozornění -> klepnou na ikonku vpravo od textu Povolit -> zvolit Zvýšení frekvence při přiblížení -> nastavit 10 m, jako vzdálenost před naváděným bodem, kdy se zahájí upozorňování (pípání) s rostoucí frekvencí, 10 m za bodem pak upozorňování ustane -> tlačítko NASTAVIT -> zpětným tlačítkem mobilu přejít na hlavní stránku aplikace Locus Map

- vyvolání režimu navádění do bodu: klepnout na bod, do kterého chcete navádět (případně jej potvrdit ve vyskakovacím okně, je-li vybráno více objektů) -> v zobrazené popisce klepnout na ikonku šipky vpravo -> zvolit Navádět (zap) -> objeví se lišta navádění do bodu obsahující ikonu naváděného bodu, název naváděného bodu, šipku postupu a vzdálenost do naváděného bodu

- vypnutí režimu navádění do bodu: v liště navádění do bodu klepnout na ikonu tři tečky -> zvolit Navádět (vyp)

V REŽIMU NAVÁDĚNÍ DO BODU BUDETE PŘI POHYBU V KAŽDÉM OKAMŽIKU VIDĚT TOTÉŽ CO V ZÁKLADNÍM REŽIMU A NAVÍC NAVÁDĚCI LIŠTU DO BODU, OBSAHUJÍCÍ IKONU NAVÁDĚNÉHO BODU, NÁZEV NAVÁDĚNÉHO BODU, ŠIPKU UKAZUJÍCÍ SMĚR POSTUPU DO NAVÁDĚNÉHO BODU A VZDÁLENOST DO NAVÁDĚNÉHO BODU

C) Používání aplikace Locus Map v režimu navádění podél trasy

- nejprve vyvolání základního režimu: není nutné, pokud jste tak již učinili dříve, jinak provést úplně stejný postup, jak je popsáno v kapitole A)

- nastavení hlavnich vlastností režimu navádění podél trasy: klepnout na tlačítko hlavního menu (vlevo nahoře) -> volba Nastavení) -> volba Navádění

-> v odstavci TRASY klepnout na položku Nastav další bod -> nastavit např. 6 m

Tato vzdálenost má dva významy současně:

1. význam, jako vzdálenost zbývající do nadcházejícího bodu, kdy se navádění přepne do dalšího bodu následující po nadcházejícím bodě (např. je-li nadcházející bod 3 a je-li vaše pozice od nadcházejícího bodu 7 m, pak v naváděcí liště bude název “Bod 3 Křižovatka u 1. můstku přes Satinu ” a vzdálenost 7 m, klesne-li dalším postupem vzdálenost pod 6, změní se mžikem název dalšího bodu na “Bod 4 Dvojitý dub poblíž 2. můstku přes Satinu ” a vzdálenost např. na 425 m

2. význam, jako vzdálenost, při kterém vznikne upozornění na změnu směru platící pro nadcházející bod

-> v odstavci TRASY klepnout na položku Nastavit upozornění na změnu směru -> klepnou na ikonku vpravo od textu Povolit -> v odstavci NASTAVENÍ ZVUKU zvolit Vybrat zvuk -> zvolit Úložiště médií -> zvolit např. Heaven -> v odstavci NASTAVENÍ VIBRACE zvolit Vzor -> tlačítko NASTAVIT

-> v odstavci TRASY klepnout na položku Upozornění na sjetí z trasy -> klepnou na ikonku vpravo od textu Povolit -> v odstavci UPOZORNĚNÍ NA VZDÁLENOST nastavit např. 30 m (záleží na vaší kondici kolik si můžete dovolit chybně zajít nebo zajet)

-> v odstavci OPAKOVAT zatrhnout Opakujte oznámení každých -> nastavit např. 10 vteřin

-> v odstavci NASTAVENÍ ZVUKU zvolit Převod textu na řeč (i když nerozumíte anglicky, je to výborné odlišení od již fádních melodií a různých zvuků) -> tlačítko NASTAVIT

- vyvolání režimu navádění podél trasy: klepnout na linii trasy mezi libovolnými dvěma body -> v zobrazené popisce klepnout na ikonku šipky vpravo -> zvolit Navigace/Navádění -> volba Navádění (objeví se lišta navádění podél trasy)

-ovládání režimu navádění podél trasy:

- nastavení 1. zobrazované položky: klepnout na první textové pole v naváděcí liště -> zvolit položku Název dalšího waypointu -> zpětným tlačítkem mobilu se vrátit na hlavní stránku

- nastavení 2. zobrazované položky klepnout na druhé textové pole v naváděcí liště -> zvolit položku Vzdálenost k dalšímu bodu -> zpětným tlačítkem mobilu se vrátit na hlavní stránku ->

- nastavení navádění na nejbližší bod od aktuální pozice: v naváděcí liště klepnout na první ikonu zleva -> položka Nejbližší bod

- nastavení navádění na další bod: v naváděcí liště klepnout na první ikonu zleva -> položka Další bod

- ukončení režimu navádění podél trasy: v naváděcí liště klepnout na první ikonu zleva -> položka Navádět (vyp)

V REŽIMU NAVÁDĚNÍ PODÉL TRASY BUDETE PŘI POHYBU V KAŽDÉM OKAMŽIKU VIDĚT TOTÉŽ CO V ZÁKLADNÍM REŽIMU A NAVÍC LIŠTU PRO NAVÁDĚNÍ PODÉL TRASY, OBSAHUJÍCÍ NÁZEV BODU K NĚMUŽ JSTE PRÁVĚ NAVÁDĚNÍ A VZDÁLENOST DO NAVÁDĚNÉHO BODU. NAVÍC PŘI PŘIBLÍŽENÍ K NADCHÁZEJÍCÍMU BODU NA VZDÁLENOST 6 M SE SPUSTÍ MELODIE HEAVEN S VIBRACÍ A DÁLE SE AUTOMATICKY PŘEPNE NAVÁDĚNÍ NA NÁSLEDUJÍCÍ DALŠÍ BOD NA TRATI KOLO-BĚH FRÝDLANTSKEM NAD OSTRAVICÍ. PŘI SJETÍ Z TRASY NA VZDÁLENOST VĚTŠÍ NEŽ 30 M SE SPUSTÍ UPOZORŇUJÍCÍ ŘEČ, JEŽ SE OPAKUJE CO 10 VTEŘIN. UPOZORNĚNÍ SE GENERUJÍ I PŘI VYPNUTÉM DISPLEJI.

Vypracoval: Ing. Stanislav Plucnara

Dne: 30. dubna 2018 v Ostravě

................
................

In order to avoid copyright disputes, this page is only a partial summary.

Google Online Preview   Download

To fulfill the demand for quickly locating and searching documents.

It is intelligent file search solution for home and business.

Literature Lottery

Related searches