„ÉLETCÉLOK-HITVALLÁSOK” az M1 csatornán, a Híradó ...



„ÉLETCÉLOK-HITVALLÁSOK” az M1 csatornán, a Híradó környékén főműsoridőben!

Szinopszis egy mondatban:

A magyar tudós életcéljának, hitvallásának bemutatása egy rövid, hangzatos „életcél üzenetben”.

A sorozat célkitűzése:

A fiatalok számára magatartásmintát nyújtani két percben. A magatartásminta háttérüzenete: az intellektuális, kutatói életcél izgalmasabb, tartalmasabb, kihívóbb, esetleg színesebb is, mint a kereskedelmi médiában tipikusan látható napi felszínes célok üldözésében kimerülő élet.

Célunk, hogy az emberi kitartás és egy ügy elhivatottságához, az élet izgalmas kérdéseihez, a tudományos élethez való ragaszkodás szimbólumaként mutassunk be olyan tudósokat, feltalálókat, vagy reformereket, akik a jövő tudósgenerációinak adhatnak példát.

A mai feltalálók egyre nehezebb helyzete, a tudományos munkához rendelkezésre álló egyre kevesebb forrás nagyon is indokolja azon média megjelenéseket, amelyek ismeretterjesztő jellegüknél fogva nem csak a szórakoztatást tűzik ki célul, hanem pozitív példákon keresztül bátorítják az erre egyébként is fogékony, fiatal korosztályt, mintegy kedvet csinálva a tudományos tevékenységhez.

Szerkesztői koncepció

1. Főcím: animáció és zene 0’10”

2. Témaindító képsorok munka közben (zene + narrátor) 0’20”

A tudós, kutató megnevezése, egymondatos bemutatása. Alatta képsorok a mai tudósról, munka közben, illetve az életet egyéb területeiről.

3. Régi képsorok, (alatta vallomás csak hangban!), gyermekkori élmények, stb. 0’20”

Gyermekkori élmény: Lehetőség szerint ez a blokk egy gyermekkori házi videóval, archív képsorokkal indul, miközben tudósunk hangját hallva „voiceover” egy tömör mondatban arról beszél, ami érdekelte, ami „mozgatta” gyerekkorában: miért lett pl. biológus, genetikus, fizikus, stb. Mi volt gyermekként az életcélja, mi volt a kihívás. „Milyen gyerek voltam, ki és mi akartam lenni?” (még nem látszik képben!)

4. Wish 0’03

Rövid elválasztó grafika

5. Interjú: hitvallás, tudományos paradoxon (szinkron: képben hangban) 0’30”

A tudós tudományos hitvallása egy frappáns mondatban, a ma élő személy interjúja alapján. Mi a hitvallásom, tudományos életem során mi motivált? Milyen paradoxont látok a tudományos céljaim elérésében? A Riportalany szinkronja (képben, hangban, nincs letakarva vágóképekkel!!!)

6. Idézet (narrációval, feliratozva) 0’15”

Az interjúból kiemelt idézet feliratozva, narrációval.

7. Vége-főcím 0’08”

A Támogató és a Corvinus Egyetem képben-hangban való megjelenítése, a gyártó EDITOR Studio logojával, évszám (2010).

A forgatás gyakorlata és a szükséges kellékek, tudnivalók

ELŐKÉSZÜLETEK A HELYSZÍNEN: (azonos háttér előtt)

Ministábunk megbeszélés szerint kimegy a helyszínre: a kutató saját közegében, munkahelyén, irodájában, otthonában rögzíti a beszélgetést, egy épített háttér előtt (bordó drapéria állványra függesztve). Ennek felépítése kb. fél órát igényel.

INTERJÚ: A beszélgetés 10-15 percig tart.

A tudós nem(!) a saját találmányáról, kutatási eredményeiről beszél, hanem gyermekkori élményeiről, a szülők, vagy tanárak ösztönző, lelkesítő szavairól (gyermekkori fotók), amelyek ráirányíthatták figyelmét a választott területre. Majd a kutatói hajtóerőről, amely előidézte az affinitást, majd hitvallást teremtve meghatározta kutatói pályáját, és a későbbiekben segítette, vezette őt eredményeinek elérésében. (képek munka közben: oktat, dolgozik, ír, olvas, böngész, beszélget a kollégáival, stb…).

VÁGÓKÉPEK:

(munkahelyen, laborban, előadáson, stb.)

KIEGÉSZÍTŐ ANYAGOK:

A riportalanyoktól a forgatás helyszínére kérünk régi, gyermek- vagy ifjúkori fotókat (8-10 db.)

................
................

In order to avoid copyright disputes, this page is only a partial summary.

Google Online Preview   Download

To fulfill the demand for quickly locating and searching documents.

It is intelligent file search solution for home and business.

Literature Lottery

Related searches