Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu



ZAPISNIK

11. redovne sjednice Fakultetskog vijeća Filozofskog fakulteta u Zagrebu održane 27. rujna 2012. u Vijećnici fakulteta, s početkom u 11,00 sati

PRISUTNI članovi:

dr. sc. J. Šesnić, dr. sc. J. Mihaljević Djigunović, dr. sc. G. Antunović, dr. sc. T. Brlek, dr. sc. N. Gilić, dr. sc. D. Šporer, dr. sc. D. Marinković, dr. sc. B. Pavlovski, dr. sc. M. Grčević, dr. sc. O. Timko Đitko, dr. sc. Ž. Fink Arsovski, dr. sc. D. Oraić-Tolić, dr. sc. B. Bekavac, dr. sc. M. Ježić, dr. sc. E. Čaušević, dr. sc. N. Lazić, dr. sc. V. Mildner, dr. sc. M. Žagar, dr. sc. B. Petrović, dr. sc. T. Bogdan, dr. sc. S. Botica, dr. sc. T. Vinšćak, dr. sc. J. Grbić, dr. sc. H. Tomas, dr. sc. K. Filipec, dr. sc. B. Galić, dr. sc. D. Matić, dr. sc. B. Čulig, dr. sc. A. Čović, dr. sc. I. Mikecin, dr. sc. H. Jurić, dr. sc. K. Posavec, dr. sc. M. Jurčić, dr. sc. R. Marinković, dr. sc. D. Agičić, dr. sc. T. Jakovina, dr. sc. Z. Blažević, dr. sc. I. Šute, dr. sc. N. Maraković, dr. sc. M. Jurković, dr. sc. M. Špikić, dr. sc. M. Tadinac, dr. sc. G. Keresteš, dr. sc. V. Vlahović Štetić, dr. sc. V. Mateljan, dr. sc. Ž. Vujić, dr. sc. A. Barbarić, dr. sc. M. Anđel, dr. sc. I. Peša Matracki, dr. sc. N. Raspudić, dr. sc. M. Polić Bobić, dr. sc. D. Varga, mr. sc. J. Večerina, I. Latković, dr. sc. Z. Kovačević, I. Rukavina, dr. sc. T. Turković, dr. sc. A. Ščukanec, I. Kranjec (58)

Prisutni: dr. sc. D. Polšek

Studenti: M. Milković, B. Nonković, J. Pamuković, I. Masnikosa, V. Škec, K. Zovak, M. Kikaš, V. Šupe, M. Lukić (9)

Dekan: dr. sc. Damir Boras (1)

Prodekan za poslovanje: dr. sc. Ivor Karavanić (1)

Prodekan za nastavu: dr. sc. Borislav Mikulić (1)

Prodekanica za znanost i međunarodnu suradnju: dr. sc. Zrinka Jelaska (1)

Prodekan za organizaciju i razvoj: dr. sc. Denis Bratko (1)

Prodekan za studijske programe i cjeloživotno obrazovanje: dr. sc. Velimir Piškorec (1)

Glavna tajnica: N. Stazić

ODSUTNI:

dr. sc. D. Sesar (isprika), dr. sc. M. Tadić, dr. sc. N. Jovanović, dr. sc. V. Rezar, dr. sc. S. Lacko Vidulić, J. Sychowska-Kavedžija, mr. sc. V. Radman, dr. sc. V. Afrić (8)

Studenti: M. Rimac, A. Tomčić, I. Grgurinović (3)

Tajnica: I. Benaković

Sjednici predsjedava dekan dr. sc. Damir Boras, redoviti profesor.

Od ukupno 84 člana Fakultetskoga vijeća sjednici je bilo nazočno 73 člana, odnosno natpolovična većina (43) potrebna za održavanje sjednice i donošenje pravovaljanih odluka.

Dekan dr. sc. Damir Boras otvorio je 11. redovnu sjednicu Fakultetskoga vijeća te je pozdravio nazočne članove Vijeća.

Minutom šutnje odana je počast preminuloj profesorici dr. sc. Ljiljani Ini Gjurgjan, redovitoj profesorici Odsjeka za anglistiku.

Izmjene i dopune:

Dodaje se točka 7.1. Izbor dr. sc. Gorana Kardaša u znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje interdisciplinarnih znanosti, na Odsjeku za indologiju i dalekoistočne studije (50% radnog vremena) i na Odsjeku za filozofiju (50% radnog vremena).

Izvještaj za izbor u znanstveno-nastavno zvanje docenta prihvaćen je na sjednici Fakultetskoga vijeća održanoj 24. travnja 2012.

Odluka Matičnog odbora o izboru dr. sc. Gorana Kardaša u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika za interdisciplinarno područje znanosti (izborna polja 6.03. filologija i 6.01. filozofija) od 24. rujna 2012.

Skida se točka 18. i vraća se izvještaj na ispravak jer je stručno povjerenstvo u svom izvještaju dalo prijedlog da se predloženica izabere u naslovno znanstveno-nastavno zvanje docenta, a pokrenut je postupak za izbor u znanstveno zvanje.

U točki 154. ispravlja se naziv kolegija, točan naziv je Umjetnost nakon 1900.

Dekan je izvijestio da je kod priloga uz točku 164. za angažiranje vanjskih suradnika dodan i prijedlog da se angažiraju dva vanjska suradnika za dva nova izborna kolegija, Uvod u romski jezik I. i II. i Uvod i književnost i kulturu Roma I. i II.

Nakon rasprave u kojoj su sudjelovali B. Mikulić, M. Ježić, D. Boras, N. Jovanović i u kojoj se raspravljalo treba li taj prijedlog dodatno obrazloženje i trebaju li ti kolegiji proći prethodnu proceduru, te treba li ih prvo uputiti Povjerenstvu za kvalitetu, kao i to imaju li navedeni kolegiji svu potrebnu dokumentaciju, dekan je objasnio da sve to postoji te da se u okviru te točke sve može prikazati i raspraviti.

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem prihvatilo prijedlog izmjena i dopuna.

Studentica J. Pamuković predložila je da se točke 150. i 152. stave iza točke 5. jer studenti smatraju da je to važno pitanje.

Dekan je rekao je ja kod sastavljanja dnevnog reda razmišljao o tome međutim smatra da to nije potrebno i da su to redovne točke na uobičajenom mjestu .Istaknuo je da će Vijeće raspravljati koliko treba i ako treba napravit će i pauzu, međutim predložio je da točke ostanu kako je predloženo.

O prijedlogu je nastavljena rasprava u kojoj su sudjelovali J. Pamuković, M. Kikaš.

Dr. sc. H. Jurić smatra da bi prebacivanje točke 150. na točku 7. ili na sam početak diskusije bio i neki signal da se to smatra važnim pitanjem. Nadalje, naravno da su sva pitanja koja su u dnevnom redu važna a ovo je pitanje koje je bitno i koje se ne tiče samih školarina i ovo niže rangiranje te točke dr. sc. H. Jurić smatra omalovažavanjem te teme. Nadalje, dr. sc. Jurić rekao je da je za još radikalniji prijedlog, a to je da se ta točka odgodi budući da Vijeće nije dobilo nikakve materijale za tu točku i postavio je pitanje tko uopće zna o čemu će se glasati.

Dekan je odgovorio da će detaljno obrazložiti model i istaknuo je da se mjesecima na tome radi i smatra da se ne može reći da se ne zna jer i na sjednici od srpnja a i još prije detaljno je navedeno o čemu je riječ i to je sada došlo na dnevni red uz male izmjene. Isto tako studenti su bili na razgovoru i došlo se do određenog razumijevanja i dekan je izrazio nadu da će se to pokazati i u diskusiji.

Dr. sc. D. Šporer rekao je da se slaže da je to važna točka i podsjetio da se rasprava o tome već prolongirala. Smatra da je vrijeme da se Vijeće s time upozna kao što bi bilo dobro da se upoznaju dok je velik broj ljudi prisutan na sjednici pa bi bilo dobro da se rasprava stavi na početak.

Na glasanje je stavljen prijedlog studenata i Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem uz 21 glas „za“ odbilo prijedlog.

Dekan je predložio da se točka 152. stavi ispred točke 150. da se ne izgubi kvorum i Vijeće je prihvatilo taj prijedlog.

Ad 1. Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem jednoglasno prihvatilo zapisnik 10. sjednice Fakultetskoga vijeća održane 17. srpnja 2012.

Ad 2. Dekan je prije rasprave pročitao sljedeće:

Kao što vam je već većini poznato, meni i prodekanima dosadašnji mandat istječe 30. rujna. Isto tako, većini od vas je već poznato da ću za novi trogodišnji mandat koji počinje 1. listopada, i za koji sam za dekana izabran 16. ožujka, predložiti nove prodekane. Moram naglasiti da su me dosadašnji prodekani krajem srpnja upoznali sa svojom odlukom, odnosno svojim odlukama da ne nastave s tom dužnosti u sljedećem trogodišnjem mandatu. Obavijest o tome poslali su vam i jučer putem elektroničke pošte.

Njihov doprinos Fakultetu i pomoć meni osobno bili su iznimno veliki i neprocjenjivi te im od srca zahvaljujem na višegodišnjem predanom i nesebičnom radu. Bez njihova velika doprinosa danas Fakultet ne bi stabilno poslovao. Isto tako bez njihove pomoći ne bi prebrodili velike krize i pritiske kojima smo bili izloženi. Stoga im još jednom od srca zahvaljujem te ću ovo trogodišnje razdoblje u kojem je bilo mnogo teških ali i lijepih trenutaka zadržati u lijepom sjećanju. Međutim, o emocijama će biti više riječi na svečanoj sjednici Fakulteta 19. listopada. Ipak, posebno poimence zahvaljujem na potpori i trudu prof. dr. Denisu Bratku, prof. dr. Borislavu Mikuliću, prof. dr. Ivoru Karavaniću te dragoj prodekanici prof. dr. Zrinki Jelaska. Također zahvaljujem i prof. dr. Velimiru Piškorcu koji je službeno odsutan i koji je u ovih godinu dana u potpunosti sredio svoj resor.

Stoga Vam sada, nakon što sam izvršio brojne konzultacije želim predstaviti moj prijedlog prodekana s kojima namjeravam raditi u sljedećem mandatnom razdoblju.

• Za prodekana za organizaciju i razvoj, predlažem prof. dr. sc. Matea Žagara, pročelnika Odsjeka za Kroatistiku

• Za prodekanicu za znanost i međunarodnu suradnju predlažem prof. dr. sc. Branku Galić, pročelnicu Odsjeka za Sociologiju

• Za prodekana za nastavu i studente predlažem prof. dr. sc. Tomu Vinšćaka, pročelnika Odsjeka za etnologiju

• Za prodekanicu za nastavne programe i cjeloživotno učenje predlažem doc. dr. sc. Ivanu Franić, zamjenicu pročelnika Odsjeka za romanistiku

te

• za prodekana za poslovanje i financije predlažem zamjenika pročelnika Odsjeka za pedagogiju, doc. dr. sc. Marka Jurčića.

N. Stazić objasnila je proceduru izbora prodekana. Prodekane prema čl. 31. st. 2. Statuta bira Fakultetsko vijeće iz redova nastavnika u znanstveno-nastavnom zvanju na prijedlog dekana, natpolovičnom većinom glasova ukupnog broja članova.

Prije izjašnjavanja o M. Žagaru dr. sc. B. Mikulić zamolio je dekana za pojašnjenje jer je na kolegiju rečeno da prof. Žagar treba nastupiti 1. ožujka 2013.

Dekan je objasnio da je prof. Žagar na studijskoj godini. On se bira za sljedeće mandatno razdoblje međutim studijska godina mu ističe u veljači i on će u punoj snazi nastupiti od 1. veljače 2013., a do tada će dekan preuzeti poslove prodekana za organizaciju i razvoj.

Fakultetsko vijeće pristupilo je izjašnjavanju:

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem uz 21 suzdržan glas izabralo dr. sc. Matea Žagara, red. prof. za prodekana za organizaciju i razvoj.

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem uz 15 suzdržanih glasova izabralo dr. sc. Branku Galić za prodekanicu za znanost i međunarodnu suradnju.

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem uz 16 suzdržanih izabralo dr. sc. Tomu Vinšćaka za prodekana za nastavu i studente.

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem uz 13 suzdržanih izabralo dr. sc. Ivanu Franić za prodekanicu za nastavne programe i cjeloživotno učenje.

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem uz 18 suzdržanih dr. sc. Marka Jurčića za prodekana za poslovanje.

Dekan je čestitao novim prodekanima i zahvalio još jednom dosadašnjim prodekanima.

Dr. sc. A. Peti-Stantić postavila je pitanje zašto su sadašnji prodekani bili suzdržani na sve prijedloge te je li to neka moralna stvar koju članovi Vijeća ne razumiju ili je nešto drugo u pitanju.

Dekan je odgovorio da nisu bili svi suzdržani jer prof. Piškorec je čak i pismeno odglasao za.

Dr. sc. B. Mikulić obratio se dekanu i rekao da mu je neugodno slušati zahvale jer ne smatra da je bio tako uspješan. Želi reći u svoje ime da ne odlazi iz zdravstvenih razloga, nego odlazi zbog neslaganja s načinom rada dekana odnosno s nekim odlukama koje je donosio i koje se donose, one se tiču djelomice njegova resora i tiču se ukupnoga poslovnoga vođenja Fakulteta. Smatra da je to način koji ne odgovara njegovu shvaćanju i zbog toga nije želio dalje nastaviti. Što se tiče glasanja za prodekane, glasao je za neke od njih koje poznaje, za neke je glasao suzdržano, za neke je glasao protiv jer na temelju svojega znanja smatra da neće moći voditi funkciju koju preuzimaju. U svakom slučaju želi im sve najbolje.

Dr. sc. I. Karavanić uključio se u raspravu. Naglasio je da je relativno kratko bio prodekan, 10 mjeseci, da je radio po savjesti i činjenica je da su dekan i on o mnogim stvarima različito mislili. Segment u kojem je bio nezadovoljan je taj što njegove preporuke i preporuke Dekanskog kolegija prečesto nisu bile slušane. Međutim, na osobnoj razini zadržan je jedan vrlo, vrlo korektan odnos. Istaknuo je da uz taj glavni razlog, tu su i dva sporedna razloga, povratak struci, znanstvenim istraživanjima i neki obiteljski razlozi. Nadalje, želi istaknuti sljedeće: kada je prodekan Bratko stupio na dužnost prodekana za poslovanje stanje računa je bilo sljedeće: 1. listopada 2009.: 8.746 391,00. Od toga je za platiti trebalo 4 835 000, 00, znači približno je stanje iznosilo u biti 4 milijuna kuna. Kad su se od toga odbila potraživanja odsjeka i projekata, Fakultet je bio u minusu 25 milijuna kuna i to se može provjeriti. Danas je ukupno stanje računa 28 486 092, 26 nakon što je u petak svima linearno isplaćeno 5% iz vlastitih prihoda. Trenutno nema podatak koliko su potraživanja, ali ja pretpostavlja da je Fakultet barem milijun kuna u plusu. Zaključio je prema iznesenim podacima da se budžet Fakulteta godišnje prosječno punio 8 milijuna kuna unatoč krizi. Na kraju je zahvalio svima na suradnji.

Dr. sc. D. Bratko nadovezao se i rekao da je dr. sc. I. Karavanić htio reći da politika koja je provođena u posljednje tri godine nije bila ugodna ni za provođenje ni za trpljenje, ali je donijela rezultate. Naglasio je da to uopće ne znači da je sad vrijeme za neku veliku sreću i ponajmanje za povisivanje dodataka članovima Uprave pogotovo ovima novima koji u tome nisu sudjelovali. Ali ono što sada nova uprava ima to je jedno stabilno stanje za sljedeći period i to puno olakšava poslovanje jer je Filozofski fakultet jedna institucija koja ima strahovito velik potencijal i s racionalnim, ne štedljivim ili škrtim nego racionalnim poslovanjem, može jako puno napraviti. Nadalje, dr. sc. Bratko istaknuo je da naravno kad netko napusti ugledne, dobro plaćene pozicije, da to bode oči i naravno da netko može pomisliti da nešto nije u redu. Rekao je da je potpuno svjestan i svoje i formalne pozicije ostalih prodekana. Naglasio je da nisu dali nikakve ostavke, iz odgovornosti prema Fakultetu i prema trenutku u kojem se Fakultet nalazi, i da uopće nisu u poziciji da puno objašnjavaju zbog čega odlaze, ali mišljenja je da se u par riječi može reći zašto ne odlaze. Istaknuo je da nisu zamoljeni da odu, nisu umorni, sasvim se dobro fizički i psihički osjećaju. Razlog je ovo što je prof. Karavanić rekao, a to je da se prečesto međusobno ne slažu i u tom slučaju uopće nema dileme tko se treba u takvoj situaciji maknuti, to je sigurno prodekan kojeg bira dekan. Zahvalio je svim članovima Vijeća na suradnji i ispričao se onima prema kojima je možda u ovoj maniji štednje i racionalizacije bio možda nekad malo prerigidan ili preautističan.

Dr. sc. D. Boras naglasio je da se rečeno pokazuje da su prodekani dobro radili, ali i istaknuo da se mora shvatiti i njegova pozicija dekana. Dekan potpisuje ili u krajnjoj liniji ne potpisuje, ali ako potpišu i prodekani opet je dekan odgovoran. Tako da u potpunosti stoji ovo što je rekao prof. Karavanić u potpunosti stoji. Uprava se u nekoliko koncepcija nije u potpunosti slagala, to je bila koncepcija stimuliranja znanstvenih programa, ali ne čak ni toliko to nego su postojali neki konkretni slučajevi gdje se stalno morali neke kolege natjeravati na urednost. Istaknuo je da je on kao dekan umjesto drastičnih mjera, uvijek primjenjivao politiku da se pokuša to vratiti na urednost, a da pri tome Fakultet ne strada u smislu krivog imidža prema međunarodnim projektima. Drugo, dekan smatra da treba stimulirati znanstveni rad na međunarodnim projektima i jasno, događalo se da je možda čak i pogrešno, ali sagledavajući ono što vidi i kao dekan i gdje stalno djeluje i na razini Sveučilišta i cijelog Fakulteta, na svim tim resorima, promijenio neke odluke prodekana. Naravno, istaknuo je da ne mora uvijek biti u tome u pravu, ali to je nažalost tako. Naglasio je i da tu nema nikakvih nezakonitosti i to se mora znati. Isto tako što se tiče Studentske službe, kao dekan je donosio koji puta odluke o imenovanju različitih ljudi, možda ne u konkretnom dogovoru, jer je to tražila dinamika rada. U svakom slučaju naglasio je da su novoizabrani prodekani sve ugledni, ozbiljni ljudi i mišljenja je da će u potpunosti moći zadovoljiti kriterije koji su potrebni. Na kraju je zahvalio još jednom bivšim prodekanima i Vijeću što je dalo potporu novim prodekanima.

I. Rukavina postavio je pitanje vezano za financije. Podsjetio je da je prošle godine kod upisa i naplata školarina rečeno da Fakultetu nasušno nedostaje nekih pet milijuna kuna da bi s nulom ušao u novu financijsku godinu. Stoga ga je zanimalo kakvo bi stanje zapravo bilo bez tih školarina, a bez isplate ovih 5% navedenih u bilanci.

Prije nego je dao riječ prodekanu za poslovanje dr. sc. D. Boras istaknuo je da je uprava u obvezi još dati godišnji izvještaj koji će biti u kratkom obliku 19. listopada na svečanoj sjednici, a na sljedećoj redovitoj, u utorak 23. listopada bit će cijeli izvještaj.

Dr. sc. D. Bratko smatra da nije red da se ovako nabacuje brojkama bez papirnatog izvještaja i zaključio da će točne podatke dati novi prodekan. Međutim, ono što se generalno može reći je da je ovo izvlačenje Fakulteta iz financijske krize nesumnjivo imalo dva aspekta. Jedno je racionalizacija potrošnje odnosno raskidanje nekih skupljih ugovora, u prvom redu uredski materijal, potrošnja itd., smanjivanje same potrošnje toga i znači na toj razini neracionalnosti. I drugi aspekt, izvor prihoda je najveći od školarina. Fakultet se izvukao na krilima školarina, tu nema nikakve dileme jer su potencijalni prihodi fakulteta - Croaticum reda veličine 2 milijuna kuna, zarada je pola od toga i Centar za strane jezike reda veličine 1,6 milijuna kuna i tu se milijun i pol kuna uprihodi. Ostalo su manje-više školarine i doktorski studiji kao vlastiti prihod što su isto školarine. Naglasio je da Fakultet nije firma, nije proizvodna djelatnost pa da proizvodi i onda stvara.

Dr. sc. I. Karavanić dodao je da je 5% isplaćeno na temelju Kolektivnog ugovora, a ne zbog toga što Fakultet ima viška novca.

Dr. sc. D. Boras nadovezao se i rekao da je podržao prijedlog da se to sada isplati iako se inačle isplaćuje u studenome zato što se ne zna što će biti s novim kolektivnim ugovorom.

Dr. sc. I. Karavanić rekao je i da bi trebalo sličnu poslovnu politiku nastaviti jer ovo stanje ne znači da se može pristupiti drugačije jer to se u nekoliko mjeseci može opet okrenuti. Dakle ta politika racionalizacije, to je nešto za što mogu reći da je potrebno i dalje provoditi.

Dr. sc. Z. Jelaska čestitala je novoj prodekanskoj ekipi i zaželjela im da funkcioniraju kao bivša uprava.

Dr. sc. T. Vinšćak zahvalio je na podršci za izbor i istaknuo da u sklopu istočne filozofije, prvi korak mora biti napravljen ispravno. Samo ispravan korak vodi cilju i ne bi htio da onda ostane neka gorčina u ovom izboru koja se ipak mogla malo i naslutiti.

Dr. sc. D. Boras zahvalio je svima i zaključio raspravu.

Ad 3. Obavijesti dekana i prodekana.

Izvještaj dekana, za 11. sjednicu Vijeća četvrtak, 27. rujna 2012.

Obavijest o sjednicama vijeća

o Sljedeća, svečana sjednica vijeća održat će se u petak, 19. listopada 2012. u 11 sati.

o Također predlažem raspored sjednica tijekom sljedeće godine, koje su usklađene sa sjednicama Senata i sjednicama Vijeća društveno-humanističkog područja.

Izvršenje zaključaka s vijeća od 14. lipnja

o Najavljeno donošenje Pravilnika Centra za komparativno historijske i interkulturne studije prebacili smo za listopad.

Izvještaj o upisima na diplomski studij

o Pripreme za upise na diplomski studij teku uredno. O svemu se brine voditelj upisa na diplomske studije, prof. dr. Vladimir Mateljan. Ako ima kakvih pitanja o tome, možete mu ih i postaviti.

Sastanci Rektorskog kolegija Sveučilišta u Zagrebu u proširenom sastavu

o Na sastancima Rektorskoga kolegija pripremana je sjednica Senata, o prijedlogu zakona te o budućem razvoju Sveučilišta, sve u istom smjeru kako je to bilo na sjednicama u srpnju i lipnju.

Sjednica Senata od 18. rujna 2012.

o Donesena je odluka o Ujednačavanju sustava participacija u troškovima studija redovitih studenata viših godina na Sveučilištu u Zagrebu na temelju odluke Vlade od 2. kolovoza 2012. pod nazivom "Odluka o punoj subvenciji participacija u troškovima studija za redovite studente na javnim visokim učilištima u Republici Hrvatskoj u akademskoj godini 2012./2013., 2013./2014. i 2014/2015. Budući da će o tome biti rasprava u posebnoj točki ovo je samo informacija o radu senata.

Sjednica DH vijeća od 26. rujna 2012.

o Na Vijeću DH područja, prošle su sve naše točke izbora u zvanja.

o Na vijeću se nije raspravljalo o zahtjevu ERF za preispitivanjem izvođenja diplomskog studija Rehabilitacija slušanja i govora na Odsjeku za fonetiku FF, iako je bila najavljena u srpnju, te će vjerojatno rasprava o tome (ali pod drugim nazivom) održati na sjednici vijeća u listopadu.

Obavijesti međunarodne suradnje

o Podsjećamo da je rok za POTPISANE ERASMUS ugovore za 2013/14. u listopadu (15.10.2012.)

o Raspisan je Natječaj za program cjeloživotnoga učenja 2013. Obavijest je poslana Odsjecima i objavljena je na mrežnim stranicama Fakulteta

o Početkom srpnja objavljeno je 60 natječaja za prijave projekata Sedmog okvirnog programa u potprogramima: Suradnja, Ideje, Ljudi, Kapaciteti. U većini potprograma i područja ovo su zadnji natječaji koji će se objaviti unutar FP7. Obavijest je poslana Odsjecima i objavljena je mrežnim stranicama Fakulteta

o Od 2014. godine počinje Horizon 2020, novi program za financiranje istraživanja.

Dr. sc. M. Ježić obavijestio je da je u protekla tri dana održana konferencija Hrvatskoga filozofskoga društva u okviru Dana Frane Petrića. Bila je posvećena ideji sveučilišta i donijela je neke zaključke odnosno izjavu koja je poslana medijima. Zaključci idu uglavnom u smjeru u kojem su se vodile i rasprave Vijeća za ovoga mandata naše uprave. A s druge strane tamo je bilo prisutno stotinjak ljudi iz 14 zemalja, od V. Britanije do Turske, i dr. sc. Ježić se nada da bi ta izjava mogla pridonijeti u raspravama o tome kakav bi trebao biti položaj sveučilišta i u kom smjeru bi se trebalo razvijati i kojim pritiscima se ne bi smjelo popustiti, biti podloženo.

Dr. sc. A. Čović predložio da se ona izjava stavi na mrežne stranice Fakulteta.

Dr. sc. D. Boras prihvatio je prijedlog.

Ad 4. i Ad 5. Priznanja Fakulteta.

Prodekanica za znanost dr. sc. Z. Jelaska obrazložila je prijedlog Povjerenstva za nagrade.

Pristigla su četiri prijedloga za Povelju, dvanaest prijedloga za Godišnju nagradu, pet prijedloga za Nagradu Franjo Marković pri čemu su dvije skupne. Za Nagradu Franjo Marković povjerenstvo predlaže da se svih pet prijedloga prihvati. Od prijedloga za Povelju povjerenstvo predlaže dr. sc. D. Maček i dr. sc. D. Oraić Tolić. Dr. sc. B. Senker bi također dobio nagradu da je bila manja konkurencija i izrazila je nadu da će ga Odsjek predložiti iduće godine. Nadalje, jedan je prijedlog bio da se da Povelja Croaticumu. Dr. sc. Jelaska smatra da je s time mali problem iako Pravilnik to ne isključuje, ali zapravo je Croaticum proslavio 50. godišnjicu rada ali to znači da uključuje različite osobe u tih 50 godina pa se Povjerenstvu činilo da bi bilo dobro da u takvim skupnim slučajevima prijedlozi ne idu u konkurenciju za Povelju. Ista je stvar s prijedlogom da se Grad Trilj za 15-godišnje pomaganje terenske nastave jednako tako nagradi priznanjem FF-a. Važno je da oni surađuju s Fakultetom i da omogućuju znanstvena istraživanja i naobrazbu, terensku nastavu studentima. Povjerenstvo međutim smatra da nije dobro da konkuriraju pojedincima s našeg fakulteta jer samo su dvije nagrade u poveljama i tri godišnje nagrade, a za godišnje ne mogu konkurirati. Stoga je dr. sc. Jelaska predložila da im se dodijeli priznanje FF-a kao novoustoličeni oblik priznanja, a da se onda za iduću godinu ono što je prof. Botica predlagao vezano za predloženike koji ne dobiju Rektorovu nagradu i neke druge slučajeve što je predložio prof. Štulhofer, da se osmisli nagrada koja bi se dodjeljivala znanstveniku koji je bio najplodniji u proteklome razdoblju po objektivnim pokazateljima, u najvrsnijim časopisima. Ova druga dva prijedloga su eventualno za iduća vijeća da se razrade.

Dr. sc. D. Boras dodao je da je prijedlog prof. Štulhofera izvrsna ideja koja će se razraditi i u nekoj formi pravilnika.

Na glasanje je stavljen prijedlog da se dodijele priznanja Croaticumu i Gradu Trilju.

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem jednoglasno donijelo

o d l u k u

o dodjeli priznanja Filozofskoga fakulteta

• Croaticumu – Centru za hrvatski kao drugi i strani jezik

o za 50 godina uspješnoga rada i promicanja hrvatskoga jezika i kulture pri Odsjeku za kroatistiku Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (1962. - 2012.)

• Gradu Trilju

o za 15 godina podupiranja izvođenja terenske nastave studija arheologije Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (1997. - 2012.)

Prijedlog Povjerenstva za nagrade:

1.      Povelja Filozofskoga fakulteta:

o   Dr. sc. Doroteja Maček, red. prof. u miru (Odsjek za anglistiku)

o   Dr. sc. Dubravka Oraić Tolić, red. prof. (Odsjek za istočnoslavenske jezike i književnosti)

2.      Godišnja nagrada Filozofskoga Fakulteta:

o   Dr. sc. Željka Matijašević, izv. prof., – za knjigu Uvod u psihoanalizu: Edip, Hamlet, Jekyll/Hyde (Leykam international, Zagreb 2011.) (Odsjek za komparativnu književnost)

o   Dr. sc. Dean Slavić, doc. – za knjige Simboli i proroci (Školska knjiga, Zagreb 2011.), Sveta knjiga i dva pjesnika (Hrvatska sveučilišna naklada, Zagreb 2011.) i Peljar za tumače (Književnost u nastavi) (Profil, Zagreb 2011.) (Odsjek za kroatistiku)

o   Dr. sc. Tihomila Težak-Gregl, red. prof. – za knjigu Uvod u prapovijesnu arheologiju (Leykam international, Zagreb 2011.) (Odsjek za arheologiju)

3.      Nagrada Franjo Marković:

o   Sonja Tarokić – za filmološke stručne radove: Nevjerna žena Claudea Chabrola – melodrama kao žanr i stil i Novi Hollywood kao američki oblik filmskog modernizma (prijedlog Odsjeka za komparativnu književnost)

o   Adriana Benčić, Anja Trišić i Ivona Mejzdić – za zapažene sportske rezultate (prijedlog Katedre za tjelesnu i zdravstvenu kulturu i Sportske udruge Filozofskog fakulteta)

o   Paula Igaly – za izradu istraživačkoga rada Tradicijsko usmenoknjiževno blago hrvatskih krajeva u naše dane (Nerezine na otoku Lošinju, Močići u Konavlima, Mraclin, Zagreb) (Odsjek za kroatistiku)

o   Mladen Medved – za izvanredna postignuća tijekom preddiplomskog i diplomskog studija (Odsjek za povijest)

o   Uredništvo časopisa studenata povijesti „Pro Tempore“ (Filip Šimetin Šegvić, Tomislav Branđolica, Marta Fiolić, Kristina Frančina, Marko Lovrić, Andreja Piršić, Zvonimir Plavec, Vjenceslav Rupčić, Nikola Seiwerth, Nikolina Šimetin Šegvić, Porin Šćukanec Rezniček, Stefan Treskanica, Sanda Vučičić) (prijedlog Odsjeka za povijest)

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem uz 1 suzdržani glas donijelo

ODLUKU

o dodjeli javnih priznanja i nagrada Filozofskoga fakulteta

1.      Povelja Filozofskoga fakulteta:

o   Dr. sc. Doroteja Maček, red. prof. u miru (Odsjek za anglistiku)

o   Dr. sc. Dubravka Oraić Tolić, red. prof. (Odsjek za istočnoslavenske jezike i književnosti)

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem jednoglasno donijelo donijelo

ODLUKU

o dodjeli javnih priznanja i nagrada Filozofskoga fakulteta

2.      Godišnja nagrada Filozofskoga Fakulteta:

o   Dr. sc. Željka Matijašević, izv. prof., – za knjigu Uvod u psihoanalizu: Edip, Hamlet, Jekyll/Hyde (Leykam international, Zagreb 2011.) (Odsjek za komparativnu književnost)

o   Dr. sc. Dean Slavić, doc. – za knjige Simboli i proroci (Školska knjiga, Zagreb 2011.), Sveta knjiga i dva pjesnika (Hrvatska sveučilišna naklada, Zagreb 2011.) i Peljar za tumače (Književnost u nastavi) (Profil, Zagreb 2011.) (Odsjek za kroatistiku)

o   Dr. sc. Tihomila Težak-Gregl, red. prof. – za knjigu Uvod u prapovijesnu arheologiju (Leykam international, Zagreb 2011.) (Odsjek za arheologiju)

3.      Nagrada Franjo Marković:

o   Sonja Tarokić – za filmološke stručne radove: Nevjerna žena Claudea Chabrola – melodrama kao žanr i stil i Novi Hollywood kao američki oblik filmskog modernizma (prijedlog Odsjeka za komparativnu književnost)

o   Adriana Benčić, Anja Trišić i Ivona Mejzdić – za zapažene sportske rezultate (prijedlog Katedre za tjelesnu i zdravstvenu kulturu i Sportske udruge Filozofskog fakulteta)

o   Paula Igaly – za izradu istraživačkoga rada Tradicijsko usmenoknjiževno blago hrvatskih krajeva u naše dane (Nerezine na otoku Lošinju, Močići u Konavlima, Mraclin, Zagreb) (Odsjek za kroatistiku)

o   Mladen Medved – za izvanredna postignuća tijekom preddiplomskog i diplomskog studija (Odsjek za povijest)

o   Uredništvo časopisa studenata povijesti „Pro Tempore“ (Filip Šimetin Šegvić, Tomislav Branđolica, Marta Fiolić, Kristina Frančina, Marko Lovrić, Andreja Piršić, Zvonimir Plavec, Vjenceslav Rupčić, Nikola Seiwerth, Nikolina Šimetin Šegvić, Porin Šćukanec Rezniček, Stefan Treskanica, Sanda Vučičić) (prijedlog Odsjeka za povijest)

Nakon izjašnjavanja dr. sc. D. Boras dodao je da postoje još studentske nagrade za izvrsnost i one se određuju prema prosjecima za svaki pojedini odsjek i one će biti dodijeljene na svečanoj sjednici.

Prodekanica je zamolila sve da se drže rokova jer ako do nekog roka odsjek ne odredi studenta zamolila je da onda to ne mijenja jer je bilo neugodnih situacija. Prošle godine su studenti bili obaviješteni i nakon toga se pronašlo da je netko bolji. Pojasnila je da Studentskoj službi to nije jedan potez tipke da izbaci imena tako da bi bilo dobro da odsjeci sami vode evidenciju, ali kada se jednom nekoga obavijesti više se to neće mijenjati.

Ad 6. S obzirom da je među predloženima i novoizabrani prodekan dr. sc. M. Žagar, dekan je predložio da se točka odgodi za sljedeću sjednicu i omogući tim četirima odsjecima da promijene svoj prijedlog.

Jednoglasno je prihvaćeno povjerenstvo za provođenje tajnog izjašnjavanja u sastavu: dr. sc. V. Afrić, dr. sc. N. Lazić i M. Milošević koje se nakon tajnog izjašnjavanja povuklo sa sjednice da bi prebrojalo glasove i sastavilo izvještaj.

Ad 7. Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem jednoglasno donijelo sljedeću

o d l u k u

Izabire se dr. sc. Edita Slunjski u znanstveno-nastavno zvanje izvanrednog profesora za područje društvenih znanosti, polje pedagogija, grana predškolska pedagogija, na Odsjeku za pedagogiju.

Ad 7.1. Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem jednoglasno donijelo sljedeću

o d l u k u

Izabire se dr. sc. Goran Kardaš u znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje interdisciplinarnih znanosti, na Odsjeku za indologiju i dalekoistočne studije (50% radnog vremena) i na Odsjeku za filozofiju (50% radnog vremena).

Ad 8. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 73 "za", 0 "protiv" i 0 "nevažećih") donijelo sljedeću

o d l u k u

Daje se pozitivno mišljenje i prijedlog za izbor dr. sc. Nevene Škrbić Alempijević u znanstveno-nastavno zvanje izvanrednog profesora za područje humanističkih znanosti, polje etnologija i antropologija, grana etnologija, na Odsjeku za etnologiju i kulturnu antropologiju.

Ad 9. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 73 "za", 0 "protiv" i 0 "nevažećih") donijelo sljedeću

o d l u k u

Izabire se dr. sc. Helena Delaš u nastavno zvanje višeg lektora za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana kroatistika, na Katedri za hrvatski standardni jezik Odsjeka za kroatistiku.

Ad 10. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 73 "za", 0 "protiv" i 0 "nevažećih") donijelo sljedeću

o d l u k u

Izabire se dr. sc. Borjana Prošev Oliver u nastavno zvanje višeg lektora za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana slavistika, na Katedri za makedonski jezik i književnost Odsjeka za južnoslavenske jezike i književnosti.

Ad 11. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 73 "za", 0 "protiv" i 0 "nevažećih") donijelo sljedeću

o d l u k u

Daje se pozitivno mišljenje o izboru dr. sc. Siniše Zrinščaka u naslovno znanstveno-nastavno zvanje redovitog profesora za područje društvenih znanosti, polje sociologija, grana posebne sociologije, na Sveučilišnom studiju Protestanska teologija u Zagrebu.

Ad 12. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 73 "za", 0 "protiv" i 0 "nevažećih") donijelo sljedeću

o d l u k u

Daje se pozitivno mišljenje o izboru dr. sc. Gorana Novakovića u naslovno znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana kroatistika, na Odjelu za humanističke znanosti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli.

Ad 13. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 73 "za", 0 "protiv" i 0 "nevažećih") donijelo sljedeću

o d l u k u

Daje se pozitivno mišljenje i prijedlog za izbor dr. sc. Ivane Macuka u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika – docenta za područje društvenih znanosti, polje psihologija, na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu.

Ad 14. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 73 "za", 0 "protiv" i 0 "nevažećih") donijelo sljedeću

o d l u k u

Daje se pozitivno mišljenje i prijedlog za izbor dr. sc. Slavice Šimić Šašić u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika - docenta za područje društvenih znanosti, polje psihologija, grana školska psihologija i psihologija obrazovanja, na Odjelu za izobrazbu učitelja i odgojitelja Sveučilišta u Zadru.

Ad 15. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 71 "za", 0 "protiv" i 2 "nevažeća") donijelo sljedeću

o d l u k u

I. Daje se pozitivno mišljenje o izboru dr. sc. Eve Anđele Delale u znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje društvenih znanosti, polje psihologija, na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

II. Daje se pozitivno mišljenje i prijedlog za izbor dr. sc. Darie Rovan u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika – docenta za područje društvenih znanosti, polje psihologija, na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

III. Daje se negativno mišljenje i prijedlog da se dr. sc. Ivana Dijanić Plašć ne izabere u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika – docenta za područje društvenih znanosti, polje psihologija, na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Ad 16. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 73 "za", 0 "protiv" i 0 "nevažećih") donijelo sljedeću

o d l u k u

Daje se pozitivno mišljenje i prijedlog za izbor dr. sc. Ljubice Bakić Tomić u znanstveno zvanje znanstvenog savjetnika za područje društvenih znanosti, polje informacijske i komunikacijske znanosti, grana komunikologija.

Ad 17. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 73 "za", 0 "protiv" i 0 "nevažećih") donijelo sljedeću

o d l u k u

Daje se pozitivno mišljenje i prijedlog za izbor dr. sc. Sanjice Faletar Tanacković u znanstveno zvanje višeg znanstvenog suradnika za područje društvenih znanosti, polje informacijske i komunikacijske znanosti, grana knjižničarstvo.

Ad 18. Skida se s dnevnog reda i vraća povjerenstvu na ispravak.

Ad 19. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 73 "za", 0 "protiv" i 0 "nevažećih") donijelo sljedeću

o d l u k u

I. Daje se pozitivno mišljenje o izboru Mirne Jakšić u nastavno zvanje predavača za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana anglistika, na Matematičkom odsjeku na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

II. Daje se negativno mišljenje o izboru Vesne Kuhinek i Marine Koludrović u nastavno zvanje predavača za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana anglistika, na Matematičkom odsjeku na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Ad 20. Fakultetsko vijeće je tajnim izjašnjavanjem većine prisutnih članova (od 73 glasača, 73 "za", 0 "protiv" i 0 "nevažećih") donijelo sljedeću

o d l u k u

Daje se pozitivno mišljenje o izboru mr. sc. Sandre Didović Baranac u nastavno zvanje predavača za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana anglistika, na Sveučilištu u Dubrovniku.

Ad 21. Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem jednoglasno donijelo sljedeću

o d l u k u

Daje se pozitivno mišljenje o izboru dr. sc. Ivana Dodleka u suradničko zvanje višeg asistenta za područje humanističkih znanosti, polje filozofija, grana estetika, na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

U narednim točkama dnevnog reda Fakultetsko vijeće izjašnjavalo se javno nakon čega su jednoglasno donijete sljedeće

o d l u k e

Ad 22. Prihvaća se izvještaj o radu dr. sc. Vanje Polić, znanstvene novakinje na projektu Šekspirijanski kanon u hrvatskom kulturnom prostoru: recepcija, reinskripcija, revalorizacija (voditeljica projekta dr. sc. Janja Ciglar-Žanić, red. prof.) na Odsjeku za anglistiku.

Ad 23. Prihvaća se izvještaj o radu Kristine Grgić, znanstvene novakinje na projektu Europski kontekst hrvatske književnosti (br. 130-0000000-0788, voditelj projekta dr. sc. Pavao Pavličić, red. prof.) na Odsjeku za komparativnu književnost.

Ad 24. Prihvaća se izvještaj o radu dr. sc. Maše Kolanović, znanstvene novakinje na projektu Hrvatski roman i popularna kultura (voditelj projekta dr. sc. Krešimir Nemec, red. prof.) na Odsjeku za kroatistiku.

Ad 25. Prihvaća se izvještaj o radu dr. sc. Irme Brković, znanstvene novakinje na projektu Ličnost roditelja i roditeljstvo tijekom tranzicije djeteta u adolescenciju (br. 130-1301683-1400, voditeljica projekta dr. sc. Gordana Keresteš, izv. prof.) na Odsjeku za psihologiju.

Ad 26. Prihvaća se izvještaj o radu dr. sc. Ane Butković, znanstvene novakinje na projektu Genetski i okolinski doprinos razvoju ličnosti (br. 130-1301683-1399, voditelj projekta dr. sc. Denis Bratko, red. prof.) na Odsjeku za psihologiju.

Ad 27. Prihvaća se izvještaj o radu Branke Barčot, znanstvene novakinje na projektu Kontrastivno proučavanje ruskoga i hrvatskog jezika (br. 130-13000869-0791, voditeljica projekta dr. sc. Željka Fink Arsovski, red. prof.) na Odsjeku za istočnoslavenske jezike i književnosti.

Ad 28. Obustavlja se postupak pokrenutog na temelju zahtjeva mr. sc. Renate Margaretić Urlić za ocjenu doktorskog rada u postupku stjecanja doktorata znanosti izvan doktorskog studija s temom pod naslovom Arhitektura stambenih naselja Novog Zagreba u drugoj polovici 20. stoljeća.

Ad 29. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Vladimira Špišića pod naslovom Nenadzirana klasifikacija dokumenata prema jeziku.

Ad 30. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Tamare Krajna pod naslovom Znanstvena komunikacija u području tehničkih znanosti na primjeru Sveučilišta u Zagrebu.

Ad 31. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Dijane Machala pod naslovom Knjižničarske kompetencije u Hrvatskoj u kontekstu cjeloživotnog učenja.

Ad 32. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Lobela Machale pod naslovom Hrvatska nacionalna bibliografija na mreži.

Ad Ad 33. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Tatjane Mihalić pod naslovom Model izgradnje glazbene zbirke.

Ad 34. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Vesne Špac pod naslovom Znanstveno komuniciranje hrvatske šumarske zajednice 1995. – 2004.

Ad 35. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Tine Pleško pod naslovom Skulptura kao muzejski predmet i njezini mogući oblici komuniciranja u odnosu na muzejsku publiku.

Ad 36. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad mr. sc. Gorana Pavelina pod naslovom Promjena uloge arhiva u komunikaciji s korisnicima na primjeru državnog arhiva u Zadru.

Ad 37. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Tomislava Šakića pod naslovom Manifestni, diskretni i radikalni modernizam u hrvatskom filmu.

Ad 38. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Grge Miškovića pod naslovom Religijski i biblijski elementi u hrvatskoj drami XX. stoljeća.

Ad 39. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Nives Triva pod naslovom Koncepcija žene u prozi Miroslava Krleže: Od Charlotte Castelli do Ane Borongay.

Ad 40. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Petre Kelemen pod naslovom Festival i grad – kulturne politike, izvedbe i identiteti na primjeru varaždinskoga Španciresta.

Ad 41. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Slavice Vrsaljko pod naslovom Razgovorni stil hrvatskoga standardnog jezika.

Ad 42. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Jelene Vignjević pod naslovom Razvojna obilježja usvajanja i upotrebe sinonima hrvatskoga jezika kod djece školske dobi.

Ad 43. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Tamare Kisovar Ivanda pod naslovom Povezanost didaktičkog strukturiranja muzejskih sadržaja i učeničke percepcije muzeja.

Ad 44. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Inge Vilogorac Brčić pod naslovom Sljedbenici Velike Majke na tlu Hrvatske u rimsko doba.

Ad 45. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Petra Puhmajera pod naslovom Barokne palače u Varaždinu.

Ad 46. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Vlatke Stagličić Carić pod naslovom Slikarstvo 19. stoljeća na zadarskom području.

Ad 47. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Lidije Orešković Dvorski pod naslovom Konektori i interpunkcija u hrvatskom i francuskom znanstvenom diskursu.

Ad 48. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Nataše Bokan pod naslovom Konceptualni pristupi ekološkim mikrosocijalnim zajednicama: studija slučaja u Hrvatskoj.

Ad 49. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Ines Virč pod naslovom Toponimija gornjega Međimurja.

50. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Marijane Alujević Jukić pod naslovom Učinak prisutnosti talijanizama u splitskom čakavskom govoru na inicijalno razumijevanje vokabulara talijanskoga kao stranoga jezika.

Ad 51. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje doktorski rad Ivane Grbavac pod naslovom Jezični identitet i jezični krajobraz u Mostaru.

Ad 52. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje znanstveni magistarski rad Zorana Milovića pod naslovom Američka vanjska politika u Centralnoj Aziji od raspada Sovjetskog Saveza do danas.

Ad 53. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje znanstveni magistarski rad Dane Vuković pod naslovom Jesenička antroponimija.

Ad 54. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje znanstveni magistarski rad Ide Šamanović pod naslovom Kvaliteta privrženosti, samopoštovanje i rizično seksualno ponašanje kod adolescenata.

Ad 55. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje stručni rad Suzane Karlović pod naslovom Prevođenje s engleskog na hrvatski i s hrvatskog na engleski jezik s osobitim obzirom na područje ekonomije.

Ad 56. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje stručni rad Ksenije Todorović pod naslovom Prevođenje s engleskog na hrvatski i s hrvatskog na engleski jezik s osobitim obzirom na tekstove iz područja odgoja, obrazovanja i psihologije.

Ad 57. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva i pozitivno ocjenjuje stručni rad Dolores Berhanu pod naslovom Prevođenje s talijanskoga na hrvatski i s hrvatskoga na talijanski jezik s osobitim osvrtom na područje povijesti i lingvistike.

Ad 58. Odobrava se Ninoslavi Počuča stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju književnosti i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Jungovo naslijeđe: popularna izobličenja i prešućivanja, mentorica: dr. sc. Željka Matijašević, izv. prof.

Ad 59. Odobrava se Francesci Marii Gabrielli stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju književnosti, izvedbenih umjetnosti, filma i kulture i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Protofeminističke reinterpretacije ženskih biblijskih figura u djelima šest autorica između 15. i 17. stoljeća, mentorica: dr. sc. Morana Čale, red. prof.

Ad 60. Odobrava se Andrei Radošević stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju hrvatske kulture i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom „Sermones Discipuli“ njemačkoga dominikanca Johannesa Herolta († 1468) u hrvatskim glagoljskim Disipulima iz 16. stoljeća, mentorica: akademkinja Ivanka Petrović.

Ad 61. Odobrava se mr. sc. Antoaneti Radočaj Jerković stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju pedagogije i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Uloga zborskog pjevanja u kurikulumu suvremene škole, mentor: dr. sc. Pavel Rojko, red. prof. (Muzička akademija u Zagrebu).

Ad 62. Odobrava se Vinku Kovačiću stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju lingvistike i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Argumentna struktura događajnih imenica u talijanskom jeziku, mentorica: dr. sc. Maslina Ljubičić, red. prof.

Ad 63. Odobrava se Irmi Huić stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju povijesti umjetnosti i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Kašteli i naselja sjeveroistočne Istre od 10. do 18. stoljeća – urbanistički razvoj i preobrazbe, mentor: dr. sc. Mladen Obad Šćitaroci, red. prof. (Arhitektonski fakultet u Zagrebu).

Ad 64. Odobrava se mr. sc. Mariji Valčić stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju informacijskih i komunikacijskih znanosti i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Komunikacijske strategije u upravljanju umjetničkim proizvodima, mentorica: dr. sc. Nada Zgrabljić Rotar, red. prof. (Sveučilište u Zadru).

Ad 65. Odobrava se Danijeli Unić stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju informacijskih i komunikacijskih znanosti i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Model multimedijskoga opismenjavanja u osnovnim školama u Republici Hrvatskoj, mentorica: dr. sc. Nives Mikelić Preradović, doc.

Ad 66. Odobrava se Katiji Kalebić Jakupčević stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju psihologije i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Provjera uloge metakognitivnih vjerovanja, ruminacije, potiskivanja misli i usredotočenosti u objašnjenju depresivnosti, mentorica: dr. sc. Ivanka Živčić Bećirević, red. prof. (Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci).

Ad 67. Odobrava se Andrijani Mušura stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju psihologije i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Sklonost mentalnomu računovodstvu u kontekstu teorija samoregulacije i nekih individualnih značajki, mentorica: dr. sc. Željka Kamenov, izv. prof.

Ad 68. Odobrava se Ivi Kaić stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju arheologije i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Rimski svijet u malome - Geme kao svjedočanstva svakodnevnoga života, mentorica: dr. sc. Mirjana Sanader, red. prof.

Ad 69. Odobrava se Hrvoju Manenici stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju arheologije i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Urbanizacija između Raše i Krke u vrijeme ranoga principata, mentorica: dr. sc. Mirjana Sanader, red. prof.

Ad 70. Odobrava se Ani Pavlović stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju arheologije i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Brončani novac siscijske kovnice iz razdoblja druge tetrarhije (305-313) u svjetlu ostava iz Trijebnja u Bosni i Hercegovini i Bjelovara u Hrvatskoj, mentori: dr. sc. Marina Milićević Bradač, red. prof. i dr. sc. Željko Demo, znan. savj. (Arheološki muzej u Zagrebu).

Ad 71. Odobrava se Nadi Babić stjecanje doktorata znanosti na Poslijediplomskome doktorskome studiju hrvatske kulture i prihvaća se tema za izradu doktorskog rada pod naslovom Poredbena analiza hrvatskih novozavjetnih prijevoda u 20. i 21. stoljeću, mentori: dr. sc. Zrinka Jelaska, red. prof. i dr. sc. Božo Lujić, izv. prof. (Katolički bogoslovni fakultet u Zagrebu).

Ad 72. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Marka Karduma predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija filozofije i prihvaćanje teme pod naslovom Problem socijalne konstruiranosti vizualnoga polja u teoriji A. C. Dantoa, mentorica: dr. sc. Gordana Škorić, izv. prof.

1. dr. sc. Nadežda Čačinovič, red. prof.

2. dr. sc. Gordana Škorić, izv. prof.

3. dr. sc. Hotimir Burger, red. prof.

Ad 73. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Željke Macan predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija lingvistike i prihvaćanje teme pod naslovom Frazemi s brojevnom sastavnicom u hrvatskome i njemačkome jeziku, mentorica: dr. sc. Marija Turk, red. prof. (Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci)

1. dr. sc. Željka Fink, red. prof.

2. dr. sc. Mirko Gojmerac, red. prof.

3. dr. sc. Marija Turk, red. prof., (Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci)

Ad 74. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Dunje Holcer predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija informacijskih i komunikacijskih znanosti i prihvaćanje teme pod naslovom Hrvatske narodne knjižnice i društvene mreže, mentorica dr. sc. Aleksandra Horvat, red. prof.

1. dr. sc. Aleksandra Horvat, red. prof.

2. dr. sc. Daniela Živković, izv. prof.

3. dr. sc. Marina Čizmić Horvat, doc. u miru

Ad 75. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Krešimira Zaudera predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija informacijskih i komunikacijskih znanosti i prihvaćanje teme pod naslovom Razvoj scienotometrje praćen kroz časopis Scientometrics od početka izlaženja 1978. do 2010. godine, mentorica: dr. sc. Maja Jokić, znan. sur. (Institut za društvena istraživanja u Zagrebu)

1. dr. sc. Sonja Špiranec, doc.

2. dr. sc. Jadranka Lasić Lazić, red. prof.

3. dr. sc. Maja Jokić, znan. sur. (Institut za društvena istraživanja u Zagrebu)

Ad 76. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Vlatke Lemić predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija informacijskih i komunikacijskih znanosti i prihvaćanje teme pod naslovom Informacijski sustav u arhivima - povijesni razvoj i perspektive, mentori: dr. sc. Damir Boras, red. prof. i dr. sc. Stjepan Ćosić, znan. savj. (Hrvatski državni arhiv)

1. dr. sc. Hrvoje Stančić, izv. prof.

2. dr. sc. Damir Boras, red. prof.

3. dr. sc. Stjepan Ćosić, znan. savj. (Hrvatski državni arhiv)

4. dr. sc. Krešimir Pavlina, doc.

5. dr. sc. Arian Rajh, doc.

Ad 77. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Ivane Krišto predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija informacijskih i komunikacijskih znanosti i prihvaćanje teme pod naslovom Model upravljanja informacijama o državnim službenicima uz pomoć onformacijsko-komunikacijskih sustava, mentor: dr. sc. Vladimir Šimović, red. prof. (Učiteljski fakultet u Zagrebu)

1. dr. sc. Krešimir Pavlina, doc.

2. dr. sc. Đilda Pečarić, viši asistent

3. dr. sc. Vladimir Šimović, red. prof. (Učiteljski fakultet, Zagreb)

Ad 78. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Koraljke Modić Stanke predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija psihologije i prihvaćanje teme pod naslovom Utjecaj fizičke udaljenosti i odnosa promatrača i sudionika na doživljaj boli u eksperimentalnim uvjetima, mentor: dr. sc. Dragutin Ivanec, izv. prof.

1. dr. sc. Dragutin Ivanec, izv. prof.

2. dr. sc. Vladimir Kolesarić, red. prof.

3. dr. sc. Predrag Zarevski, red. prof.

Ad 79. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Valentine Ružić predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija psihologije i prihvaćanje teme pod naslovom Utjecaj očekivanja o intenzitetu i vremenu pojavljivanja podražaja na doživljaj boli, mentor: dr. sc. Dragutin Ivanec, izv. prof.

1. dr. sc. Dragutin Ivanec, izv. prof.

2. dr. sc. Predrag Zarevski, red. prof.

3. dr. sc. Vladimir Kolesarić, red. prof.

Ad 80. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Maše Tonković predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija psihologije i prihvaćanje teme pod naslovom Motivacijske i situacijske odrednice lažiranja odgovora na upitnicima ličnosti, mentor: dr. sc. Željko Jerneić, izv.prof.

1. dr. sc. Željko Jerneić, izv. prof.

2. dr. sc. Branimir Šverko, prof. emer.

3. dr. sc. Damir Ljubotina, izv. prof.

Ad 81. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Tene Vukasović predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija psihologije i prihvaćanje teme pod naslovom Meta-analiza istraživanja genetskoga i okolinskoga doprinosa individualnim razlikama u ličnosti, mentor: dr. sc. Denis Bratko, red. prof.

1. dr. sc. Denis Bratko, red. prof.

2. dr. sc. Predrag Zarevski, red. prof.

3. dr. sc. Dragutin Ivanec, izv. prof.

Ad 82. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Alena Ontla predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija književnosti, izvedbenih umjetnosti, filma i kulture i prihvaćanje teme pod naslovom Oblici društvenoga komentara u trilogijama Kairo i USA, mentori: dr. sc. Munir Muić, doc. (Filozofski fakultet Univerziteta u Sarajevu) i dr. sc. Stipe Grgas, red. prof.

1. dr. sc. Jelena Šesnić, doc.

2. dr. sc. Stipe Grgas, red. prof.

3. dr. sc. Sonja Bašić, prof. emerita

Ad 83. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Nikše Sviličića predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija književnosti, izvedbenih umjetnosti, filma i kulture i prihvaćanje teme pod naslovom Kauzalitet antropoloških aspekata strukture filmskoga izraza u paradigmi recepcije novoga hrvatskoga igranoga filma 1991.-2012., mentor: dr. sc. Nikica Gilić, izv. prof.

1. dr. sc. Tomo Vinšćak, izv. prof.

2. dr. sc. Nikica Gilić, izv. prof.

3. dr. sc. Ivana Keser Battista, doc. (ALU - kao vanjski suradnik)

Ad 84.

Dr. sc. Jelaska obavijestila je da je u međuvremenu dogovoreno da se ne proširuje povjerenstvo u točki pa se Vijeće izjašnjavalo samo o prvoj točki.

Imenuje se stručnog povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Vendi Jukić Buča predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija arheologije i prihvaćanje teme Kasnoantička i ranosrednjovjekovna arhitektura i skulptura na lokalitetu Sv. Teodor u Puli u kontekstu istodobnih nalaza u Puli i širem području Istre, mentori: akademik Nenad Cambi (Sveučilište u Zadru) i dr. sc. Mirja Jarak, izv. prof.

1. dr. sc. Branka Migotti, znan. savj. (Odsjek za arheologiju HAZU)

2. dr. sc. Mirja Jarak, izv. prof.

3. akademik Nenad Cambi (Sveučilište u Zadru)

Ad 85. Imenuje se stručno povjerenstvo za utvrđivanje uvjeta Ane Gospić predviđenih programom Poslijediplomskoga doktorskoga studija književnosti, izvedbenih umjetnosti, filma i kulture i prihvaćanje teme (Re)prezentacija slugu u hrvatskoj komediji od 16. do početka 19. stoljeća, mentor dr. sc. Boris Senker, red. prof.

1. dr. sc. Divna Mrdeža Antonina, red. prof. (Sveučilište u Zadru)

2. dr. sc. Boris Senker, red. prof.

3. dr. sc. Leo Rafolt, doc.

Ad 86. Odobrava se Sandri Nakić Radoš izrada završnoga rada na Poslijediplomskome specijalističkome studiju kliničke psihologije i prihvaća se tema završnog rada pod naslovom Anksioznost u trudnoći i nakon poroda: stabilnost, prediktori i komorbiditet s depresijom, mentorica: dr. sc. Meri Tadinac, red. prof.

Ad 87. Odobrava se Emini Zoletić izrada završnoga rada na Poslijediplomskome specijalističkome studiju kliničke psihologije i prihvaća se tema završnog rada pod naslovom Razina kognitivnih i izvršnih funkcija u osoba s doživljenim moždanim udarom, mentorica: dr. sc. Mirjana Pibernik Okanović, red. prof.

Ad 88. Prihvaća se novi program sveučilišnog Poslijediplomskoga specijalističkoga studija interkulturalne njemačko-hrvatske poslovne komunikacije i upućuje se u daljnju proceduru.

Ad 89. Prihvaća se prijedlog Vijeća poslijediplomskoga doktorskoga studija lingvistike i odobravaju se izmjene u programu doktorskoga studija u opsegu do 20 %.

Ad 90. Prihvaća se prijedlog Vijeća poslijediplomskoga doktorskoga studija glotodidaktike i odobravaju se izmjene u programu doktorskoga studija u opsegu do 20 %.

Ad 91. Prihvaća se prijedlog Vijeća poslijediplomskoga doktorskoga studija lingvistike i odobrava se plaćanje školarina u iznosu od 10.000 kuna po semestru u pet (5) obroka po 2.000,00 kuna.

Ad 92. Prihvaća se prijedlog Vijeća poslijediplomskoga doktorskoga studija književnosti, izvedbenih umjetnosti, filma i kulture i odobrava se plaćanje školarina u iznosu od 10.000 kuna po semestru u pet (5) obroka po 2.000,00 kuna.

Ad 93. Prihvaća se prijedlog Vijeća poslijediplomskoga doktorskoga studija književnosti, izvedbenih umjetnosti, filma i kulture i imenuje se dr. sc. Nikica Gilić, izv. prof. voditeljem studija, a dr. sc. Boris Senker, red. prof. i dr. sc. Tomislav Brlek, doc. zamjenicima voditelja od ak. godine 2012/2013.

Ad 94. Imenuje se dr. sc. Predrag Marković, izv. prof., voditeljem poslijediplomskoga doktorskoga studija povijesti umjetnosti od ak. godine 2012/2013.

Ad 95. Prihvaća se izvještaj stručnoga povjerenstva o priznavanju razdoblja studija Tahani Tayfour upisanog i provedenog na Sveučilištu u Damasku.

Ad 96. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju predloženika za izbor u znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana anglistika, na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Splitu (predloženik: dr. sc. Simon John Ryle)

1. dr. sc. Stipe Grgas, red. prof.

2. dr. sc. Antonija Primorac, doc. (Filozofski fakultet, Split)

3. dr. sc. Sanja Čurković Kalebić, izv. prof. (Filozofski fakultet, Split)

Ad 97. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženice za izbor u znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje humanističkih znanosti, polje filozofija, grana filozofija politike, na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Splitu (predloženica: dr. sc. Marita Brčić Kuljiš)

1. dr. sc. Raul Raunić, doc.

2. dr. sc. Ante Čović, red. prof.

3. dr. sc. Pavo Barišić, red. prof. (Filozofski fakultet, Split)

Ad 98. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženice za izbor u znanstveno zvanje više znanstvene suradnice za područje humanističkih znanosti, polje filozofija, grana filozofijska bioetika (predloženica: dr. sc. Iva Rinčić)

1. dr. sc. Ante Čović, red. prof.

2. dr. sc. Lino Veljak, red. prof.

3. dr. sc. Nada Gosić, red. prof. (Medicinski fakultet, Rijeka)

Ad 99. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženika za izbor u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana germanistika (predloženik: dr. sc. Tihomir Engler)

1. dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić, izv. prof.

2. dr. sc. Dragutin Horvat, izv. prof. u miru

3. dr. sc. Marijan Bobinac, red. prof.

Ad 100. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženice za izbor u znanstveno-nastavno zvanje docenta, izvanrednog ili redovitog profesora za područje društvenih znanosti, polje informacijske i komunikacijske znanosti, grana knjižničarstvo, na Odjelu za knjižničarstvo Sveučilišta u Zadru (predloženica: dr. sc. Martina Dragija Ivanović)

1. dr. sc. Ana Barbarić, doc.

2. dr. sc. Mihaela Banek Zorica, doc.

3. dr. sc.Tatjana Aparac Jelušić, red. prof. (Sveučilište u Zadru, Odjel za knjižničarstvo)

Ad 101. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženika za izbor u znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje društvenih znanosti, polje pedagogija, grana didaktika, na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Splitu (predloženik: dr. sc. Stjepan Kovačević)

1. dr. sc. Vlatko Previšić, red. prof.

2. dr. sc. Renata Marinković, red. prof.

3. dr. sc. Josip Milat, red. prof. u miru (Filozofski fakultet, Split)

Ad 102. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženika za izbor u naslovno znanstveno-nastavno zvanje docenta ili više za područje humanističkih znanosti, polje povijest, na Biblijskom Institutu u Zagrebu (predloženik: dr. sc. Stanko Jambrek)

1. dr. sc. Neven Budak, red. prof.

2. dr. sc. Nenad Močanin, red. prof.

3. dr. sc. Alojzije Jembrih, red. prof. (Hrvatski studiji, Zagreb)

Ad 103. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženice za izbor u znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje humanističkih znanosti, polje povijest umjetnosti, grana povijest i teorija likovnih umjetnosti, arhitekture, urbanizma i vizualnih komunikacija, na Sveučilištu u Dubrovniku (pristupnica: dr. sc. Sanja Žaja Vrbica)

1. dr. sc. Frano Dulibić, izv. prof.

2. dr. sc. Jasna Galjer, izv. prof.

3. dr. sc. Antun Karaman, red. prof. (Sveučilište u Dubrovniku)

Ad 104. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženice za izbor u znanstveno-nastavno zvanje docenta ili više za područje društvenih znanosti, polje psihologija, grana školska psihologija i psihologija obrazovanja, na Odjelu za psihologiju Sveučilišta u Zadru (predloženica: dr. sc. Irena Burić)

1. dr. sc. Vesna Vlahović-Štetić, red. prof.

2. dr. sc. Gordana Kuterovac Jagodić. izv. prof.

3. dr. sc. Izabela Sorić, red. prof. (Odjel za psihologiju Sveučilišta u Zadru)

Ad 105. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženice za izbor u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika ili više za područje društvenih znanosti, polje psihologija (predloženica: dr. sc. Ivana Macuka)

1. dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.

2. dr. sc. Gordana Keresteš, izv. prof.

3. dr. sc. Vera Ćubela Adorić, izv. prof. (Odjel za psihologiju Sveučilišta u Zadru)

Ad 106. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženika za izbor u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika za područje društvenih znanosti, polje sociologija (predloženik: dr. sc. Ivan Landripet)

1. dr. sc. Krešimir Kufrin, izv. prof.

2. dr. sc. Aleksandar Štulhofer, red. prof.

3. dr. sc. Siniša Zrinščak, red. prof. (Studijski centar socijalnog rada, Pravni fakultet, Zagreb)

Ad 107. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženice za izbor u znanstveno zvanje znanstvene suradnice za područje društvenih znanosti, polje sociologija (predloženica: dr. sc. Jasmina Božić)

1. dr. sc. Aleksandar Štulhofer, red. prof.

2. dr. sc. Krešimir Kufrin, izv. prof.

3. dr. sc. Branka Baranović, znan. savjetnica (Institut za društvena istraživanja, Zagreb)

Ad 108. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženika za izbor u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika za područje društvenih znanosti, polje sociologija (predloženik: dr. sc. Josip Kumpes)

1. dr. sc. Ivan Cifrić, red. prof.

2. dr. sc. Krunoslav Nikodem, doc.

3. dr. sc. Sonja Podgorelec, viša znan. sur. (Institut za migracije i narodnosti, Zagreb)

Ad 109. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženika za reizbor u znanstveno-nastavno zvanje izvanrednog profesora za područje društvenih znanosti, polje sociologija, grana posebne sociologije, na Katedri za društvene znanosti Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci (predloženik: dr. sc. Mirko Štifanić)

1. dr. sc. Aleksandar Štulhofer, red. prof.

2. dr. sc. Vjekoslav Afrić, red. prof.

3. dr. sc. Miroslav Mastilica, red. prof. (Medicinski fakultet, Zagreb)

Ad 110. Imenuje se stručno povjerenstvo radi davanja mišljenja o ispunjavanju uvjeta predloženika za izbor u naslovno znanstveno-nastavno zvanje docenta za područje društvenih znanosti, polje sociologija, grana posebne sociologije, na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu (predloženik: dr. sc. Marko Mustapić)

1. dr. sc. Nenad Karajić, izv. prof.

2. dr. sc. Ognjen Čaldarović, red. prof.

3. dr. sc. Smiljana Leinert-Novosel, red. prof. (Fakultet političkih znanosti, Zagreb)

Ad 111. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Alena Miletića pod naslovom Gradine zapadne strane otoka Hvara kao povijesni i kulturološki fenomen, mentor:

1. dr. sc. Aleksandar Durman, red. prof.

2. dr. sc. Jasna Jeličić Radonić, red. prof. (Filozofski fakultet, Split)

2. dr. sc. Tihomila Težak-Gregl, red. prof.

Ad 112. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Sunčice Sabljak pod naslovom Karl Schönherr, Austrijska drama između naturalizma i Heimatkunsta, mentor: prof. dr. sc. Marijan Bobinac

1. dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić, izv. prof.

2. dr. sc. Dragutin Horvat, izv. prof. u miru

3. dr. sc. Marijan Bobinac, red. prof.

Ad 113. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Šeherzade Džafić pod naslovom Prostori fakcije fikcije i fantastike u djelu Irfana Horozovića, mentor: dr. sc. Zvonko Kovač, red. prof.

1. dr. sc. Enver Kazaz, red. prof. (Filozofski fakultet, Sveučilište u Sarajevu)

2. dr. sc. Zvonko Kovač, red. prof.

3. dr. sc. Julijana Matanović, izv. prof.

Ad 114. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Željke Metesi Deronjić pod naslovom Poetika Frane Petrića, mentori: dr. sc. Ivica Martinović, prof. i. dr. sc. Dunja Fališevac, red. prof.

1. dr. sc. Nadežda Čačinovič, red. prof.

2. dr. sc. Gordana Škorić, izv. prof.

3. dr. sc. Erna Banić-Pajnić, zn. savjetnik (Institut za filozofiju, Zagreb)

Ad 115. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Mihaele Majcen Marinić pod naslovom Povijest novijeg animiranog filma u Hrvatskoj, Posljednjih 25 godina, mentor: dr. sc. Hrvoje Turković, red. prof. u miru (ADU)

1. dr. sc. Nikica Gilić, izv. prof.

2. dr. sc. Hrvoje Turković, red. prof. u miru (ADU)

3. dr. sc. Irena Paulus, naslovni docent (ADU)

Ad 116. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada mr. sc. Morane Koludrović pod naslovom Problemsko učenje u kurikulumu obrazovanja nastavnika, mentorica: dr. sc. Ana Sekulić-Majurec, red. prof.

1. dr. sc. Vlatko Previšić, red.prof.

2. dr. sc. Ana Sekulić-Majurec, red. prof.

3. dr. sc. Josip Milat, red. prof. u miru (Filozofski fakultet, Split)

Ad 117. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Ive Milovan Delić pod naslovom Španjolska gripa 1918.-1919. u gradu Puli: Socijalni aspekti mortaliteta od španjolske gripe i urbana anatomija pandemije, mentori: dr. sc. Slaven Bertoša, red. prof. i dr. sc. Božena Vranješ-Šoljan, red. prof.

1. dr. sc. Nikola Anušić, znan. suradnik

2. dr. sc. Ivica Šute, doc.

3. dr. sc. Slaven Bertoša, red. prof. (Sveučilište Jurja Dobrile u Puli)

Ad 118. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Arijane Koprčina pod naslovom Oblikovanje srebra u Hrvatskoj u 19. stoljeću, mentorica: dr. sc. Jasna Galjer, izv. prof.

1. dr. sc. Irena Kraševac, viši znan. sur. (Institut za povijest umjetnosti, Zagreb)

2. dr. sc. Frano Dulibić, izv. prof.

3. dr. sc. Dragan Damjanović, doc.

Ad 119. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Dalibora Prančevića pod naslovom Ivan Meštrović u kontekstu ekspresionizma i art decoa, mentor: dr. sc. Ivan Šimat, red. prof.

1. dr. sc. Jasna Galjer, izv. prof.

2. dr. sc. Zvonko Maković, red. prof.

3. dr. sc. Irena Kraševac, viši znan. sur. (Institut za povijest umjetnosti, Zagreb)

Ad 120. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Sofije Sorić pod naslovom Ladanjsko graditeljstvo na zadarskom otočju od 14. do 18. stoljeća, mentor: dr. sc. Emil Hilje, red. prof.

1. dr. sc. Dubravka Botica, doc.

2. dr. sc. Nada Grujić, red. prof. u miru

3. dr. sc. Laris Borić, doc. (Sveučilište u Zadru)

Ad 121. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Natalije Ćurković pod naslovom Provjera postavki modificirane Bloomove taksonomije u području matematike, mentor: dr. sc. Damir Ljubotina, izv. prof.

1. dr. sc. Vesna Vlahović-Štetić, red. prof.

2. dr. sc. Damir Ljubotina, izv. prof.

3. dr. sc. Vlasta Vizek Vidović, red. prof. (Institut za društvena istraživanja, Zagreb)

Ad 122. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Aleksandre Huić pod naslovom Provjera trodimenzionalnoga modela privatne svijesti o sebi, mentorica: dr. sc. Željka Kamenov, izv. prof.

1. dr. sc. Margareta Jelić, doc.

2. dr. sc. Željka Kamenov, izv. prof.

3. dr. sc. Vera Ćubela Adorić, izv. prof. (Odjel za psihologiju Sveučilišta u Zadru)

Ad 123. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Marine Merkas pod naslovom Uloga obitelji u razvoju socijalne kompetencije adolescenata, mentorica: dr. sc. Gordana Keresteš, izv. prof.

1. dr. sc. Gordana Kuterovac Jagodić, izv. prof.

2. dr. sc. Gordana Keresteš, izv. prof..

3. dr. sc. Sanja Smojver Ažić, izv. prof. (Filozofski fakultet, Rijeka)

Ad 124. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada mr. sc. Matilde Nikolić pod naslovom Linearne i nelinearne značajke dinamike psihomotornog sustava, mentorica: dr. sc. Ana Proroković, izv. prof.

1. dr. sc. Željko Jerneić, izv. prof.

2. dr. sc. Meri Tadinac, red. prof.

3. dr. sc. Ana Proroković, izv. prof. (Odjel za psihologiju Sveučilišta u Zadru)

Ad 125. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Tene Velki pod naslovom Provjera ekološkoga modela dječjega nasilničkoga ponašanja prema vršnjacima, mentorica: dr. sc. Gordana Kuterovac Jagodić, izv. prof.

1. dr. sc. Gordana Keresteš, izv. prof.

2. dr. sc. Gordana Kuterovac Jagodić, izv. prof.

3. dr. sc. Marina Ajduković, red. prof. (Pravni fakultet, Zagreb)

Ad 126. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada mr. sc. Johna Vice Batarela pod naslovom Tipovi dijaspore - poslijeratno hrvatsko iseljeništvo i njihovi potomci u Sydneyju, mentor: dr. sc. Saša Božić, izv. prof.

1. dr. sc. Milan Mesić, red. prof.

2. dr. sc. Nenad Karajić, izv. prof.

3. dr. sc. Saša Božić, red. prof. (Odjel za sociologiju Sveučilišta u Zadru)

Ad 127. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Sanje Knezević pod naslovom Mediteranski tekst hrvatskoga pjesništva: Modusi postmodernističke poetike, mentorica: dr. sc. Dubravka Oraić Tolić, red. prof.

1. dr. sc. Krešimir Nemec, red. prof.

2. dr. sc. Helena Sablić-Tomić, red. prof. (Umjetnička akademija, Osijek)

3. dr. sc. Dubravka Oraić Tolić, red. prof.

Ad 128. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Nade Filipin pod naslovom Sredstva kohezije teksta na talijasnkom jeziku: deiksa i anafora, mentorica: dr. sc. Maslina Ljubičić, red. prof.

1. dr. sc. Ivica Peša Matracki, izv. prof.

2. dr. sc. Maslina Ljubičić, red. prof.

3. dr. sc. Magdalena Nigoević, doc. (Filozofski fakultet Sveučilišta u Splitu)

Ad 129. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Ivane Rončević pod naslovom Njemački jezik u hrvatskoj znanosti i visokom školstvu u kontekstu višejezičnosti, mentori: dr. sc. Siegfried Gehrmann, izv. prof. (Učiteljski fakultet, Zagreb) i dr. sc. Velimir Piškorec, red. prof.

1. dr. sc. Zrinjka Glovacki-Bernardi, red. prof.

2. dr. sc. Maja Anđel, doc.

3. dr. sc. Slađan Turković, doc.

4. dr. sc. Siegfried Gehrmann, izv. prof. (Učiteljski fakultet, Zagreb)

5. dr. sc. Velimir Piškorec, red. prof

Ad 130. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Stjepe Stjepovića pod naslovom Antroponimija otoka Raba u drugoj polovici 14. stoljeća, mentori: dr. sc. Neven Budak, red. prof. i dr. sc. Kristijan Juran, doc.

1. dr. sc. Vladimir Skračić, red. prof.

2. dr. sc. Dušan Mlacović, doc. (Sveučilište u Ljubljani)

3. dr. sc. Borislav Grgin, red. prof.

Ad 130.1. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu doktorskoga rada Nikoline Božinović pod naslovom Strategije učenja gramatike Strategije učenja gramatike i gramatička kompetencija u stranome jeziku, mentorica: dr. sc. Višnja Pavičić Takač, izv. prof. (Filozofski fakultet Osijek)

1. dr. sc. Maja Anđel, doc.

2. dr. sc. Jelena Mihaljević-Djigunović, red. prof.

3. dr. sc. Višnja Pavičić Takač, izv. prof. (Filozofski fakultet, Osijek)

Ad 131. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu znanstvenoga magistarskog rada Sanje Glibo pod naslovom Stilovi i sadržaji korištenja društvenih mreža u slobodnom vremenu mladih, mentor: dr. sc. Vlatko Previšić, red. prof.

1. dr. sc. Slavko Vučak, izv. prof. (Učiteljski fakultet, Zagreb – Podružnica u Petrinji)

2. dr. sc. Vlatko Previšić, red. prof.

3. dr. sc. Siniša Opić, doc. (Učiteljski fakultet, Zagreb)

Ad 132. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu znanstvenoga magistarskog rada Ivane Šepetavec pod naslovom Međunarodni okvir uključivanja organizacija civilnog društva u formalno-sistemsku provedbu odgoja i obrazovanja za ljudska prava, mentorica: dr. sc. Vedrana Spajić-Vrkaš, red. prof.

1. dr. sc. Neven Hrvatić, red. prof.

2. dr. sc. Vedrana Spajić-Vrkaš, red. prof.

3. dr. sc. Stjepan Jagić, izv. prof.

Ad 133. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu znanstvenoga magistarskog rada Monike Dragun pod naslovom Poticanje kreativnosti u nastavi, mentor: dr. sc. Vladimir Jurić, red. prof. u miru

1. dr. sc. Ana Sekulić-Majurec, red. prof.

2. dr. sc. Vladimir Jurić, red. prof. u miru

3. dr. sc. Vlatko Previšić, red. prof.

Ad 134. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu znanstvenoga magistarskog rada Dijane Požar pod naslovom Vlastelinski sklop grofova Eltz u Vukovaru – povijesni razvoj i smjernice za obnovu, mentor: dr. sc. Marko Špikić, doc.

1. dr. sc. Zlatko Jurić, red. prof.

2. dr. sc. Marko Špikić, doc.

3. dr. sc. Zlatko Karač, doc. (Arhitektonski fakultet, Zagreb)

Ad 135. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu znanstvenoga magistarskog rada Afrodite Shiroka Spaqi pod naslovom Gotički liturgijski zlatarski predmeti u Istri, mentor: dr. sc. Igor Fisković, red. prof.

1. dr. sc. Ana Munk, doc.

2. dr. sc. Igor Fisković, red. prof.

3. dr. sc. Nikola Jakšić, prof. emeritus (Sveučilište u Zadru)

Ad 136. Imenovanje stručnoga povjerenstva za ocjenu stručnoga rada Sanje Paliska pod naslovom Prevođenje s engleskog na hrvatski i s hrvatskog na engleski jezik s osobitim obzirom na područje povijesti, mentor: dr. sc. Alexander Hoyt, viši lektor

1. mr. sc. Jasna Bilinić Zubak, viši lektor u miru

2. dr. sc. Alexander Hoyt, viši lektor

3. dr. sc. Lovorka Zergollern Miletić, doc. (Učiteljski fakultet, Zagreb)

Ad 137. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu stručnoga rada Helene Knežević pod naslovom Prevođenje s engleskog na hrvatski i s hrvatskog na engleski jezik s osobitim obzirom na područje povijesti, mentor: dr. sc. Alexander Hoyt, viši lektor

1. mr. sc. Jasna Bilinić Zubak, viši lektor u miru

2. dr. sc. Alexander Hoyt, viši lektor

3. dr. sc. Lovorka Zergollern Miletić, doc. (Učiteljski fakultet, Zagreb)

Ad 138. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu stručnoga rada Irene Vadlja pod naslovom Prevođenje s engleskog na hrvatski i s hrvatskog na engleski jezik s osobitim obzirom na znanstvene i popularno-znanstvene tekstove, mentorica: dr. sc. Lovorka Zergollern Miletić, doc.

1. mr. sc. Jasna Bilinić-Zubak, viši lektor u miru

2. dr. sc. Alexander D. Hoyt, viši lektor

3. dr. sc. Lovorka Zergollern-Miletić, doc. (Učiteljski fakultet, Zagreb)

Ad 139. Imenuje se stručno povjerenstvo za ocjenu stručnoga rada Petre Franjković pod naslovom Prevođenje s talijanskoga na hrvatski i s hrvatskoga na talijanski jezik s osobitim obzirom na područje pravne terminologije, mentor: dr. sc. Smiljka Malinar, red. prof.

1. mr. sc Vanda Maržić Sabalić, lektor

2. dr. sc. Smiljka Malinar, red. prof.

3. dr. sc. Robert Blagoni, doc. (Sveučilište Jurja Dobrile u Puli)

Ad 140. Odobrava se raspis natječaja i imenuje se stručno povjerenstvo za izbor u nastavno zvanje i na radno mjesto višeg lektora za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana klasična filologija, na Katedri za latinski jezik i književnost Odsjeka za klasičnu filologiju

1. dr. sc. Neven Jovanović, izv. prof.

2. Ninoslav Zubović, viši lektor

3. dr. sc. Olga Perić, red. prof.

Ad 141. Odobrava se raspis natječaja i imenuje se stručno povjerenstvo za izbor u nastavno zvanje i na radno mjesto višeg lektora za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana kroatistika, na Croaticumu na Odsjeku za kroatistiku

1. dr. sc. Antonio-Toni Juričić,viši lektor

2. dr. sc. Bernardina Petrović, izv. prof.

3. dr. sc. Željka Brlobaš, viša znanstvena suradnica

Ad 142. Odobrava se raspis natječaja i imenuje se stručno povjerenstvo za reizbor u nastavno zvanje i na radno mjesto višeg lektora za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana kroatistika, na Croaticumu na Odsjeku za kroatistiku

1. dr. sc. Ivo Pranjković, red. prof.

2. dr. sc. Sanda Lucija Udier, viša lektorica

3. dr. sc. Željka Brlobaš, viša znanstvena suradnica

Ad 143. Odobrava se raspis natječaja i imenuje se stručno povjerenstvo za izbor u nastavno zvanje i na radno mjesto lektora ili višeg lektora za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana romanistika, na Katedri za portugalski jezik Odsjeka za romanistiku

1. Daliborka Sarić, viša lektorica

2. dr. sc. Nina Lanović, asistentica

3. dr. sc. August Kovačec, prof. emeritus

Ad 144. Odobrava se raspis natječaja i imenuje se stručno povjerenstvo za reizbor u nastavno zvanje i na radno mjesto višeg predavača za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana germanistika, predmet njemački jezik, u Centru za strane jezike

1. Inja Skender Libhard, viši lektor

2. Sonja Strmečki Marković, viši lektor

3. Mirela Landsman Vinković, viši predavač (Fakultet političkih znanosti, Zagreb)

Ad 145. Odobrava se raspis natječaja i imenuje se stručno povjerenstvo za izbor u suradničko zvanje i na radno mjesto asistenta za područje humanističkih znanosti, polje filozofija, na Katedri za teoriju spoznaje na Odsjeku za filozofiju

1. dr. sc. Borislav Mikulić, red. prof.

2. dr. sc. Lino Veljak, red. prof.

3. dr. sc. Raul Raunić, doc.

Ad 146. Odobrava se raspis natječaja i imenuje se stručno povjerenstvo za izbor u suradničko zvanje asistenta za područje društvenih znanosti, polje psihologija, grana opća psihologija, na Odsjeku za psihologiju

1. dr. sc. Darja Maslić Seršić, izv. prof.

2. dr. sc. Dragutin Ivanec, izv. prof.

3. dr. sc. Meri Tadinac, red. prof.

Ad 147.. Mijenja se član stručnoga povjerenstva u postupku izbora u nastavno zvanje i na radno mjesto predavača ili višeg predavača za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana romanistika, na Katedri za španjolski jezik na Odsjeku za romanistiku. Umjesto dr. sc. Mirjane Polić Bobić, red. prof., za drugog člana imenuje se dr. sc. Nikica Talan, red. prof.

Ad 148. Mijenja se stručno povjerenstvo za izbor u znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto docenta ili izvanrednog profesora za područje humanističkih znanosti, polje filologija, grana kroatistika, na Katedri za metodiku nastave hrvatskog jezika i književnosti na Odsjeku za kroatistiku

1. dr. sc. Stipe Botica, red. prof.

2 dr. sc. Ivo Pranjković, red. prof.

3. dr. sc. Milorad Nikčević, red. prof. u miru (Sveučilište u Osijeku)

Ad 149. Upisni kriteriji za akad. god. 2013./2014.

Sveučilište je tražilo da Vijeće donese odluku o upisnim kriterijima za akademsku godinu 2013./2014.

Odsjecima su upućeni prijedlozi zajedno s prethodnom godinom i dobivene su minimalne razlike s nekolicine odsjeka.

Pristigli su sljedeći prijedlozi promjena:

ODSJEK ZA GERMANISTIKU

Kriteriji za upis u preddiplomski studij germanistike ostaju kakvi su bili do sada i kakvi su navedeni u tabeli. Iako se taj podatak ne navodi u priloženoj tabeli, napominjemo ipak da za upis u preddiplomski studij od sljedeće ak. godine (2013/2014) neće biti posebne provjere znanja njemačkog jezika.

ODSJEK ZA PSIHOLOGIJU

Prijedlog promjene udjela rezultata na ispitima iz obaveznih predmeta u ukupnom broju bodova:

• hrvatski jezik: 15% 

• matematika: 15% 

• strani jezik: 10%

ODSJEK ZA SOCIOLOGIJU

Odsjek za sociologiju predlaže sljedeće izmjene u klasifikacijskom postupku na Filozofskom fakultetu:

1. da se ukinu testovi inteligencije koji su dosad provođeni na općoj razini na Filozofskom fakultetu i da se na njihovo mjesto uvedu "Test opće kulture" i "Test (aktualne) informiranosti“, na razini Filozofskog fakulteta, za koje se ujedno Odsjek za sociologiju preporučuje da ih napravi

2. uvođenje kvalifikacijskog postupka za studente sociologije po kriterijima u tablici:

|Naziv |Vrjednovanje |

|Prosjek svih ocjena |20,00 % |

|Obvezni dio državne mature |

|Naziv |Razina |Prag |Vrjednovanje |

|Hrvatski jezik |A | |15,00 % |

|Matematika |B | |5,00 % |

|Strani jezik |A | |10,00 % |

|Izborni dio državne mature |

|Naziv |Obvezan |Prag |Vrjednovanje |

|Izborni- Sociologija |DA | |15,00 % |

|Dodatne provjere specifičnih znanja, vještina i sposobnosti |

|Naziv |Obvezan |Prag |Vrjednovanje |

|Test opće kulture i Test (aktualne) informiranosti |DA |20,00 % |35,00 % |

Dekan smatra da za ovakvu promjenu treba provesti raspravu i ta rasprava se tijekom godine može provesti. Predložio je da se sada prihvate ove izmjene koje su moguće a to je u okviru dosadašenjg načina, međutim o tome bi trebalo raspraviti na nekom skupu ili tematskoj sjednici ili prije toga na odsjecima koji se inače bave ispitivanjima takvog tipa, Odsjeku za psihologiju i Odsjeku za sociologiju.

Dr. sc. B. Čulig rekao je da je Odsjek za sociologiju na sjednici diskutirao o tome što bi Odsjek htio da bude neki skup mogućih prediktora za dobro studiranje odnono za odabir studenata koji će dobro i uspješno studirati. Istaknuo je da je da su članovi Odsjeka začuđeni što je taj papir došao na Fakultetsko vijeće međutim mišljenja je da je to nešto što treba razmotriti i da bi i drugi odsjeci mogli poslati svoje prijedloge bilo da se slažu bilo da imaju neke promjene.

Nastavljena je rasprava u kojoj su još sudjelovali dr. sc. B. Galić, dr. sc. B. Pavlovski, dr. sc. D. Bratko, dr. sc. M. Ježić, dr. sc. D. Boras, dr. sc. A. Peti-Stantić, dr. sc. N. Lazić.

Dr. sc. D. Boras zaključio je da se o toj temi mora provesti rasprava i to u stručnom krugu. Ovo je sada prema dosadašnjem stanju, prihvatit će se ovi prijedlozi a dekan se obvezuje da će u konzultaciji s Odsjekom za sociologiju, Odsjekom za psihologiju i drugima sazvati tematsku raspravu o tome ili prethodno konzultacije pa onda raspravu kako bi se na vrijeme moglo odlučiti hoće li Fakultet nastaviti s ovakvim stilom upisivanja.

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem uz 1 suzdržani glas prihvatilo prijedlog kriterija.

Dr. sc. B. Mikulić dao je informaciju. Čini mu se da se u vezi s kriterijima za diplomske studije javljaju tri vrste teškoća koje se stalno ponavljaju a to je sljedeće. Kao što je poznato, na nekim studijima je moguć pristup diplomskom studiju bez prethodnoga preddiplomskog istovrsnog studija i onda su određuju razlikovni ispiti. Na nekim studijima te razlikovne obveze iznose i po 24 ispita. Kada studenti upišu prvu godinu nekog studija koji prethodno nisu završili preddiplomski moraju položiti 24 ispita u regularnome nominalnome trajanju studija. Oni to ne mogu i oni kasnije dolaze i traže iznimke, izlike, traže produženja itd. Još gora situacija je ta da neke kolegije od tih razlikovnih ne mogu polagati bez pohađanja nastave jer nastavnici to traže na preddiplomskoj razini. Dr. sc. Mikulić rekao je da se studenti onda pojedinačno javljaju i nema sustavnog rješenja za to jer bi to značilo intervenciju u uvjete studijskih programa. Nažalost upisi u diplomske studije sada pa i ranije nikada ne prolaze be teškoća. Nadalje, druga vrsta teškoća jest što među studentima raste sve veći interes za stjecanje dodatnih kompetencija. Na nekim odsjecima im to izričito odbijaju bilo na razini nastavnika ili pročelnika i onda se studenti dovijaju tome problemu tako da pokušaju upisati paralelni studij. Paralelni studij dvaju smjera nisu dva studija nego je naprosto jedan studij. Uprava je to regulirala tako da na povećan interes za nastavničkim kompetencijama donijeta je odluka da uz suglasnost odsjeka, očitiovanje odsjeka ukoliko se student može uključiti u metodički blok i dade svoju suglasnost za to, da on može steći te kompetencije koje se onda izražavaju u suplementu, nisu sastavni dio diplome. Treća teškoća koja je sve izraženije je interes studenata, naših ili vanjskih, za upisivanje paralelnih studija. Taj dio je vrlo slabo reguliran Odlukom Senata o kriteriju izvrsnosti od 4.0 u postojećem studiju. To je dosta slabo regulirano jer studenti dolaze s prosjekom ocjena na temelju dviju ocjena, ne potpuno završenog studija, niti prve niti druge godine, dolaze na kraju odnosno po isteku nominalnoga trajanja, čak u 8. semestru traže promjene smjerova itd. Dr. sc. B. Mikulić naglasio je da na to nekoliko puta upozorio glavnu tajnicu i što bi trebalo dodatno regulirati na razini Fakulteta koliko je to moguće. S obzirom na tu Odluku Senata o pravu izvrsnih studenata da upisuju taj studij, Fakultet dosad nije mogao provoditi nikakve mjere osim da prosljeđuje odsjecima.

Dr. sc. D. Boras zahvalio je dr. sc. Mikuliću na informaciji. Nadalje, te razlike koje se propisuju od 24 ili koliko ispita ne moraju biti opravdane jer ako različita sveučilišta ili različiti fakulteti daju iste titule preddiplomskoga studija onda dekan ne vidi razlog da se takve studente ne bi moglo prihvatiti. Isto tako ako dolaze s nekakvog sličnog studija smatra da ne može biti da se baš ništa ne priznaje kao kompetencija, sposobnost da student nastavi na diplomskoj razini. Isti tako dekan je naglasio da se to ne događa samo na našem fakultetu nego i na drugima, primjerice Ekonomiji.

Dr. sc. N. Lazić postavio je pitanje koja je došla do njegovog odsjeka da li je točna informacija da maksimalni broj razlikovnih ispita može biti 6.

Dr. sc. D. Boras odgovorio je da to nije točna informacija i da to nije propisano. Dekan je zahvalio na informacijama i zaključio raspravu.

Ad 150. Dekan je prije rasprave pročitao sljedeće odluke Vlade RH i Sveučilišta:

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

Na temelju članka 31. stavka 2. Zakona o Vladi Republike Hrvatske (Narodne novine, broj 150/2011), a u vezi sa člankom 86. stavkom 4. Zakona o znanstvenoj djelatnosti visokom obrazovanju (Narodne novine, br. 123/2003, 105/2004, 174/2004, 2/2007 — Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske, 46/2007, 45/2009 i 63/2011), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 2. kolovoza 2012. godine donijela

ODLUKU

o punoj subvenciji participacije u troškovima studija za redovite studente

na javnim visokim učilištima u Republici Hrvatskoj u akademskoj godini

2012.12013., 2013./2014. i 2014./2015.

I.

Ovom Odlukom utvrđuju se sredstva potrebna za punu subvenciju participacije u troškovima studija redovitih studenata preddiplomskih sveučilišnih studija, integriranih preddiplomskih i diplomskih sveučilišnih studija, diplomskih sveučilišnih studija, stručnih studija i specijalističkih diplomskih stručnih studija:

1 koji u akademskoj godini 2013.12014. ili 2014./2015. po prvi put upisuju prvu godinu studija na javnom visokom učilištu;

2. koji su, u trenutku kada upisuju akademske godine 2012./2013., 2013.12014. 2014./ 2015., u prethodnoj akademskoj godini stekli najmanje 55 ECTS bodova na studijskom programu javnih visokih učilišta. Za studente s utvrđenim invaliditetom višim od 60 posto, za ostvarivanje ovih prava minimalni broj ECTS bodova stečen u prethodnoj akademskoj godini je 30;

3. koji u akademskoj godini 2012./2013. po prvi put upisuju drugu godinu diplomskih sveučilišnih ili specijalističkih diplomskih stručnih, te četvrtu, petu šestu godinu integriranih preddiplomskih i diplomskih sveučilišnih studijskih programa javnih visokih učilišta.

Odredbe točke I. podtočaka 1. i 2. odnose se na javna sveučilišta, veleučilišta i visoke škole koje s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta potpišu trogodišnje ugovore kojima se definira višegodišnja subvencija i strateški ciljevi za unaprjeđenje nastave i studija na visokom učilištu, kao i aktivnosti, rezultati i indikatori potrebni za ostvarenje ciljeva.

Odredbe točke I. podtočke 3. odnose se na javna sveučilišta koja s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta potpišu jednogodišnje ugovore o subvenciji, a kojima će se utvrditi kriteriji za provedbu ove Odluke.

Ova Odluka ne odnosi se na studijske programe koji su akreditirani i u potpunosti se izvode kao programi na engleskom jeziku. Ugovorom iz točaka II. i 111. ove Odluke uredit će se osiguravanje pristupa kolegijima na takvim studijskim programima za studente studijskih programa koji se izvode na hrvatskome jeziku.

Sredstva potrebna za punu subvenciju participacije u troškovima studija iz točke I. podtočaka 1. i 3. utvrđuju se na temelju upisnih kvota redovitih studenata utvrđenih od strane javnih sveučilišta, veleučilišta i visokih škola. Porast ukupne upisne kvote redovitih studenata na razini pojedinog sveučilišta, veleučilišta i visoke škole koji je veći od 5% godišnje neće se subvencionirati temeljem ove Odluke.

Sredstva potrebna za punu subvenciju troškova iz točke I. podtočke 2. određuju se na temelju broja redovitih studenata koji nisu diplomirali i koji su stekli 55 ili više ECTS bodova tt prethodnoj akademskoj godini uvećan za 5 posto.

Za provedbu ove Odluke, sukladno točki V. ove Odluke, potrebno je osigurati iznos od ukupno 668.600.000,00 kuna, zaključno do i uključujući proračunsku godinu 2015.

Sredstva u iznosu od 11.000.000,00 kuna, potrebna za provedbu ove Odluke u 2012. godini, osigurana su u okviru razdjela Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Sredstva u iznosu od 118.600.000,00 kuna, potrebna za provedbu ove Odluke u 2013. godini, osigurana su u Projekciji državnog proračuna za 2013. golinu, u okviru razdjela Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Sredstva u iznosu od 263.000.000,00 kuna, potrebna za provedbu ove Odluke u 2014. godini, osigurana su u Projekciji državnog proračuna za 2014. godinu, u okviru razdjela Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Sredstva u iznosu od 276.000.000,00 kuna, potrebna za provedbu ove Odluke u 2015. godini, bit će osigurana u državnom proračunu Republike Hrvatske za 2015. godinu, u okviru razdjela Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Dodatna sredstva Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta osigurat će u okviru limita koje če Vlada Republike Hrvatske utvrditi smjernicama ekonomske i fiskalne politike.

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja, a objavit 6e se u Narodnim novinama.

Za provedbu ove Odluke zadužuju se Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Ministarstvo financija.

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU

Na temelju članka 21. Statuta Sveučilišta u Zagrebu Senat Sveučilišta u Zagrebu na 15. izvanrednoj sjednici u 343. akademskoj godini (2011./2012.) održanoj 11. rujna 2012. donio je

Odluku o ujednačavanju sustava participacija u troškovima studija redovitih studenata viših godina na Sveučilištu u Zagrebu

i.

Vlada Republike Hrvatske je 2. kolovoza 2012. donijela Oduku 0 punoj subvenciji participacija u troškovima studija za redovite studente na javnim visokim učilištima u Republici Hrvatskoj u akademskoj godini 2012./2013., 2013./2014. i 2014./2015. (u daljnjem tekstu Odluka Vlade) 0 pokrivanju participacija studenata u troškovima studija za redovite studente koji prvi puta upisuju prvu godinu studija, te studente viših godina koji su u prethodnoj akademskoj godini ostvarili 55 ECTS bodova ili više (za studente s invaliditetom granični broj ECTS-a je 30). Iznos subvencije MZOS-a po studentu je 3.650,00 kn.

Dr. sc. D. Boras naglasio je da se broj bodova za dvopredmetne studije odnosi na zbroj obaju grupa, naša pravila o tome što se sve može upisati se ne mijenjaju. Prolaženje kroz studij ostaje isto i teoretski nema veze s naplaćivanjem prema broju bodova pojedinom studentu. Ako netko ostvari na dvopredmetnoj grupi na jednom studiju 30 bodova, a na drugom 10 pa po tom kriteriju nema pravo nego vrlo malo upisati u sljedećoj godini, on je ostvario 40 bodova. Ali ako je ostvario recimo 30 i 25 i opet nešto ne može upisati na onoj drugoj grupi, on će normalno biti financiran i neće morati platiti participaciju jer je ostvario 55 bodova. To se mehanički zbraja i ne gledaju se naša pravila o tome jer zapravo u bolonjskom studiju nema prolaženje iz jedne akademske godine u drugu nego student studira prema svojoj dinamici i polaže, dakle ide u sljedeći semestar i sljedeću godinu svojeg studiranja. To je ono što bolonja predviđa i što pravilnik o studiranju zapravo potvrđuje i naravno ne samo Filozofskog nego i Sveučilišta u Zagrebu.

„…Sveučilište u Zagrebu je u obvezi razraditi model participacija studenata u troškovima studija za studente koji zadovoljavaju kriterije iz Odluke Vlade.„

Dr. sc. D. Boras komentirao je da je Fakultet bio obvezan u ovom smislu ujednačiti model na razini sveučilišta.

„Usvajaju se sljedeći principi za Sveučilišni model:

„1. Prihodi koje sastavnica dobiva iz cjelovitog iznosa, te temeljem participacija studenata obuhvaćenih Odlukom Vlade koje plaćaju sami studenti i ugovora o subvencijama participacija od strane MZOŠ-a u 2012./2013. u ukupnom iznosu ne smiju se smanjiti u odnosu na iznose iz godine 2011., kao referentne godine, osim za smanjenja koja proizlaze kao posljedica smanjenja cjelovitog iznosa u državnom proračunu i smanjenja broja redovitih studenata spomenutih u Odluci Vlade, a koji plaćaju participaciju.”

„2. Kako bi se omogućilo uvođenje ujednačenog modela određivanja participacija studenata, potrebno je povezati tri izvora u jedinstveni izvor. Ta tri izvora su materijalni troškovi iz cjelovitog iznosa, subvencija participacija MZOS-a putem ugovora i iznosi participacija naplaćeni redovitim studentima na sastavnicama. Kada se navedeni jedinstveni izvor stavi u usporedbu sa dosadašnjim financiranjem iz istih izvora, nijedna sastavnica neće prihodovati niži iznos osim u slučajevima navedenim u točki 1.“

„3. Temeljem sredstava koja se osiguravaju ugovorom između Sveučilišta i Ministarstva….“

Dr. sc. D. Boras komentirao je da je Sveučilište u Zagrebu je posljednje, skoro dva mjeseca nakon svih ostalih sveučilišta u RH potpisalo taj ugovor. Da nije to potpisalo, ostali bi bez svih tih sredstava i odluke Vlade od 2. kolovoza.

„…odnosno Vlade, temeljenog na Odluci Vlade od 2. kolovoza 2012. o pokrivanju participacija studenata u troškovima studija za redovite studente koji upisuju višu godinu studija, a u prethodnoj su godini ostvarili 55 ECTS bodova ili više, na razini Sveučilišta formirat će se Fond poravnanja. Sredstva Fonda poravnanja služit će za dvije namjene: podupiranje ostvarenja ciljeva iz „pilot programskih ugovora" koji su predviđeni u Odluci Vlade i poravnanje sredstava sastavnicama koje zbog ujednačavanja modela dobivaju manje ili više iznose sredstava direktne participacije studenta.”

Dr. sc. D. Boras: postoji Fond poravnanja koji će ujednačavati iznose prihoda participacija za one sastavnice koje ne svojom krivnjom ostvare manji iznos ako prihvate ovaj model kakav jest. Ako nešto mijenjaju onda ne mogu tražiti iz Fonda poravnanja ove dodatne iznose.

„4. Uvjet za povlačenje sredstava iz Fonda poravnanja je detaljno obrazloženje financijskih podataka sastavnica o prihodima i rashodima iz navedena tri izvora i usklađivanje podataka na razini Sveučilišta i sastavnica. Detaljno obrazloženje podrazumijeva i obračun participacije školarine za svakog redovitog studenta.”

„6. Temeljem uvida u podatke koje su dostavile sastavnice, maksimalni iznosi participacija po područjima te pripadajuća vrijednost jednog ECTS boda koji zadovoljava uvjet da se sredstva iz sva tri izvora na razini Sveučilišta ne smanjuju, dani su u sljedećoj tablici.

|Područja |Visina maksimalne participacije |Vrijednost ECTS boda1 (u kn) |

| |(u kn) | |

|Biomedicinsko |9600 |160 |

|Biotehničko |8400 |140 |

|Društveno-humanističko |7200 |" 120 |

|Prirodoslovno |8400 |— 140 |

|Tehničko |8400 |140 |

|Umjetničko |9600 |160 |

Sastavnica će studentu koji je ostvario između 30 (uključivo) i 54 (uključivo) ECTS bodova naplatiti iznos koji bi se dobio množenjem broja ponovno upisanih tj. nepoloženih ECTS bodova iz prethodne akademske godine s cijenom 1ECTS boda. Student koji bi ostvario manje od 30 ECTS bodova u prethodnoj godini plaća maksimalni iznos participacije.”

Komentar dr. sc. D. Borasa:

Ja sam tu postigao neko razumijevanje s predstavnicima studenata koji su bili kod mene na razgovoru. To ne znači da su to svi i da to nisu oni svi koji odlučuju o tome, da bi mogli prihvatiti da, budući da se radi o ovoj godini i da smo mi uvijek govorili o participacijama do šest tisuća kuna da se taj maksimalni iznos ako nekome se izračuna na više od toga, naplaćuje šest, a ne sedam tisuća i dvjesto kuna. Dakle tu bi se mi malo sustegnuli a sve zato da ne bi prelazili one iznose koji su dosad bili uobičajeni. Isto tako, budući da neki studenti koji puta upišu više od 60 bodova po ECTS-u tada bi možda kad bi se to obračunavalo od koliko im fali do koliko, onda bi to ispali iznosi veći nego očekuju pa sam isto tako se složio da naplaćujemo do takozvane nominale, do 60 bodova. Dakle, ako je netko ostvario 50 bodova onda do 60 bodova mora platiti 10x120, 1200 kn. A to je za ovu godinu jer ja ne znam kako će biti u sljedećoj. Tak smo se .. i konačno o tome smo i razgovarali. Ne mogu reći da smo se dogovorili jer naravno vi kao što znate kad sam razgovarao s našim predstavnicima studenata, koliko god bili dobrohotni, pametni i dobro rezoniraju, postavili su jako dobra pitanja, ne možete očekivati da će baš glasati onako kako ili da neće glasati. Ali dobro, ovo je s razumijevanjem pa glasali oni ili ne glasali za to mi to možemo prihvatiti kao takvo, nadam se da će se oni o tome i izjasniti.

Točka 7. je specifična točka koja kaže da:

„7. Sastavnica može u prijelaznom razdoblju od jedne akademske godine zadržati postojeći model naplate participacija studentima pod sljedećim uvjetima:

a) da je u skladu s točkom I. podtočka 2. Odluke Vlade od 2. kolovoza 2012.;

b) da iznos na taj način prihodovanih sredstava ne prelazi maksimalni iznos sredstava projiciranih po prihvaćenom Sveučilišnom modelu;

c) da sastavnica neće razliku manje prihodovanih sredstava iz takvog modela u odnosu na prihod koji bi ostvarila po prihvaćenom Sveučilišnom modelu potraživati iz Fonda poravnanja;

d) da takav model prihvati Senat.

Dr. sc. D. Boras:

Dakle, to su neki fakulteti unaprijed najavili i ostvarili. To su recimo Pravni fakultet i Ekonomija koji će time zapravo izvući puno više novaca kao fakultet jer su dosad izvlačili puno više novaca pa su zato zadržali to. Ja ne bih o tome uopće diskutirao jer smo mi u našim simulacijama vidjeli da ćemo mi ostvariti dovoljno a ja ipak smatram da je taj sustav kako kažu naši kolege studenti ne bolji nego manje loš od onoga prethodnoga.

„S druge strane, sastavnica koja ne može prihvatiti prijedlog maksimalnih participacija iz Sveučilišnog modela može rektoru podnijeti zahtjev za razmatranje razlike modela i potrebnih sredstava uz čiju podršku prijedlog sastavnice dolazi na razmatranje na sljedeću sjednicu Senata koji može biti prihvaćen kao izuzetak za prijelazno razdoblje od godinu dana.“

Dr. sc. D. Boras:

To je ovo o čemu smo govorili da ograničimo na 6 tisuća. Izračunom bi došlo do 7200 maksimalno za one koji bi morali platiti cjelokupni taj raspon ali ja predlažem i to je došlo do razumijevanja da se taj iznos ograniči na 6000 na preddiplomskom studiju.

Isto tako točka 8:: „Preduvjet za provođenje je đa od početka akademske godine 2012./2013. sve sastavnice vode evidencije studenata u sustavu ISVU.

Dr. sc. D. Boras:

To ćemo morati naravno podhitno uvesti da za one generacije koje nemamo u ISVU da moramo podhitno za tu petu godinu uvesti taj ISVU i to ćemo i učiniti.

„9. Ujednačeni model omogućava uzimanje u obzir uspješnost studenta u prethodnoj godini tako da se može uvesti i kategorija korekcije cijene ECTS boda s obzirom na prosjek ocjena studenta (tzv. bonus i malus) na način da prosječna cijena ECTS boda odgovara onoj u Sveučilišnom modelu.“

Dr. sc. D. Boras: Međutim moram reći da smo svi mi u Upravi a inače sam se konzultirao došli do zaključka i znamo to otprije da s obzirom na različitost veličina naših studija i veličina grupa koje tamo studiraju i različitih mogućih kriterija pri ocjenjivanju, ne mogu se uspoređivati ocjene između pojedinih grupa pa onda ne bi uvodili tu korekciju malusa ilii bonusa jer negdje 4,6 možda znači kao negdje recimo 4,0. Ne možemo to uspoređivati i zato smatramo da bi socijalnija i poštenija dakle uspješno studiranje prema ECTS bodu, to dugo raspravljamo…Mi smo o tome i u upravi raspravljali, raspravljali smo i razgovarali sa studentima i na Senatu i Senat je zapravo prihvatio upravo model da se ne gleda, da se što manje uzima u obzir... Većina fakulteta je prihvatila po ECTS bodu jer to zapravo pokazuje uspješnost studiranja. Ne vrhunskost nego uspješnost, dobra ocjena je dobra ocjena.

„10. Na kraju akademske godine 2012./2013. izradit će se evaluacija učinaka novog modela i predložit će se potrebne modifikacije. Ovakva odredba ugradit će se i u Ugovor s MZOS-om koji će se sklapati temeljem Odluke Vlade.“

Dr. sc. D. Boras: Dakle mi moramo sad jasno vidjeti kako sad to je za sljedeću godinu (141. minuta) za ovu godinu sljedeću ćemo ovo donositi. Naravno, o tome ćemo raspravljati i sljedeće godine ćemo morati donositi slične odluke ili drugačije, ali na temelju ovoga.

“11. Maksimalni iznosi participacija za ostale kategorije studenata (npr. izvanredni studenti), koji nisu obuhvaćeni ovom Odlukom Senata, određeni su ranijim odlukama Senata i neće se mijenjati u akademskoj godini 2012./2013.

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.“

Nak kraju je dr. sc. D. Boras rekao da se nada da je točno interpretirao sve što je razgovarao sa studentima te ih pozvao da kažu ukoliko je došlo do nekog nesporazuma.

J. Pamuković komentirala je donošenja tih odluka. Krećući od toga da je MZOS donijelo novi model naplaćivanja školarina prema uspjehu u protekloj akad. godini i stavili su toliko visok kriterij od 55 ECTS bodova da je čak Hrvatski studentski zbor koji je sudjelovao u izradi tih modela bio u potpunosti protiv iako ih nitko nije slušao i čak i oni smatraju da većina studenata u RH ima manje od 55 ECTS. Nadalje, to najviše pogađa na fakultetima gdje kolegij može nositi i po dvadeset i nešto ECTS bodova. S druge strane ono što je još gore, najviše zahvaća studente koji moraju studirati uz rad odnosno da bi financirali svoj studij moraju raditi i ne mogu ostvarivati 55 ili 60 ECTS-a godišnje upravo zato što su opterećeni nekim drugim privatnim problemima. MZOS kod donošenja odluke ne uzima u obzir bilo kakve specifičnosti prvo sveučilišta odnosno fakulteta i pere ruke od svega što će se dogoditi naravno na nižim razinama. Nadalje, Senat donosi 18. rujna nakon što su svima završili jesenski rokovi i slično odluku otprilike sličnog modela isto mne uzimajući u obzir određene specifičnosti i određujući cijenu ECTS-a za cijelo Sveučilište što znači da kasnije ako shvate da im nije dovoljno novca od strane studenata mogu povisiti cijenu ECTS boda za sljedeću akademsku godinu. I to se sve donosi nakon svih rokova na koje su studenti imali priliku izaći i ostvariti tih 55 ECTS-a. Nakon toga Filozofski fakultet 27. rujna, upisi počinju za četiri dana, studenti su informirani u nekakvim kuloarima, velika većina studenata nema pojma o ovome a ovaj model naplaćivanja može zakačiti studente koji dosad nisu ništa plaćali. Također na Filozofskom fakultetu postoji velik broj problema, ne upada u tako jasno okvire koje je Senat postavio. J. Pamuković zaključila je da studentski delegati delegirani od plenuma ne mogu prihvatiti nijedan model naplaćivanja zato što je svaki oblik problematičan prema socijalno ugroženim studnetima, prema određenim fakultetima itd. S druge strane svaki model može rasti vrlo lako, u ovom konkretnom slučaju cijena ECTS boda ne ovisi o Fakultetu nego o Senatu. Zaključila je i da studenti imaju pravo na studentski veto. Konkretno najveći problem u ovoj situaciji smatra da je to što se studentima mijenja model studiranja oni koji su očekivali da će biti ove godine. Ovaj model može biti prihvaćen samo uz to da se studentima omogući da ostvare što više ECTS-a odnosno da ostavre tih 55 bodova, granicu za koju nisu znali, i to se može omogućiti dodatnim ispitnim rokom i produžetkom prava na upis.

Dr. sc. D. Boras zahvalio je J. Pamuković i objasnio da studenti neće glasati za prijedlog, ali isto tako neće dati veto na prijedlog odluke jer shvaćaju da je ovo ipak manje loš model od onog prethodnog. Njihovo je zahtjevanje da dekan odobri još jedan rok u listopadu i to se može napraviti. Dekan se obvezao i zamolio Vijeće da to podrži.

J. Pamuković rekla je da bi bilo dobro ako bi bilo dva tjedna rokova i da se u svakom tjednu da po jedan tremin da ne bi dolazilo do kolizija i da se studnetima omogući

Otvorena je rasprava mogućem terminu ispitnih rokova u kojoj su sudjelovali dr. sc. D. Boras, J. Pamuković, dr. sc. T. Bogdan, dr. sc. N. Maraković, dr. sc. D. Damjanović, dr. sc. G. Keresteš, dr. sc. H. Tomas.

Nastavljena je rasprava o modelu participacija u kojoj su sudjelovali B. Nonković i dr. sc. D. Boras.

Dr. sc. H. Jurić smatra da pitanje participacija ili školarina će se nekako riješiti na Fakultetskom vijeću s glasanjem koje će vjerojatno biti suprotno od onoga što studneti traže pa i neki drugi članovi ovoga vijeća. Neka će se odluka donijeti i time će se potvrditi ono što je zapisano zapravo u dokumentu Sveučilišta i ono što je zapisano prethodno u Ministarstvu i to će biti samo kvazi odluka Fakultetskoga vijeća. Postavio je opitanje hoće li Filozofski fakultet i ovo vijeće na bilo koji način reagirati na ovo nasilje koje se provodi po čitavoj… visokog obrazovanja … Komercijalizacija obrazovanja 172 minuta Pitanje škoalrina nije samo tehničko, nije samo financijsko pitanje nego je to pitanje koje se tiče biti ove ustanove i sveučilišta a onda i visokog obrazovanja u cjelini. Dr. sc. Jurih rekao je da je za njega ključno pitanje hoće li se Fakultet prepustiti onima koji to nastoje provesti u djelo ili će se suprotstaviti. Smatra da Fakultet treba dići svoj glas i na neki način reagirati protiv ovoga što se upravo zbiva kako bi uopće sačuvao svoj obraz pred povješću i kako bi se jednog dana moglo reći da se ipak nešto pokušaloo napraviti barem na toj deklarativnoj razini.

U raspravi su još sudjelovali I. Rukavina, N. Lazić, dr. sc. B. Mikulić, dr. sc. N. Jovanović, M. Kikaš, dr. sc. D. Šporer, J. Pamuković, dr. sc. H. Jurić, dr. sc. D. Matić, S. Cottiero, M. Milošević, dr. sc. M. Ježić, dr. sc. H. Tomas, dr. sc. J. Božić,

Nakon rasprave na glasanje je stavljen sljedeći prijedlog odluke:

1. Prihvaća se model participacije propisan Odlukom Senata od 18. rujna 2012.

2. Osigurat će se plaćanje tijekom godine u najmanje četiri rate. Uz obrazloženu molbu može se broj rata i povećati.

3. Ograničava se maksimalni iznos participacije na preddiplomskom studiju na 6.000,00 kuna, a na diplomskom studiju na 4.000,00 kuna.

4. Za studente koji imaju manje od 55 ECTS bodova razlika nepoloženih predmeta računa se do nominalnih 60 ECTS bodova odnosno do broja upisanih bodova.

5. Dekan će objaviti dekanski rok u razdoblju od 1. do 11. listopada s time da će se odrediti najmanje dva datuma u prvom i drugom tjednu te će se omogućiti upis do 12. listopada 2012.

6. Studenti koji na preddiplomskom studiju studiraju prema modelu 4+1 moći će birati model participacije postojeći odnosno novi.

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem uz 10 protiv i 3 suzdržana glasa donijelo sljedeću

o d l u k u

1. Prihvaća se model participacije propisan Odlukom Senata od 18. rujna 2012.

2. Osigurat će se plaćanje tijekom godine u najmanje četiri rate. Uz obrazloženu molbu može se broj rata i povećati.

3. Ograničava se maksimalni iznos participacije na preddiplomskom studiju na 6.000,00 kuna, a na diplomskom studiju na 4.000,00 kuna.

4. Za studente koji imaju manje od 55 ECTS bodova razlika nepoloženih predmeta računa se do nominalnih 60 ECTS bodova odnosno do broja upisanih bodova.

5. Dekan će objaviti dekanski rok u razdoblju od 1. do 11. listopada s time da će se odrediti najmanje dva datuma u prvom i drugom tjednu te će se omogućiti upis do 12. listopada 2012.

6. Studenti koji na preddiplomskom studiju studiraju prema modelu 4+1 moći će birati model participacije postojeći odnosno novi.

Ad 151. Dekan je pročitao molbu MZOS-a i obrazložio prijedlog.

Fakultetsko vijeće javnim jeizjašnjavanjem jednoglasno donijelo sljedeće

o d l u k e

Na temelju Ugovora o bilateralnoj suradnji na polju školstva i kulture između Mađarske i Republike Hrvatske odobrava se Vjekoslavu Blazsetinu i Milanu Kovacsu upis na jednopredmetni preddiplomski studij kroatistike.

Ad 152. Vezano za prijedlog produljenja dr. sc. D. Agičić predložio je da se već sada ukoliko Zakon to dopušta produljji rok do kraja akad. god. 2014./2015. da Vijeće ne mora svake godine ponovo produžavati. Međutim ako Zakon nište ne kaže o tome dr. sc. Agičić predložio je da se izvrši pritisak na takve studenete i da se rok produži samo za pola godine.

Dr. sc. D. Boras rekao je da on ostaje kod svog prijedloga.

Na pitanje dr. sc. D. Šporera hoće li biti mjesečnih rokova kao što je bilo prošle godine dekan je odgovorio je da je tako uvijek za sve vrste apsolvenata. Isto tako svaki profesor može izvan obveznih rokova uvijek pozvati studenta na ispit i to je njegovo akademsko pravo i spada u autonomiju sveučilišta.

Dr. sc. Šporer postavio je pitanje vezano za prvu generaciju bolonjskih studenata koja ima prava do 30. rujna 2012.

Dekan je odgovorio da će studentski predstavnici o tome imati prijedlog i donijet će se odluka.

Dr. sc. Peti-Stantić nadovezala se i rekla da ukoliko Vijeće dopušta starim studentima što će se učiniti s ovima koji od prekosutra moraju platiti 1800,00 kn da bi diplomirali za tjedan dana.

Dr. sc. B. Mikulić odgovorio je da su tu paniku već preživjeli studentska služba, glavna tajnica i on kao prodekan za nastavu i studente. Čudi ga da nitko od nastavnika i odsjeka nije našao za shodno raspitati se o tome jer nije samo riječ o tome da su to studenti koji upisali 2008. To su oni studenti kojima sada ističe 8. semestar diplomskoga studija koji je po Zakonu zadnji semestar i o tome je riječ. To je jest granična situacija i sada se razgovara o drugačijem problemu koji je drugačije reguliran nego o ovome koji sada treba regulirati a to je produženje roka za predbolonjske studente. Dr. sc. Mikulić smatra da je prijedlog dr. sc. Agičića potpuno pogrešan jer će se panika, strka, nervoza koja se raspodjeljivala na cijelu godinnu sada stisnuti u pola godine pa će opet biti Fakultet pod opsadnim stanjem zbog onih studenata jer će po tome prijedlogu ostati još pola godine koji će najvjerojatnije biti zakonski moguće produžiti pa će Vijeće o tome odlučivati. Smatra da je prijedlog potpuno kontrapdoruktivan i predlaže da se produži s skladu s dekanovim prijedlogom i mišljenjem glavne tajnice jer je studentima izuzetno važna ta izvjesnost. Što se tiče bolonjskih studenata dr. sc. B. Mikulić rekao je da je to regulirano i s istekom 8. semestra diplomskoga studija student prestaje biti student. Tada se može jedino napraviti analiza njegovoga ostvarenoga programa i sukladno stanju o tome Fakultet može i treba odobravati pojedinačno molbe za dovršenje ispita koji se najčešće svode samo na obranu diplomskoga rada. Riječ je samo o tome da oni nakon 1.10. mogu podnijeti molbu za dovršenje studija uz suglasnost odsjeka, odnosno ovjeru odsjeka da su predali radnju jer ne postoji nijedan razlog da oni dovrše studij i oni to rade prema važećim tarifama i naplaćuje im se samo obrana radnje.

Nakon rasprave Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem uz 1 suzdržan glas donijelo sljedeću

o d l u k u

Produžuje se rok za završetak studija studentima upisanim na predbolonjske studijske programe do kraja akad. godine 2012./2013. odnosno do 30. rujna 2013.

U narednim točkama dnevnog reda Fakultetsko vijeće izjašnjavalo se javno nakon čega su jednoglasno donijete sljedeće

o d l u k e

Ad 153. Imenuje se dr. sc. Marko Liker, doc., nositeljem kolegija Artikulacijska fonetika + Govorne vježbe i Istraživanje proizvodnje govora na Odsjeku za fonetiku.

Ad 154. Imenuje se dr. sc. Dragan Damjanović, doc., nositeljem kolegija Umjetnost nakon 1900. na preddiplomskom studiju povijesti umjetnosti od akad. god. 2012./2013.

Ad 154.1. Odobrava se molba Odsjeka za anglistiku da studenti diplomskog studija anglistike, lingvistički smjer, kolegij Pragmalingvistika slušaju na prevoditeljskom smjeru.

Ad 154.2. Odobrava se molba Odsjeka za anglistiku da studenti diplomskog studija anglistike smjer prevoditeljstvo umjesto izbornog kolegija Leksikologija i leksikografija ponuđenog u 8. semestru diplomskog studija anglistike smjer prevoditeljstvo slušaju kolegij Leksikologija i leksikografija ponuđen u 7. semestru diplomskog studija anglistike smjer lingvistika.

Ad 154.3. Odobrava se molba Odsjeka za anglistiku da se kolegij Historical Sociolinguistics, koji izvodi dr. sc. Alexander Hoyt, klasificira kao kolegij namijenjen studentima matičnog studija i svim studentima FF-a (tip izbornosti – C2).

Ad 154.4. Odobrava se molba Odsjeka za anglistiku za promjenu izvođača nastave u kolegiju Engleski romantizam na preddiplomskom studiju anglistike, u zimskom semestru akademske godine 2012./13. Zajednički izvođači kolegija u ovom semestru bit će: dr. sc. Tatjana Jukić, red. prof., dr. sc. Janja Ciglar-Žanić, red. prof., dr. sc. Stipe Grgas, red. prof., dr. sc. Borislav Knežević, red. prof., dr. sc. Jelena Šesnić, izv. prof., dr. sc. Vanja Polić, viši asistent.

Ad 154.5. Odobrava se dr. sc. Aniti Peti Stantić, izvanrednoj profesorici na Odsjeku za južnoslavenske jezike i književnosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu, izvođenje nastave na kolegiju Idiomatika i stilistika hrvatskoga jezika u zimskom semestru akademske godine 2012/2013 (60 sati predavanja). Kolegij je obavezan za studente jednopredmetnog i dvopredmetnog diplomskog studija anglistike, smjer prevoditeljstvo.

Ad 155. Imenuje se dr. sc. Lahorka Plejić Poje, doc., za pročelnicu i dr. sc. Tvrtko Vukovića, doc., za zamjenika pročelnice Odsjeka za kroatistiku za akademske godine 2012./2013. i 2013./2014.

Ad 156. Imenuje se dr. sc. Borislav Knežević, red. prof., za zamjenika predstojnice Katedre za englesku književnost zbog duljeg bolovanja.

Ad 157. Imenuju se predstojnici katedri Odsjeka za filozofiju za akad. god. 2012./2013. i 2013./2014.:

Katedra za filozofiju politike: dr. sc. Raul Raunić, doc.

Katedra za logiku: dr. sc. Davor Lauc, doc.

Ad 158. Imenuju se predstojnici katedri na Odsjeku za informacijske i komunikacijske znanosti za imenovanje predstojnika katedri za akad. god. 2012./2013. i 2013./2014.:

• Katedra za arhivistiku i dokumentalistiku – dr. sc. Hrvoje Stančić, izv. prof.

• Katedra za bibliotekarstvo – dr. sc. Ana Barbarić, doc.

• Katedra za društveno humanističku informatiku – dr. sc. Zdravko Dovedan Han, red. prof.

• Katedra za muzeologiju – dr. sc. Žarka Vujić, red. prof.

• Katedra za organizaciju znanja – dr. sc. Miroslav Tuđman, red. prof.

• Katedra za knjigu i nakladništvo – dr. sc. Daniela Živković, izv. prof.

• Katedra za leksikografiju i enciklopedistiku – dr. sc. Damir Boras, red. prof.

• Katedra za medije i komunikologiju – dr. sc. Mihaela Banek Zorica, doc.

Ad 159. Imenuje se dr. sc. Darko Novaković, red. prof. za predstojnika Katedre za latinski jezik i književnost u ak. god. 2012./2013. i 2013./2014.

Ad 160. Imenuju se predstojnici katedri na Odsjeku za kroatistiku za akad. god. 2012./2013. i 2013./2014.:

• dr. Lea Rafolta, doc. za predstojnika Katedre za stariju hrvatsku književnost

• dr. Marine Protrka Štimec, doc. za predstojnicu Katedre za noviju hrvatsku književnost

• dr. sc. Tanja Kuštović, doc. za predstojnicu Katedre za staroslavenski jezik i glagoljaštvo

Ad 161. Imenuje se dr. sc. Snježana Koren, viši predavač, za predstojnicu Katedre za metodiku nastave povijesti na Odsjeku za povijest za akad. god. 2012./2013. i 2013./2014.

Ad 162. Imenuju se predstojnici katedri na Odsjeku za povijest umjetnosti u akad. god. 2012./2013. i 2013./2014.

• dr. sc. Miljenka Jurkovića, red. prof. za predstojnika Katedre za umjetnost antike, kasne antike i ranog srednjeg vijeka

• dr. sc. Sanje Cvetnić, red. prof. za predstojnicu Katedre za umjetnost renesanse i baroka

• dr. sc. Dragana Damjanovića, doc. za predstojnika Katedre za modernu umjetnost i vizualčne komunikacije

• dr. sc. Jasne Galjer, izv. prof. za predstojnicu Katedre za teoriju likovnih umjetnosti

• dr. sc. Frane Dulibića, izv. prof. za predstojnika Katedre za metodiku nastave povijesti umjetnosti

Ad 163. Imenuje se dr. sc. Sanja Roić, red. prof., imenuje za predstojnicu Katedre za književnost na Odsjeku za talijanistiku za akad. god. 2012./2013. i 2013./2014.

Zbog nedostatka kvoruma sjednica je nastavljena 28. rujna 2012. u 9 sati.

Dekan je otvorio nastavak sjednice.

Dodatne izmjene:

U točku 148. dodaje se rezervni član dr. sc. Mile Mamić, red. prof. (Sveučilište u Zadru)

Dodaju se točke:

130.1. Imenovanje stručnoga povjerenstva za ocjenu doktorskoga rada Nikoline Božinović pod naslovom Strategije učenja gramatike Strategije učenja gramatike i gramatička kompetencija u stranome jeziku, mentorica: dr. sc. Višnja Pavičić Takač, izv. prof. (Filozofski fakultet Osijek)

1. dr. sc. Maja Anđel, doc.

2. dr. sc. Jelena Mihaljević-Djigunović, red. prof.

3. dr. sc. Višnja Pavičić Takač, izv. prof. (Filozofski fakultet, Osijek)

154.1. Molba Odsjeka za anglistiku za odobrenje da studenti diplomskog studija anglistike, lingvistički smjer, kolegij Pragmalingvistika slušaju na prevoditeljskom smjeru.

154.2. Molba Odsjeka za anglistiku za odobrenje da studenti diplomskog studija anglistike smjer prevoditeljstvo umjesto izbornog kolegija Leksikologija i leksikografija ponuđenog u 8. semestru diplomskog studija anglistike smjer prevoditeljstvo slušaju kolegij Leksikologija i leksikografija ponuđen u 7. semestru diplomskog studija anglistike smjer lingvistika.

154.3. Molba Odsjeka za anglistiku da se kolegij Historical Sociolinguistics, koji izvodi dr. sc. Alexander Hoyt, klasificira kao kolegij namijenjen studentima matičnog studija i svim studentima FF-a (tip izbornosti – C2).

155.4. Molba za promjenu izvođača nastave u kolegiju Engleski romantizam (nositelj: dr.sc. Ljiljana Gjurgjan, red.prof.) na preddiplomskom studiju anglistike, u zimskom semestru akademske godine 2012./13. Zajednički izvođači kolegija u ovom semestru bit će: dr.sc. Tatjana Jukić, red. prof., dr.sc. Janja Ciglar-Žanić, red. prof., dr.sc. Stipe Grgas, red. prof., dr.sc. Borislav Knežević, red. prof., dr.sc. Jelena Šesnić, izv. prof., dr.sc. Vanja Polić, viši asistent.

155.5. Molba Odsjeka za anglistiku za odobrenje sudjelovanja dr. sc. Anite Peti Stantić, izvanredne profesorice na Odsjeku za južnoslavenske jezike i književnosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu, u izvođenju nastave na kolegiju Idiomatika i stilistika hrvatskoga jezika u zimskom semestru akademske godine 2012/2013 (60 sati predavanja). Kolegij je obavezan za studente jednopredmetnog i dvopredmetnog diplomskog studija anglistike, smjer prevoditeljstvo.

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem jednoglasno prihvatilo izmjene.

Ad 164. Dekan je pojasnio da je sjednica prekinuta na točki 164. gdje je bila rasprava o kolegijima za romski jezik te da je odlučio povući taj prijedlog i proslijediti ga Povjerenstvu za osiguravanje kvalitete.

Na glasanje je stavljen prijedlog točke uz izostavljanje navedenih vanjskih suradnika za izvođenje romskih kolegije.

Fakultetsko vijeće javnim je izjašnjavanjem jednoglasno donijelo sljedeće

o d l u k e

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za anglistiku u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

dr. sc. Damir Kalogjera, prof. emeritus

Sociolingvistika 60P/45S

Marko Majerović

Suvremeni engleski jezik 1 12V tjedno (3 grupe po 4 sata)

Suvremeni engleski jezik 2 12V tjedno (3 grupe po 4 sata)

Nevena Erak

Idiomatika i stilistika hrvatskoga jezika 2S tjedno

Jelena Pešut

Suvremeni engleski jezik 1 8V tjedno

Vinko Zgaga

Područja prevoditeljske djelatnosti 45S/90V

Anne Mette Ofstad

Suvremeni norveški jezik II, 4V tjedno

Skandinavija i Skandinavci 2P/2S od čega bi A. M. Ofstad održala 8 sati seminara

mr. sc. Boris Havel

EU i međunarodne organizacije 1P/1S tjedno (satnica B. Havela ukupno 7P/7S)

Dinka Krčelić

EU i međunarodne organizacije 1P/1S tjedno (satnica D. Krčelić ukupno 4P/4S)

Aida Liha

EU i međunarodne organizacije 1P/1S tjedno (satnica A. Liha ukupno 3P/3S)

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Fakultetskoj katedri za antropologiju u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

akademik Pavao Rudan (HAZU)

Uvod u antropologiju 2P/2S

dr. sc. Branka Janićijević, nasl. red. prof. (Institut za antropologiju, Zagreb)

Uvod u genetiku čovjeka 2P

dr. sc. Nina Smolej-Narančić, nasl. red. prof. (Institut za antropologiju, Zagreb)

Auksologija čovjeka 2P

dr. sc. Lajos Szirovicza, nasl. red. prof. (Institut za antropologiju, Zagreb)

Statističke metode za antropologe 1P/2V

dr. sc. Tatjana Škarić-Jurić, nasl. red. prof. (Institut za antropologiju, Zagreb)

Uvod u populacijsku genetiku 1P/1S/1V

dr. sc. Sanja Špoljar-Vržina, nasl. red. prof. (Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Zagreb)

Medicinska antropologija 2P/1S

dr. sc. Vanja Borš znanstveni suradnik (Hrvatsko društvo za sustave (CROSS)

Integralni pristup i antropologija 1P/1S

dr. sc. Jasna Miličić, nasl. red. prof. (Institut za antropologiju, Zagreb)

Interakcija čovjek okoliš 2P

dr. sc. Winton Afrić doc.

Vizualna komunikacija 2P

dr. sc. Slobodan Elezović, red. prof. u miru (VOLONT.)

Opća komunikologija 1P/1S

dr. sc. Zijad Duraković, naslov. red. prof. (Institut za antropologiju, Zagreb)

Antropologija i starenje 2P

dr. sc. Marko Pranjić, red. prof. (Hrvatski studiji, Zagreb)

Antropologija svjetskih religija I 2P/2S

dr. sc. Mario Šlaus, red. prof. (HAZU)

Forenzična antropologija- analiza trauma i osobna biologija 2S/1V

dr. sc. Tarik Kulenović, znanstveni suradnik (Institut za antropologiju, Zagreb)

Politička antropologija 2P/1S

dr. sc. Igor Toš, doc.

Antropologija arhitekture 1P/1S

dr. sc. Armano Srbljinović, viši znanstveni suradnik (Institut za istraživanje i razvoj obrambenih sustava-MORH)

Formalni modeli u antropologiji 2P

Maja Adžija, prof. (VOLONT.) (Ured za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu)

Antropologija budućnosti 2P

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za arheologiju u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

1. dr. sc. Daria Ložnjak-Dizdar, znanstveni suradnik (Institut za arheologiju, Zagreb)

Arheologija željeznog doba II, 2 sata seminara tjedno u III. semestru diplomskog studija-smjer prapovijesna arheologija

Istočni halštatski krug, 2 sata predavanja tjedno u III. semestru diplomskog studija – smjer prapovijesna arheologija

Brončano doba Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe, 2 sata predavanja tjedno u III. semestru preddiplomskog studija

2. dr. sc. Marko Dizdar, viši znanstveni suradnik (Institut za arheologiju, Zagreb)

- Latenska kultura u Hrvatskoj, 2 sata predavanja tjedno u III. semestru diplomskog studija arheologije – smjer prapovijesna arheologija

3. dr. sc. Tomislav Šeparović, muzej. savjetn. (Muzej hrvatskih arheoloških spomenika, Split)

- Numizmatika, 2 sata predavanja tjedno u V. semestru preddiplomskog studija

4. dr. sc. Mario Šlaus, znanstv. savjetnik (Odjel za arheologiju HAZU)

Analiza ljudskih ostataka nađenih na arheološkim nalazištima, 2 sata predavanja tjedno u I. semestru diplomskog studija

5. dr. sc. Tanja Tkalčec, znanstveni suradnik (Institut za arheologiju, Zagreb)

- Arheologija kasnoga srednjega vijeka – 2 sata predavanja tjedno u III. semestru diplomskog studija- smjer srednjovjekovna arheologija

6. dr. sc. Maja Petrinec, muzejski savjetnik (Muzej hrvatskih arheoloških spomenika, Split)

- Starohrvatska groblja 7. do 11. st. – 2 sata predavanja tjedno u III. semestru diplomskog studija- smjer srednjovjekovna arheologija

- Seminar iz arheologije srednjovjekovnih grobalja – 2 sata seminara tjedno u III. semestru diplomskog studija- smjer srednjovjekovna arheologija

7. dr. sc. Ana Azinović Bebek, struč suradn. (Hrvatski restauratorski zavod)

Arheologija i povijest srednjeg vijeka

- 2 sata predavanja tjedno u III. semestru preddiplomskog studija

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnica u Croaticumu u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.

|Jezične vježbe za hrvatski kao ini jezik |Jelena Cvitanušić-Tvico | | |15V tjedno |

|Jezične vježbe za hrvatski kao ini jezik |Barbara Buršić | | |15V tjedno |

|Jezične vježbe za hrvatski kao ini jezik |Ranka Đurđević | | |15V tjedno |

|Jezične vježbe za hrvatski kao ini jezik |Iva Milićević | | |15V tjedno |

|Jezične vježbe za hrvatski kao ini jezik |Nataša Veinović | | |15V tjedno |

|Jezične vježbe za hrvatski kao ini jezik |Mia Lugović | | |15V tjedno |

|Jezične vježbe za hrvatski kao ini jezik |Tanja Salak | | |15V tjedno |

|Jezične vježbe za hrvatski kao ini jezik |Aida Korajac | | |15V tjedno |

|Jezične vježbe za hrvatski kao ini jezik |Zrinka Kolaković | | |15V tjedno |

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika u Centru za obrazovanje nastavnika u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

1. Želimir Pavlina, viši predavač u miru

Psihologija odgoja i obrazovanja 2P/4S

2. Zdravka Grđan, prof. pedagogije (2. gimnazija Varaždin)

Didaktika 2S

3. Slavenka Halačev, prof. pedagogije (Školska knjiga, Zagreb)

Didaktika 4S

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za fonetiku u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

dr. sc. Damir Horga, red. prof. u miru, 2 sata predavanja tjedno za predmet Učenje stranog jezika

dr. sc. Nađa Runjić, viši asistent, 2 sata predavanja i 2 sata vježbi tjedno za predmet Audiologija i spaciocepcija (nositelj: dr. sc. Vesna Mildner, red. prof.)

dr. sc. Smiljana Štajner Katušić, izv. prof., 2 sata predavanja ukupno za predmet Artikulacijska fonetika + Govorne vježbe (nositelj: dr. sc. Marko Liker, doc.)

dr. sc. Marija Hunski, znanstveni suradnik, 12 sati vježbi ukupno za predmet Artikulacijska fonetika + Govorne vježbe (nositelj: dr. sc. Marko Liker, doc.)

mr. sc. Vladimir Kozina, znanstveni asistent, 10 sati predavanja ukupno za predmet Audiotehnika (nositelj: dr. sc. Nikolaj Lazić, izv. prof.)

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za germanistiku u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.

• dr. sc. Jef G. A. M. Jacobs - Nizozemski kolonijalizam, 2P

• Jelena Spreicer - Metode studiranja-znanost o književnosti, 2S

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Katedri za hungarologiju Odsjeka za hungarologiju, turkologiju i judaistiku u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

• mr. sc. Jolán Mann

Uvod u mađarsku civilizaciju, 2 sata seminara tjedno

Mađarska književnost III, 2 sata seminara tjedno

Tokovi i autorske poetike u mađarskoj književnosti u 19 st., 2 sata seminara tjedno

• mr. sc. Jelena Vuković

Jezične vježbe iz mađarskog jezika I, 8 sati vježbi tjedno

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za indologiju i dalekoistočne studije u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

mr. sc. Emi Murata Margetić

Uvod u japansku književnost 5 2 sata predavanja tjedno

Japanske jezične vježbe 5 2 sata jezičnih vježbi tjedno

Višnja Grabovac

Hindske jezične vježbe I, II, III i IV 8 sati jezičnih vježbi tjedno

dr. sc. Mitja Saje, red. prof. (FF Sveučilište u Ljubljani)

Kineska kulturna i civilizacija I i II 2 sata predavanja tjedno

dr. sc. Helena Motoh, docent, Primorska Univerza

Povijest kineske književosti I i II 2 sata predavanja tjedno

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za istočnoslavenske jezike i književnosti u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

- Rajisa Trostinska, mr. sc., umirovljenik iz obveznog kolegija Ukrajinska književnost 6 na preddiplomskom studiju Ukrajinskog jezika i književnosti; 3P/1S, 5 ECTS

- Rajisa Trostinska, mr. sc., umirovljenik iz obveznog kolegija Prevođenje književnih tekstova na diplomskom studiju Ukrajinskog jezika i književnosti; 1P/1S, 4 ECTS

- Domagoj Kliček., dipl. prof. ukrajinistike, iz obveznog kolegija Govorne vježbe 1 na preddiplomskom studiju Ukrajinskog jezika i književnosti; 4V, 9 ECTS

- Agnieszka Cyganik, prof., iz obveznog kolegija Glotodidaktika(2P) i Usvajanje stranog jezika(2P) na diplomskom studiju rusistike i ukrajinistike nastavnički smjer

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za južnoslavenske jezike i književnosti u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

- dr. sc. Miloš Okuka, red. prof. (Institut za slavistiku, München)

Historija srpskog jezika 1P

- dr. sc. Dijana Crnjak, izv. prof. (Filološki fakultet, Banja Luka)

Fonetika i fonologija srpskog jezika 1P/1S

- dr. sc. Ljudmil Spasov, red. prof. (Filološki fakultet, Skopje)

Fonologija i pravopis suvremenog makedonskog standardnog jezika 1P/1S

Sintaksa i stilistika makedonskog književnog jezika 1P/1S

- dr. sc. Branka Vojnović (Hina)/Šeherezada Halkić (Pedagoški fakultet Sveučilišta u Bihaću)

(dijelit će satnicu – pro bono)

Aspekti bosanskohercegovačkog romana 1P/1S

Klasične sociološke teorije 1 2P/2S

Odobrava se angažiranje vanjskog suradnika na Odsjeku za klasičnu filologiju u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.

• dr. sc. Mate Križman, red. prof. u miru - Povijest grčkog jezika: Grčki rečenični period klasičnoga i poklasičnoga razdoblja, 15P/30S/15V

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za kroatistiku u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

dr. sc. Marijana Hameršak, znanstvena suradnica (Institut za etnologiju i folkloristiku, Zagreb)

Hrvatska dječja književnost 1P/2S

dr. sc. Željka Brlobaš, viša znanstvena suradnica (Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje, Zagreb)

Hrvatsko gramatičko nazivlje 2P/1S

Mira Muhoberac, prof.

Kako nastaje kazališna predstava 2P/1S

dr. sc. Anita Celinić, znanstvena suradnica (Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje, Zagreb)

Hrvatska dijalektna fonologija 2P/1S

dr. sc. Milan Mihaljević red. prof. (Staroslavenski institut, Zagreb)

Generativna gramatika 2P/1S

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za lingvistiku u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

1. dr. sc. Zef Mirdita

Albanski tečaj 2P/1S

2. dr. sc. Bulcsú László

Odabrana poglavlja iz algebarske lingvistike 2P/1S

3. dr. sc. Jelena Kuvač Kraljević, doc. (Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet, Zagreb)

Mentalni leksikon 6P/10V

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za pedagogiju u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

mr. sc. Andrea Fajdetić

Metodika rada s učenicima s posebnim potrebama 4S

Slavenka Halačev, prof. pedagogije (Školska knjiga, Zagreb)

Didaktika 1S

Štefka Batinić, prof. pedagogije (Hrvatski školski muzej)

Povijest i filozofija pedagogije 2S

Olieta Horvat Kardoš, prof. pedagogije (Gimnazija V. Gorica)

Pedagogija adolescencije 2S

Miroslav Miljković, prof. pedagogije (Srednja škola Zaprešić)

Osnove socijalne pedagogije 2S

Upravljanje i autonomija škole 2S

Leonard Mesarić, prof.

Pedagogija slobodnog vremena 4S

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za povijest u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

- dr. sc. Irena Benyovsky, viša znanstvena suradnica, nasl. docent (Hrvatski institut za povijest, Zagreb)

Urbana povijest II 15P/15S

- dr. sc. Marija Karbić, naslovni docent (Hrvatski institut za povijest, Zagreb)

Rođaci i bližnji: obiteljske strukture u srednjem vijeku 15P/15S

- dr. sc. Alka Domić Kunić, znanstvena suradnica (Odsjek za arheologiju HAZU)

Iz povijesti Panonije u rano doba Rimskog Carstva 30P

- dr. sc. Mirela Altić, naslovni izv. prof. (Institut Ivo Pilar u Zagrebu)

Uvod u čitanje starih karata 30P

- dr. sc. Sanja Lazanin, znan. suradnica (Institut za migracije i narodnosti, Zagreb)

Uvod u njemačku paleografiju I 30S

- Daniel Rafaelić, doktorand doktorskog studija Moderne i suvremene povijesti u europskom kontekstu

Film kao povijesni izvor 30P

Stari vijek u filmu 30P

- dr. sc. Ivan Botica, znanstveni suradnik (Staroslavenski institut u Zagrebu)

Hrvatska epigrafija i paleografija I 15P

- Madunić Domagoj

“Vojna revolucija” i vojna povijest 14-17 st. 30S

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za psihologiju za akademsku godinu 2012./2013.

I. Nositelji kolegija

- obvezni kolegiji:

1. dr. sc. Dražen Begić, izv. prof. ("Uvod u psihopatologiju")

2. dr. sc. Branimir Šverko, prof. emeritus ("Uvod u psihologiju rada", "Motivacija i radno ponašanje")

- izborni kolegiji:

1. dr. sc. Domagoj Đikić, doc. ("Osnove biologije")

2. dr. sc. Šimun Šito Ćorić, red. prof. ("Psihologija religioznosti")

3. dr. sc. Smiljka Horga, red. prof. u miru ("Psihologija sporta")

4. dr. sc. Jasminka Despot Lučanin, red. prof. ("Psiholog u skrbi za starije ljude")

5. dr. sc. Tajana Ljubin Golub, izv. prof. ("Forenzička psihologija")

6. dr. sc. Iris Marušić, viša znan. sur. ("Uvod u međukulturalnu psihologiju")

7. prim. dr. sc. Danilo Hodoba, znan. sur. ("Psihofiziologija spavanja")

8. dr. sc. Milivoj Jovančević, izv. prof. ("Zdravstvena zaštita predškolske djece")

II. Suradnici u dijelovima kolegija:

1. dr. sc. Damjan Franjević, doc. ("Osnove biologije")

2. dr. sc.Vesna Benković, doc. ("Osnove biologije")

3. dr. sc. Renata Barić, doc. ("Psihologija sporta")

4. dr. sc. Romana Gjergja Juraški, znan. sur. ("Zdravstvena zaštita predškolske djece")

5. dr. sc. Gordana Buljan Flander, izv. prof. ("Uvod u razvojnu psihologiju")

6. mr. sc. Maja Gabelica Šupljika ("Uvod u razvojnu psihologiju")

7. Marija Krmek, prof. psih. ("Uvod u razvojnu psihologiju")

8. Sanja Jusufbegović, prof. psih. ("Uvod u razvojnu psihologiju")

9. Renata Ćorić Špoljar, prof. psih. ("Uvod u razvojnu psihologiju")

10. Mihaela Rister, prof. psih. ("Psihološka procjena djece")

11. mr. spec. Tatjana Puljiz ("Psihologija djetinjstva i adolescencije")

12. Minja Jeić, prof. psih. ("Uvod u predškolsku i školsku psihologiju")

13. dr. sc. Bruna Profaca ("Uvod u razvojnu psihologiju" i "Psihološka procjena djece")

14. Sena Puhovski, prof. psih. ("Uvod u razvojnu psihologiju" i "Psihološka procjena djece")

15. Sanja Šimleša, asist. ("Uvod u razvojnu psihologiju", "Psihologija djetinjstva i adolescencije")

16. Ksenija Benaković Ranogajec, prof. psih. ("Uvod u razvojnu psihologiju", "Psihologija djetinjstva i adolescencije")

17. Tanja Sever, prof. psih. ("Uvod u razvojnu psihologiju", "Psihologija djetinjstva i adolescencije", "Primijenjena razvojna psihologija")

18. Julija Vlahinsky, prof. psih. ("Uvod u razvojnu psihologiju", "Psihologija djetinjstva i adolescencije", "Primijenjena razvojna psihologija")

19. Ivana Ćosić Pregrad, prof. psih. ("Uvod u razvojnu psihologiju", "Primijenjena razvojna psihologija")

20. Sanda Puljiz, prof. psih. ("Uvod u razvojnu psihologiju", "Primijenjena razvojna psihologija")

21. mr. spec. Jasna Špoljarić ("Primijenjena razvojna psihologija")

22. Maja Mamula, prof. psih. ("Primijenjena razvojna psihologija")

23. mr. spec. Iva Žegura ("Primijenjena razvojna psihologija")

24. Lidija Burušić, prof. psih. ("Primijenjena razvojna psihologija")

25. Sanja Maroević, prof. psih. ("Primijenjena razvojna psihologija")

26. Jasminka Žegarac, prof. psih. ("Primijenjena razvojna psihologija")

27. Stanislava Jenić, prof. psih. ("Primijenjena razvojna psihologija")

28. Nada Petković, prof. psih. ("Primijenjena razvojna psihologija")

29. Jasna Ćurin, prof. psih. ("Primijenjena razvojna psihologija")

30. Melanija Slaviček, prof. psih. ("Psihologija obrazovanja nadarenih učenika")

31. Sanja Režek, prof. psih. ("Psihologija obrazovanja nadarenih učenika")

32. Rajka Marković, prof. psih. ("Motivacija i radno ponašanje")

33. mr. spec. Snježana Bilać ("Psihologija osoba s invaliditetom")

34. mr. sc. Višnja Majsec Sobota ("Psihologija osoba s invaliditetom")

35. mr. sc. Vesna Ivasović ("Psihologija osoba s invaliditetom")

36. Ani Županović, prof. psih. ("Psihologija osoba s invaliditetom")

37. Dubravka Kruhek Leontić, prof. psih. ("Zdravstvena psihologija")

38. dr. sc. Mirjana Pibernik Okanović, prof. ("Zdravstvena psihologija")

39. dr. sc. Sandra Nakić, znan. nov. ("Zdravstvena psihologija")

40. dr. sc. Marina Grubić ("Zdravstvena psihologija", "Klinička procjena psihičkih poremećaja")

41. dr. sc. Lovorka Brajković ("Klinička procjena psihičkih poremećaja")

42. Anamarija Bogović, prof. psih. ("Klinička procjena psihičkih poremećaja". "Uvod u kliničku psihologiju")

43. Ana Švagelj, prof. psih. ("Uvod u kliničku psihologiju", "Klinička procjena psihičkih poremećaja")

44. Iva Zečević, prof. psih. ("Uvod u kliničku psihologiju")

45. Leonida Akrap Dautović, prof. psih. ("Uvod u psihopatologiju")

46. Daniel Rafaelić, prof. ("Psihopatologija u filmu")

47. mr. sc. Ivan Vračić ("Psihologijski praktikum I, II i III")

48. dr. sc. Zlatka Kozjak Mikić ("Psihologijski praktikum I, II i III")

49. Valentina Ružić, prof. psih. ("Psihologijski praktikum I, II i III")

50. Ana Kotzmuth, prof. psih. ("Psihologijski praktikum I, II i III")

51. mr. sc. Marija Stamać Ožanić ("Psihologijski praktikum I, II i III")

52. Tina Krznarić, prof. psih. ("Psihologijski praktikum I, II i III")

53. Ana Marija Španić, mag. psih. ("Psihologijski praktikum I, II i III")

54. Danijel Bićanić, prof. psih. ("Psihologijski praktikum I, II i III")

55. Mirjana Ugarković, prof. psih. ("Psihologijski praktikum I, II i III")

56. Sonja Grđan, prof. psih. ("Psihologijski praktikum I, II i III")

57. dr. sc. Ivana Jugović, viši asist. ("Psihologijski praktikum I, II i III" i "Psihologija roda i spola")

Odobrava se angažiranje vanjskog suradnika na Odsjeku za povijest umjetnosti u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

• mr. sc. Ivan Bogavčić

o Metodika nastave povijesti umjetnosti 30P/30S/15V

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za romanistiku u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

Katedra za rumunjski jezik i književnost

dr. sc. August Kovačec, prof. emeritus

Romanski jezici i vulgarni latinitet 2P

Istrorumunjski 1P+1S

dr. sc. Castilia Manea Grgin, znanstvena suradnica (Institut društvenih znanosti Ivo Pilar u Zagrebu)

Rumunjska i Rumunji u europskom civilizacijskom kontekstu 1P+1S

Delia Sarafie

Rumunjske jezične vježbe I 6V

Fonetika i fonologija rumunjskog jezika 1V

Lingvistički opis odabranog romanskog idioma 2S

Katedra za francusku književnost

dr. sc. Jere Tarle, izv. prof. u miru

Čitanje Molièrea 2S

dr. sc. Ingrid Šafranek, red. prof u miru

Čitanje Prousta 1P+1S

Čitanje Marguerite Duras 1P+1S

Francuski romantizam1P+1S

Katedra za francuski jezik

dr. sc. August Kovačec, prof. emeritus

Romanski jezici i vulgarni latinitet 2P

Čitanje i tumačenje starofrancuskih i srednjofrancuskih tekstova 2S

dr.sc. Yvonne Vrhovac, red.prof. u miru

Učenje francuskog jezika u ranoj školskoj dobi 2S

Razredni diskurs 2S

dr.sc. Tomislava Bošnjak Botica (Institut za jezik i jezikoslovlje, Zagreb)

Hrvatski za prevoditelje 1P+1V (2 grupe)

Dijana Merey Sarajlija, dipl.prof. (Poliklinika Suvag)

Francuska ortoepija 11P+1V (2 grupe)

Katedra za portugalski jezik i književnost

mr. sc. Marina Deur

Poslovni portugalski jezik 1 2V

Marília Peixoto, predavač

Brazilska kultura i civilizacija 1 1S

Brazilska kultura i civilizacija 2 2S

mr. sc. Nuno Almeida, lektor (Odjel za francuske i iberoromanske studije, Filozofski fakultet u Zadru)

Portugalski jezik 6 2V

Metodika nastave portugalskog jezika 1 1P+1S

Katedra za španjolski jezik

dr. sc. Andrea-Beata Jelić, znanstvena suradnica

Proces usvajanja drugog ili stranog jezika 1 2P

Maša Musulin, prof.

Španjolska leksikologija i leksikografija 2P

Sociolingvističke i dijalektalne varijante španjolskog jezika 2P +1S

Branka Oštrec, sveučilišna specijalistica konferencijskog prevođenja

Prijevodne vježbe 1 2V

Sara Fernández Gómiz (Universidad de Alcalá, Madrid)

Suvremena španjolska sintaksa 1 1P+1S

Dunja Frankol, prof.

Curriculum španjolskog kao stranog jezika II 2S

Izrada nastavnih materijala II 1S+2V

ZEROJ 2 S

María Suárez García, strani lektor

Španjolski jezik 7 2V (2 grupe)

Španjolski jezik 9 2V (2 grupe)

Izgovor i pravopis španjolskog jezika 2V (3 grupe)

Ana María Valencia Špoljarić, prof.

Usmeno i pismeno izražavanje 2 2V (3 grupe)

Usmeno i pismeno izražavanje 4 2V (3 grupe)

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za sociologiju u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

- dr. sc. Rade Kalanj, red. prof. u miru

Klasične sociološke teorije 1 2P/2S

- dr. sc. Hajrudin Hromadžić, doc.

Teorije svakodnevice 2P/2S

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnica na Katedri za turkologiju Odsjeka za hungarologiju, turkologiju i judaistiku u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

dr. sc. Tatjana Paić Vukić (Arhiv HAZU)

Arapski jezik (I) i Arapski jezik (II), 2 sata predavanja i 1 sat vježbi

dr. sc. Alena Ćatović, doc. (Filozofski fakultet Univerziteta u Sarajevu)

Uvod u osmansku književnost, 2 sata predavanja

Osmanska književnost, 2 sata predavanja

Suvremena turska književnost, 2 sata predavanja

Odobrava se angažiranje vanjskih suradnika na Odsjeku za zapadnoslavenske jezike i književnosti u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

- Marija Bošnjak, prof. iz izbornog kolegija Hrvatski jezik na preddiplomskom studiju, (4S)

- Agnieszka Cyganik, prof., iz obveznog kolegija Glotodidaktika(2P) i Usvajanje stranog jezika(2P) na diplomskom studiju bohemistike i slovakistike nastavnički smjer

- Milenko Popović, prof. emeritus, iz izbornog kolegija Osnova staroslavenskog za poloniste na preddiplomskom studiju polonistike, 2P/1S

- Miroslav Hrdlička, prof., iz obveznog kolegija Povijest poljskog jezika na preddiplomskom studiju polonistike, 2P/1S

U narednim točkama dnevnog reda Fakultetsko vijeće izjašnjavalo se javno nakon čega su uz jedan suzdržan glas donijete sljedeće

o d l u k e

Ad 165. Odobrava se sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za anglistiku u akad.godini 2012/13.

Stela Letica Krevelj, znanstveni novak (ukupno 172,5 norma sati)

Nastavu će izvoditi pod vodstvom dr. sc. Jelene Mihaljević Djigunović, red. prof.

Zimski semestar: Praksa 1 (jednopred.) – 1 sat vježbi; Praksa 1 (dvopred.) – 1 sat seminara, 1 sat vježbi; Praksa 3 (jednopred.) – 1 sat vježbi

Proces ovladavanja jezikom – 2 sata seminara

Ljetni semestar: Praksa 2 (jednopred.) – 1 sat vježbi; Praksa 2 (dvopred.) – 1 sat vježbi; Praksa 4 (jednopred.) – 1 sat vježbi

Tamara Petrić, asistent (ukupno 150 norma sati)

Zimski semestar akademske godine 2012./13.: „Srednjovjekovni izvori renesansne drame“ (1P +2S tjedno, ukupno 75 norma sati, preddiplomski studij);

Ljetni semestar akademske godine 2012./13.: „Srednjovjekovni izvori renesansne drame“ (1P +2S tjedno, ukupno 75 norma sati, preddiplomski studij).

dr. sc. Vanja Polić, viši asistent (ukupno 225 norma sati)

Zimski semestar akademske godine 2012./13.: 2 grupe „Uvoda u studij engleske književnosti“ (1P+2S tjedno, ukupno 150 norma sati, preddiplomski studij)

Ljetni semestar akademske godine 2012./13.: „Kanadska književnost i kultura“ (1P+2S tjedno, ukupno 75 norma sati¸ preddiplomski studij)

dr. sc. Vlatko Broz, viši asistent

Zimski semestar: Leksikologija i leksikografija (2 sata predavanja + 2 sata seminara)

Ljetni semestar: Povijest engleskoga jezika (4 sata predavanja)

Ukupno norma-sati: 225

Marina Grubišić, znanstveni novak

Zimski semestar: Uvod u lingvistički studij engleskoga jezika (4 sata predavanja)

Ljetni semestar: Lingvistički seminar: Analiza teksta – jezik komunikacijskih tehnologija (2 sata seminara)

Ukupno norma-sati: 165

Janica Tomić, viši asistent

Zimski semestar:Švedska književnost i film II  (5. semestar preddiplomskog studija, u kolegiju sa satnicom 3 S, J. Tomić izvodi ukupno 39 S tj. 58,5 norma sati); Skandinavski film (1. ili 3. semestar diplomskog studija, J. Tomić izvodi cjelokupnu satnicu od 15 P i 15 S tj. 52,5 norma sata)

Ad 166. Odobrava se sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za arheologiju u akad. god. 2012/13.:

1. Vinka Bubić, asist., pod vodstvom dr. sc. M. Sanader, red. prof.

- Svakodnevni život u rimskim provincijama – 2 sata vježbi tjedno u V. semestru preddiplomskog studija - ukupno 30 norma sati

2. dr. sc. Marcel Burić, viši asistent, pod vodstvom dr. sc. T. Težak-Gregl, red. prof.

- Uvod u prapovijesnu arheologiju,

2 sata predavanja tjedno u I. semestru,

- Neolitik Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Neolitik Hrvatske,

2 sata predavanja + 2 sata seminara tjedno u I. semestru

- Eneolitik Hrvatske u kontekstu srednje i jugoistočne Europe + Eneolitik Hrvatske,2 sata predavanja + 2 sata seminara tjedno u I. semestru

- ukupno 270 norma sati

3. Dino Demicheli, asistent, pod vodstvom dr. sc. M. Milićević Bradač, red. prof.:

- Latinski jezik za arheologe II, 2 sata pred. tjedno u I. sem. diplom. studija - Latinski jezik za arheologe I , 2 sata pred. tjedno u IV. sem. preddipl.stud.,

- Epigrafika, 2 sata predavanja tjedno u V. semestru preddipl. stud.

– ukupno 180 norma sati

4. Iva Kaić, asistent, pod vodstvom dr. sc. M. Sanader, red. prof.

- Proseminar iz provincijalne arheologije – 2 sata seminara tjedno u V. semestru preddiplomskog studija

- Ranokršćanski spomenici u Hrvatskoj - 2 sata seminara tjedno u VI. semestru preddiplomskog studija – ukupno 90 norma sati

5. Janja Mavrović, asistent, pod vodstvom dr. sc. H. Potrebice, izv. prof.

Arheologija brončanog doba I – 2 sata sem. tjedno u III. sem. preddipl. studija. – ukupno 45 norma sati

6. Ina Miloglav, asist., pod vodstvom dr. sc. A. Durmana, red. prof.:

- Dokumentiranje arheoloških nalazišta, 2 sata predavanja tjedno u I. semestru

- Uvod i digitalnu obradu arheološke dokumentacije – 2 sata vježbi u VI. sem. preddipl. studija

- Metodologija obrade prapovijesne karamičke građe – 2 sata predavanja tjedno u IV. semestru preddiplomskog studija – ukupno 150 norma sati

7. Ana Pavlović, asist., pod vodstvom dr. sc. M. Milićević Baradač, red. prof.

- Proseminar iz antičke mitologije, 2 sata seminara tjedno u ljet. sem. – ukupno 45 norma sati

8. dr. sc. Rajna Šošić Klindžić, viši asist., pod vodstvom dr. sc. I. Karavanića, red. prof.:

- Paleolitik i mezolitik Hrvatske, 2 sata seminara tjednio u I. semestru,

- Teorijska arheologija, 2 sata predavanja tjedno u I. sem. dipl. stud. – smjer prapovijesna arheologija.

- Paleolitik i mezolitik Hrvatske, 2 sata seminara tjedno u I. semestru,

- Teorijska arheologija, 2 sata predavanja tjedno u I. sem. dipl. stud. – smjer prapovijesna arheologija.

- Paleolitički lovci i sakupljači, 2 sata predavanja tjedno u I. semestru preddiplomskog studija – ukupno 210 norma sati

9. dr. sc. Domagoj Tončinić, viši asistent, pod vodstvom dr. sc. M. Sanader, red. prof.:

- Antički gradovi u Hrvatskoj – 2 sata pred. tjedno u V. sem. preddiplom. studija

-Svakodnevni život u rimskim provincijama, 2 sata vježbi tjedno u V. sem. preddiplomskog studija

- Seminar iz provincijalne arheologije – 2 sata seminara tjedno u III. semestru diplomskog studija – smjer antička arheologija

- Seminar iz antičke arheologije – 2 sata seminara tjedno u III. semestru diplomskog studija – smjer antička arheologija – ukupno 180 norma sati

10. Nikola Vukosavljević, asistent, pod vodstvom dr. sc. I. Karavanića, red. prof.

- Uvod u litičku analizu, 2 sata predavanja tjedno u II. semestru;

- ukupno 60 norma sati

Ad 167. Primjedba N. Stazić: iz točke a) mora se brisati dio rečenice uz pravo provjere ispitnih obaveza i davanja potpisa.

Primjedba prihvaćena.

Odobrava se sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za filozofiju u akad. god. 2012./2013.

a) dr. sc. Mladen Planinc, viši asistent na Katedri za filozofsku antropologiju u zim. sem. iz predmeta Filozofska antropologija-opći, 2 sata predavanja, Antropologija i hermeneutika, 2 sata predavanja, u ljetnom semestru Suvremene antropološke teorije 2 sata predavanja i Epistemološki problemi antropologije 2 sata seminara pod vodstvom dr. sc. Hotimira Burgera, red. prof.

b) dr. sc. Barbara Stamenković, znan. novakinja-viši aistent na Katedri za ontologiju u zimskom semestru iz kolegija Ontologija-seminar: Fichteov subjektivni idealizam 2 sata seminar i Odabrane teme filozofija psihologije, 2 sata seminar, u ljetnom semestru Seminar iz ontologije Schellingov transcendentalni idealizam, 2 sata seminar, Uvid i implikacije, 2 sata seminar pod vodstvom dr. sc. Line Veljaka, red. prof.

c) Marija Selak, znan. novakinja-asistent na Katedri za ontologiju u zimskom semestru seminar iz Filozofije povijesti: Kangrga, 2 sata i u ljetnom semestru seminar iz Filozofije povijesti: Hegel, 2 sata pod vodstvom dr. sc. Line Veljaka, red. prof.

d) Krešimir Babel, znan. novak-asistent na Katedri za etiku u zimskom semestru seminar Filozofija ekološke krize, 2 sata, i u ljetnom semestru seminar Osnovni pojmovi konfucijanske etike, 2 sata pod vodstvom dr. sc. Hrvoja Jurića, docenta.

d) dr. sc. Ivana Zagorac, znan. novakinja -viši asistent na Katedri za etiku u zimskom semestru Filozofija odgoja-opći, 2 sata tjedno predavanja pod vodstvom dr. sc. Raula Raunića, docenta i Etika-opći, 4 sata tjedno predavanja pod vodstvom dr. sc. Ante Čovića, red. prof., u ljetnom semestru Bioetika, 4 sata tjedno predavanja pod vodstvom dr. sc. Ante Čovića, red. prof. i u Odsjeku za povijest kolegij Čovjek i sport, 4 sata predavanja ukupno pod vodstvom dr. sc. Tvrtka Jakovine, red. prof.

Ad 168. Odobrava se sudjelovanje u izvođenju na Odsjeku za fonetiku u ak. god. 2012./2013.:

Dr. sc. Arnalda Dobrić, znanstvena novakinja, 1 sat predavanja i 1 sat vježbi tjedno (2 grupe) iz predmeta Fonetska korekcija izgovora u zimskom semestru – 60 norma sati; 2 sata predavanja tjedno iz predmeta Fonetika i fonologija i 10 sati predavanja ukupno i 2 sata vježbi tjedno (3 grupe) iz predmeta Slušanje i govor u ljetnom semestru – 170 norma sati (nositelj svih predmeta: dr. sc. Vesna Mildner, red. prof.)

Ukupno: 230 norma sati

Dr. sc. Gabrijela Kišiček, znanstvena novakinja, 4 sata seminara tjedno iz predmeta Govornička argumentacija i 1 sat predavanja i 2 sata seminara tjedno iz predmeta Povijest govorništva u zimskom semestru – 165 norma sati; 2 sata seminara tjedno iz predmeta Govorništvo u ljetnom semestru (nositelj svih predmeta: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić, red. prof.) – 45 norma sati

Ukupno: 210 norma sati

Ines Carović, znanstvena novakinja, 2 sata predavanja, 1 sat seminara i 1 sat vježbi tjedno (3 grupe) iz predmeta Fonetska transkripcija + Govorne vježbe u ljetnom semestru – 127,5 norma sati (nositelj: dr. sc. Damir Horga, red. prof. u miru)

Ukupno: 127,5 norma sati

Iva Pavić, znanstvena novakinja, 2 sata seminara i 1 sat vježbi tjedno (2 grupe) iz predmeta Ortoepija hrvatskoga jezika I + Govorne vježbe u zimskom semestru – 75 norma sati; 2 sata seminara tjedno iz predmeta Neverbalna komunikacija i 2 sata vježbi tjedno iz predmeta Metodika fonetske njege glasa i izgovora (individualan pristup) u ljetnom semestru – 75 norma sati (nositelj svih predmeta: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić, red. prof.)

Ukupno: 150 norma sati

Diana Tomić, znanstvena novakinja, 1 sat seminara tjedno iz predmeta Razvoj govora (nositelj predmeta: dr. sc. Vesne Mildner, red. prof.) u zimskom semestru – 22,5 norma sati; 1 sat predavanja i 1 sat vježbi tjedno (2 grupe) iz predmeta Fonetska korekcija izgovora, 1 sat predavanja i 1 sat vježbi tjedno (2 grupe) iz predmeta Fonetska korekcija (N/M) (nositelj predmeta: dr. sc. Vesne Mildner, red. prof.) i 1 sat seminara i 1 sat vježbi tjedno (2 grupe) iz predmeta Govorništvo za nastavnike (nositelj: dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić, red. prof.) u ljetnom semestru – 172,5 norma sati

Ukupno: 195 norma sati

Ana Vidović, znanstvena novakinja, 1 sat artikulacijskih vježbi tjedno (3 grupe) iz predmeta Artikulacijska fonetika + Govorne vježbe (nositelj predmeta: dr. sc. Marko Liker, doc.) i 1 sat vježbi tjedno (2 grupe) iz predmeta Opća fonetika (nositelj predmeta: dr. sc. Elenmari Pletikos Olof, doc.) u zimskom semestru – 75 norma sati; 2 sata seminara tjedno (2 grupe) iz predmeta Neurofonetika u ljetnom semestru – 90 norma sati (nositelj predmeta: dr. sc. Damir Horga, red. prof. u miru)

Ukupno: 165 norma sati

Ad 169. Odobrava se sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za germanistiku u zimskom semestru akad. god. 2012./2013.:

• dr. sc. Aleksandra Ščukanec, viši asistent-znanstveni novak, 2 sata seminara tjedno iz predmeta Tekstne vrste 1 (nositeljica kolegija prof. dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi) i 1 sat seminara+1 sat predavanja iz predmeta Njemačko-hrvatski jezični dodiri u Gradišću (nositeljica dr. sc. Aleksandra Ščukanec). Ukupno 97,5 norma sati.

• dr. sc. Franjo Janeš, viši asistent-znanstveni novak, 1 sat predavanja+ 1 sat seminara (2 grupe) iz predmeta Njemački-suvremenost i povijest, (nositeljica kolegija prof. dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi) i 1 sat predavanja+1 sat seminara iz predmeta Osnove retorike I (nositelj kolegija doc. dr. sc. Slađan Turković). Ukupno 157,5 norma sati

• Monika Blagus, asistent-znanstveni novak, 2 sata predavanja tjedno iz predmeta Metode skraćenog bilježenja, (nositelj kolegija dr. sc. Mirko Gojmerac). Ukupno 60 norma sati.

• Vita Žiborski Kovačić, asistent-znanstveno novak, 2 sata seminara tjedno iz predmeta Učenje njemačkog jezika u ranoj dobi, (nositeljica kolegija prof. dr. sc. Maja Häusler i 2 sata seminara tjedno iz predmeta Školska praksa i Praktikum s metodičarom, nositeljica prof. dr. sc. Maja Häusler. Ukupno 90 norma sati.

• dr. sc. Rikard Puh, viši asistent-znanstveni novak, 2 sata predavanja tjedno iz predmeta Uvod u studij njemačke književnosti (nositelj doc. dr. sc. Milka Car Prijić) i 2 sata seminara tjedno iz predmeta Metode studiranja-znanost o književnosti, nositeljica doc. dr. sc. Milka Car Prijić. Ukupno 105 norma sati.

Ad 170. Odobrava se dr. sc. Đildi Pečarić, znanstvenoj suradnici, sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za informacijske i komunikacijske znanosti iz sljedećih kolegija: Organizacija znanja – 2/1/0 – ukupno opterećenje po semestru P-30, S-15 (3 seminarske grupe)

Istraživačke metode – 1/2/0 - ukupno opterećenje po semestru P-15, S-30

Bibliometrija – 1/2/0 - ukupno opterećenje po semestru P-15, S-30

Norma sati u godini – P=120; S=157,5

Ukupna norma sati po akademskoj godini 277,5.

Nositelj kolegija dr. sc. Miroslav Tuđman, red. prof.

Ad 171. Odobrava se sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za klasičnu filologiju u ak. god. 2012./2013.:

- dr. sc. Ireni Bratičević, znanstvenoj novakinji, iz predmeta Grčka književnost arhajskog i klasičnog razdoblja, pod vodstvom dr. sc. Marine Bricko, red. prof. / Rimska književnost republikanskog razdoblja, pod vodstvom dr. sc. Nevena Jovanovića, izv. prof. – 45 norma sati (2 sata seminara tjedno), iz predmeta Prevođenje s latinskoga, pod vodstvom dr. sc. Nevena Jovanovića, izv. prof. – 37,5 norma sati (1 sat seminara i 1 sat vježbi tjedno) i iz predmeta Latinska rukopisna baština novovjekovnog Dubrovnika pod vodstvom dr. sc. Darka Novakovića, red. prof. – 45 norma sati (2 sata seminara tjedno) u zimskom semestru; iz predmeta Rimska epika (IV. semestar) (2 sata seminara tjedno) i iz predmeta Rimska epika (VIII. semestar) (3 sata seminara tjedno), pod vodstvom dr. sc. Darka Novakovića, red. prof. – 112,5 norma sati u ljetnom semestru

Ukupno u oba semestra: 240 norma sati

Ad 172. Odobrava se sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za komparativnu književnost u akad.god. 2012./13.

- Dr. sc. Maši Grdešić, višoj asistentici, predmet Teorija književnosti: Prozne vrste, zimski semestar i Teorija književnosti: Uvod u naratologiju i Teorija književnosti: Figura čitateljice, ljetni semestar; pod vodstvom dr.sc. Deana Dude, red. prof. – 247,5 norma sati godišnje (2 sata predavanja i 1 sat seminara)

- Dr. sc. Luki Bekavcu, asistent, predmet Teorija književnosti: Uvod u proučavanje književnosti i Teorija književnosti: Poststrukturalizam, zimski semestar i Teorija književnosti: Suvremene književne teorije, ljetni semestar; pod vodstvom dr.sc. Deana Dude, red.prof. – 247,5 norma sati godišnje (2 sata predavanja i 1 sat seminara). Napomena: Dr.sc. Luka Bekavac je u procesu  imenovanja u suradničko zvanje višeg asistenta.

- Kristini Grgić, znanstvenoj novakinji, predmet Komparativna književnost: Hrvatski postmodernizam, ljetni semestar; pod vodstvom dr.sc. Lade Čale Feldman, red.prof. – 82,5 norma sati godišnje (2 sata predavanja i 1 sat seminara, jedna grupa semestralno). Napomena: Odobren plaćeni dopust u trajanju od tri mjeseca, od 1. listopada do 31. prosinca 2012. godine, radi stručnog usavršavanja.

- Branislavu Oblučaru, znanstvenom novaku, predmet, Opća povijest književnosti: Suvremeno hrvatsko pjesništvo zimski semestar pod vodstvom dr.sc. Slaven Jurić, doc. – 82,5 norma sati godišnje (2 sata predavanja i 1 sat seminara, jedna grupa semestralno). Napomena: Branislav Oblučar će tražiti plaćeni dopust u trajanju od tri mjeseca u ljetnom semestru, radi stručnog usavršavanja.

- Krunoslavu Lučiću, znanstvenom novaku, predmet Filmologija: Uvod u filmologiju, zimski i ljetni semestar; pod vodstvom dr.sc. Nikice Gilića, izv.prof. – norma 165 sati godišnje (2 sata predavanja i 1 sat seminara u zimskom i ljetnom semestru)

- Lovri Škopljancu, znanstvenom novaku, predmet Komparatativna književnost: Tipologija hrvatske epike, zimski semestar i Komparatativna književnost: Tipologija hrvatske lirike, ljetni semestar; pod vodstvom dr.sc. Pavla Pavličića, red.prof. - norma 165 sati godišnje (2 sata predavanja i 1 sat seminara)

- Ani Tomljenović, znanstvenoj novakinji, predmet Opća povijest književnosti: Razdoblja književne povijesti 1, zimski semestar i Opća povijest književnosti: Razdoblja književne povijesti 2, ljetni semestar; pod vodstvom dr.sc. Tomislav Brlek, doc. – 165 norma sati godišnje (2 sata predavanja i 1 sata seminara).

- Višnji Rogošić, znanstvenoj novakinji, predmet Teatrologija i dramatologija: Uvod u teatrologiju i Teatrologija i dramatologija: radionica 2, zimski semestar i Teatrologija i dramatologija: Skupno izmišljeno kazalište, ljetni semestar; pod vodstvom dr.sc. Borisa Senkera, red.prof. – 180 norma sati godišnje (1 sat vježbi u zimskom semestru, 2 sata predavanja i 1 sat seminara)

Ad 173. Odobrava se dr. sc. Zvonimiru Komaru, višem asistentu, sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za pedagogiju u akad. godini 2012./2013.:

o Razvojne i obrazovne strategije, pod vodstvom prof. dr. sc. Vlatka Previšića – 105 norma sati (30 sati predavanja, 30 sati seminara).

o Diferencijalna pedagogija pod vodstvom prof. dr. sc. Dubravke Maleš – 105 norma sati (30 sati predavanja, 30 sati seminara)

o Sistematska pedagogija pod vodstvom prof. dr. sc. Vlatka Previšića – 150 norma sati (30 sati predavanja, 2 x 30 sati seminara).

Ad 174. Odobrava se sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za povijest u zimskom semestru akademske godine 2012./2013.:

- dr. sc. Trpimiru Vedrišu, znanstvenom novaku, iz kolegija Kršćanstvo II, u zimskom semestru akademske godine 2012/2013. pod vodstvom prof. dr. sc. Nevena Budaka - 60 norma sati (30 sati predavanja).

- dr. sc. Trpimiru Vedrišu, znanstvenom novaku, iz kolegija Magistarska radionica I, u zimskom semestru akademske godine 2012/2013. pod vodstvom prof. dr. sc. Nevena Budaka – 7,5 norma sati (3 sata seminara).

- dr. sc. Trpimiru Vedrišu, znanstvenom novaku, iz kolegija Srednjovjekovni Identiteti, u zimskom semestru akademske godine 2012/2013. pod vodstvom prof. dr. sc. Nevena Budaka – 52,5 norma sati (15 sati predavanja i15 sati seminara).

- dr. sc. Vjeranu Kursaru, višem asistentu, iz kolegija Osmansko Carstvo I (1300-1600), u zimskom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom prof. dr. sc. Nenada Moačanina - 60 norma sati (30 sati predavanja).

- dr. sc. Višeslavu Aralici, znanstvenom suradniku, iz predmeta Hrvatska povijest 1918-1945., u zimskom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom doc. dr. sc. Ivice Šutea - 90 norma sati (2 x 30 sati seminara).

- dr. sc. Goranu Hutincu, znanstvenom suradniku, iz predmeta Hrvatska povijest 1918-1945., u zimskom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom doc. dr. sc. Ivice Šutea - 90 norma sati (2x30 sati seminara).

- dr. sc. Goranu Hutincu, znanstvenom suradniku, iz predmeta Hrvatska publicistika i historiografija o Prvom svjetskom ratu, u zimskom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom doc. dr. sc. Ivice Šutea - 60 norma sati (30 sati predavanja).

- dr. sc. Korneliji Jurin Starčević, znanstvenom novaku, iz predmeta Hrvatska povijest ranog novog vijeka, u zimskom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom izv. prof. dr. sc. Nataše Štefanec - 90 norma sati (2 x 30 sati seminara).

- dr. sc. Korneliji Jurin Starčević, znanstvenom novaku, iz predmeta Povijest Osmanskog Carstva, u zimskom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom red. prof. dr. sc. Nenada Moačanina – 60 norma sati (30 sati predavanja).

- dr. sc. Korneliji Jurin Starčević, znanstvenom novaku, iz predmeta Historijska demografija, u zimskom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom red. prof. dr. sc. Nenada Moačanina – 52,5 norma sati (15 sati predavanja i 15 sati seminara).

- dr. sc. Idi Ograjšek Gorenjak, znanstvenom novaku, iz predmeta Historiografski praktikum, u zimskom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom red. doc. dr. sc. Hrvoja Gračanina – 105 norma sati (2x15 sati predavanja i 2x15 sati seminara).

Ad 175. Odobrava se sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za povijest u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013.:

- dr. sc. Trpimiru Vedrišu, znanstvenom novaku, iz kolegija Hrvatska povijest srednjeg vijeka, u ljetnom semestru akademske godine 2012/2013. pod vodstvom prof. dr. sc. Nevena Budaka – 45 norma sati (30 sati seminara) + pola predavanja – koliko norma sati etc. (sa Zrinkom?)

- dr. sc. Trpimiru Vedrišu, znanstvenom novaku, iz kolegija Magistarska radionica II, u ljetnom semestru akademske godine 2012/2013. pod vodstvom prof. dr. sc. Nevena Budaka – 7,5 norma sati (3 sata seminara).

- dr. sc. Trpimiru Vedrišu, znanstvenom novaku, iz kolegija Kršćanstvo I, u ljetnom semestru akademske godine 2012/2013. pod vodstvom prof. dr. sc. Nevena Budaka - 60 norma sati (30 sati predavanja).

- dr. sc. Vjeranu Kursaru, višem asistentu, iz kolegija Osmansko Carstvo II (1600-1922), u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom prof. dr. sc. Nenada Moačanina - 60 norma sati (30 sati predavanja).

- dr. sc. Višeslavu Aralici, znanstvenom suradniku, iz predmeta Hrvatska povijest nakon 1945., u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom prof. dr. sc. Ive Banca - 90 norma sati (2 x 30 sati seminara).

- dr. sc. Višeslavu Aralici, znanstvenom suradniku, iz predmeta Konstrukcija identiteta Hrvata 1918-1945, u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom doc. dr. sc. Ivice Šutea - 52,5 norma sati (15 sati predavanja i 15 sati seminara).

- dr. sc. Višeslavu Aralici, znanstvenom suradniku, iz predmeta Domovinski rat kao historiografski problem, u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom doc. dr. sc. Ivice Šutea - 60 norma sati (30 sati predavanja).

- dr. sc. Goranu Hutincu, znanstvenom suradniku, iz predmeta Hrvatska povijest nakon 1945., u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom prof. dr. sc. Ive Banca - 90 norma sati (2 x 30 sati seminara).

- dr. sc. Goranu Hutincu, znanstvenom suradniku, iz predmeta Zagreb kao kulturno, gospodarsko i nacionalno središte (1900-1950), u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom doc. dr. sc. Ivice Šutea - 52,5 norma sati (15 sati predavanja i 15 sati seminara).

- dr. sc. Goranu Hutincu, znanstvenom suradniku, iz predmeta Ekonomske krize i lomovi u suvremenoj Hrvatskoj (1914-2012), u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom doc. dr. sc. Ivice Šutea - 60 norma sati (30 sati predavanja).

- dr. sc. Korneliji Jurin Starčević, znanstvenom novaku, iz predmeta Povijest Republike Turske, u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom red. prof. dr. sc. Nenada Moačanina – 60 norma sati (30 sati predavanja).

- dr. sc. Korneliji Jurin Starčević, znanstvenom novaku, iz predmeta Imperijalna baština: Osmansko Carstvo, u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom red. prof. dr. sc. Nenada Moačanina – 52,5 norma sati (15 sati predavanja i 15 sati seminara).

- dr. sc. Silviji Pisk, diplomiranoj knjižničarki u Knjižnici FF-a, iz predmeta Srednjovjekovne utvrde u Hrvatskoj i Slavoniji, u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom prof. dr. sc. Nevena Budaka – 52,5 norma sati (15 sati predavanja, 15 sati seminara).

- dr. sc. Silviji Pisk, diplomiranoj knjižničarki u Knjižnici FF-a, iz predmeta Europske regije i hrvatska povijest srednjeg vijeka, u ljetnom semestru akademske godine 2012./2013. pod vodstvom doc. dr. sc. Ivice Prlendera – 45 norma sati (30 sati seminara).

Ad 176. Odobrava se sudjelovanje u izvođenju na Odsjeku za psihologiju u akademskoj godini 2012./2013.:

dr. sc. Irma Brković, viši asistent

Zimski semestar: Uvod u razvojnu psihologiju (15 sati metodičkih vježbi u 5 grupa) (nositelj predmeta: dr. sc. Gordana Kuterovac Jagodić, izv. prof.), Odabrane teme iz primijenjene psihologije I (2 sata predavanja) (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ljetni semestar: Psihologija djetinjstva i adolescencije (15 sati metodičkih vježbi u 5 grupa) (nositelj predmeta: dr. sc. Gordana Keresteš, izv. prof.), Istraživanja s djecom (30 sati predavanja u jednoj grupi i 15 sati seminara u jednoj grupi) (nositelj predmeta: dr. sc. Gordana Keresteš, izv. prof.)

Ukupno norma sati – 236,5

Tomislav Bunjevac, stručni suradnik

Zimski semestar: Statistička obrada podataka pomoću računala (30 sati vježbi u 2 grupe) (nositelj predmeta: dr.sc. Damir Ljubotina, izv.prof.)

Ukupno norma sati – 60

Faber Robert, stručni suradnik

Zimski semestar: Tehnologije i održivi razvoj (30 sati predavanja u jednoj grupi), Mjerne tehnike u psihologiji (15 sati predavanja i 15 sati vježbi u jednoj grupi)

Ukupno norma sati - 105

Inja Erceg Jugović, znanstveni novak (napomena: do kraja prosinca radi na pola radnog vremena)

Zimski semestar: Uvod u razvojnu psihologiju (15 sati seminara u 3 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Gordana Kuterovac Jagodić, izv. prof.), Psihologija odrasle dobi i starenja (15 sati seminara u jednoj grupi) (nositelj predmeta: dr. sc. Gordana Kuterovac Jagodić, izv. prof.)

Ljetni semestar: Uvod u predškolsku i školsku psihologiju (10 sati auditornih vježbi u 3 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Gordana Kuterovac Jagodić, izv. prof.)

Ukupno norma sati – 120

Aleksandra Huić, znanstveni novak

Zimski semestar: Komunikacijske vještine (30 sati vježbi u jednoj grupi) (nositelj predmeta: dr. sc. Željka Kamenov, izv. prof.), Socijalna kognicija (15 sati vježbi u jednoj grupi) (nositelj predmeta: dr. sc. Željka Kamenov, izv. prof.), Odabrane teme iz primijenjene psihologije I (2 sata predavanja) (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ljetni semestar: Socijalna percepcija i stavovi (15 sati vježbi i 15 sati seminara u 3 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Željka Kamenov, izv. prof.), Psihologija roda i spola (15 sati seminara), Odabrane teme iz primijenjene psihologije II (2 sata predavanja) (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ukupno norma sati – 188

Tanja Jurin, znanstveni novak

Zimski semestar: Klinička procjena psihičkih poremećaja (30 sati seminara u jednoj grupi i 30 sati vježbi u 3 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Nataša Jokić-Begić, red. prof.)

Ljetni semestar: Uvod u kliničku psihologiju (12 sati predavanja u jednoj grupi) (nositelj predmeta: dr. sc. Nataša Jokić-Begić, red. prof.)

Ukupno norma sati - 159

Ajana Löw, znanstveni novak

Zimski semestar: Interpersonalni i unutargrupni odnosi (15 sati vježbi i 15 sati seminara u 2 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Margareta Jelić, doc.), Socijalni identitet i međugrupni odnosi (15 sati vježbi i 15 sati seminara u 3 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ljetni semestar: Odabrane teme iz primijenjene psihologije II (4 sata predavanja) (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ukupno norma sati – 225,5

Una Mikac, znanstveni novak

Zimski semestar: Kvantitativna interpretacija testova (30 sati vježbi u jednoj grupi) (nositelj: dr. sc. Vesna Buško, izv. prof.), Psihometrija (30 sati vježbi u 2 grupe) (nositelj: dr. sc. Vesna Buško, izv. prof. /dr. sc. Damir Ljubotina, izv. prof.)

Ljetni semestar: Uvod u teoriju testova (30 sati vježbi u 2 grupe) (nositelj: dr. sc. Damir Ljubotina, izv. prof.)

Ukupno norma sati – 150

Koraljka Modić Stanke, asistent

Zimski semestar: Statistika u psihologiji I (30 sati auditornih vježbi u dvije grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Dragutin Ivanec, izv. prof.), Odabrane teme iz primijenjene psihologije I (2 sata predavanja) (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ljetni semestar: Statistika u psihologiji II (30 sati auditornih vježbi u dvije grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Dragutin Ivanec, izv. prof.), Psihologijski praktikum I (45 sati auditornih vježbi u jednoj grupi i 15 sati laboratorijskih vježbi u 3 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Dragutin Ivanec, izv. prof.)

Ukupno norma sati – 214

Blaž Rebernjak, znanstveni novak

Zimski semestar: Kvantitativna interpretacija testova (30 sati vježbi u 2 grupe) (nositelj: dr. sc. Vesna Buško, izv. prof.), Psihometrija (30 sati vježbi u jednoj grupi) (nositelj: dr. sc. Vesna Buško, izv. prof. /dr. sc. Damir Ljubotina, izv. prof.), Multivarijatne metode: dimenzionalni modeli (30 sati vježbi) (nositelj: dr. sc. Damir Ljubotina, izv. prof.)

Ljetni semestar: Uvod u teoriju testova (30 sati vježbi u jednoj grupi) (nositelj: dr. sc. Damir Ljubotina, izv. prof.), Multivarijatne metode: prediktivni i klasifikacijski modeli (15 sati vježbi) (dr. sc. Vesna Buško, izv. prof.), Odabrane teme iz primijenjene psihologije II (4 sata predavanja u jednoj grupi) (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ukupno norma sati – 173

dr. sc. Daria Rovan, viši asistent

Zimski semestar: Psihologija odgoja i obrazovanja (30 sati seminara) (nositelj predmeta: dr. sc Vesna Vlahović-Štetić, red. prof.), Odabrane teme iz primijenjene psihologije I (2 sata predavanja) (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ljetni semestar: Psihologija obrazovanja: motivacijsko-socijalni procesi (30 sati predavanja; 15 sati vježbi u 3 grupe; 15 sati seminara u 3 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc Vesna Vlahović-Štetić, red. prof.), Uvod u predškolsku i školsku psihologiju (10 sati vježbi u 2 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc Gordana Kuterovac-Jagodić, red. prof.) Ukupno norma sati – 241,5

Svjetlana Salkičević, znanstveni novak

Zimski semestar: Biološka psihologija I (30 sati laboratorijskih vježbi u 3 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Meri Tadinac, red. prof.), Odabrane teme iz primijenjene psihologije 1 (2 sata predavanja) (nositelj predmeta: dr. sc Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ljetni semestar: Biološka psihologija II (15 sati seminara u 3 grupe)

Ukupno norma sati – 161,5

Andrea Tomšić, asistent (napomena: zamjena za porodiljni dopust)

Zimski semestar: Odabir i razvoj osoblja (45 sati vježbi u 2 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Željko Jerneić, izv. prof.)

Ljetni semestar: Motivacija i radno ponašanje (30 sati vježbi u jednoj grupi) (nositelj predmeta: dr. sc. Branimir Šverko, prof. emeritus), Uvod u psihologiju rada (15 sati vježbi u 2 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Branimir Šverko, prof. emeritus), Ergonomijska psihologija (45 sati vježbi u 2 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Željko Jerneić, izv. prof.)

Ukupno norma sati - 240

Maša Tonković, znanstveni novak

Zimski semestar: Odabir i razvoj osoblja (45 sati vježbi u 2 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Željko Jerneić, izv. prof.)

Ljetni semestar: Motivacija i radno ponašanje (30 sati vježbi u 2 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Branimir Šverko, prof. emeritus), Odabrane teme iz primijenjene psihologije II (4 sata predavanja u jednoj grupi) (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ukupno norma sati – 158

dr. sc. Mirjana Tonković, znanstveni novak

Zimski semestar: Statistika u psihologiji 1 (30 sati auditornih vježbi u jednoj grupi) (nositelj predmeta: dr. sc. Dragutin Ivanec, izv. prof.), Psihologijski praktikum II (60 sati auditornih vježbi u jednoj grupi i 15 sati laboratorijskih vježbi u 3 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Darja Maslić Seršić, izv. prof.), Odabrane teme iz primijenjene psihologije I (2 sata predavanja) (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ljetni semestar: Statistika u psihologiji II (30 sati auditornih vježbi u jednoj grupi) (nositelj predmeta: dr. sc. Dragutin Ivanec, izv. prof.), Psihologijski praktikum III (30 sati auditornih vježbi i 30 sati laboratorijskih vježbi u 2 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Darja Maslić Seršić, izv. prof.), Odabrane teme iz primijenjene psihologije II (4 sata predavanja) (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ukupno norma sati – 297

Tena Vukasović, znanstveni novak

Zimski semestar: Genetika ponašanja (17 sati seminara u 2 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Denis Bratko, red. prof.), Odabrane teme iz primijenjene psihologije I (2 sata predavanja u jednoj grupi (nositelj predmeta: dr. sc. Dinka Čorkalo Biruški, red. prof.)

Ljetni semestar: Psihologija ličnosti (16 sati seminara u 3 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Denis Bratko, red. prof.), Procjenjivanje ličnosti (16 sati vježbi u 3 grupe) (nositelj predmeta: dr. sc. Denis Bratko, red. prof.)

Ukupno norma sati – 175

Ad 177. Odobrava se sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za sociologiju u akademskoj godini 2012./2013:

dr. sc. Jasmina Božić, viša asistentica

- 2 sata seminara tjedno iz kolegija Sociologija kulture u zimskom semestru (nositelj: dr. sc. Aleksandar Štulhofer, red. prof.)

- 2 grupe po 2 sata vježbi tjedno iz kolegija Obrada i analiza podataka u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Krešimir Kufrin, izv. prof.)

- 2 sata seminara tjedno iz kolegija 'Povijesni uvod u sociologiju' u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Ozren Žunec, red. prof.)

Ukupno 150 norma sati

dr. sc. Kruno Kardov, viši asistent

- 3 grupe po 2 sata seminara tjedno iz kolegija Socijalna povijest ideja u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Ozren Žunec, red. prof.)

- 2 grupe po 2 sata seminara tjedno iz kolegija Sociološke teorije moći u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Rade Kalanj, red. prof.)

Ukupno 225 norma sati

Ksenija Klasnić, znanstvena novakinja

- 2 grupe po 1 sat vježbi tjedno iz kolegija Osnove sociološke statistike 1 u zimskom semestru (nositelj: dr.sc. Benjamin Čulig, red, prof.)

- 1 sat seminara tjedno i 1 sat vježbi tjedno iz kolegija Metoda ankete u zimskom semestru (nositelj: dr.sc. Benjamin Čulig, red, prof.)

- 1 sat seminara tjedno iz kolegija Istraživački projekt u zimskom semestru (nositelj: dr.sc. Benjamin Čulig, red, prof.)

- 2 sata seminara tjedno iz kolegija Feminističke teorije u zimskom semestru (nositeljica: dr.sc. Branka Galić, izv. prof.)

- 2 grupe po 1 sat vježbi tjedno iz kolegija Osnove sociološke statistike 2 u ljetnom semestru (nositelj: dr.sc. Benjamin Čulig, red, prof.)

Ukupno 165 norma sati

dr. sc. Ivan Landripet, viši asistent

- 3 grupe po 2 sata vježbi tjedno u iz kolegija Osnove socioloske statistike u zimskom semestru (nositelj: dr. sc. Kresimir Kufrin, izv. prof.)

- 2 sata predavanja tjedno i 2 grupe po 2 sata seminara tjedno iz kolegija Uvod u metodologiju društvenih istraživanja u ljetnom semestru (nositeljica: dr. sc. Jasminka Lažnjak, izv. prof. )

Ukupno 240 norma sati

Izvor Rukavina, znanstveni novak

- 2 grupe po 2 sata seminara tjedno iz kolegija Društvo i tehnologija u zimskom semestru (nositeljica: dr. sc. Jasminka Lažnjak, izv. prof.)

 - 1 sat seminara i 1 sat vježbi tjedno iz kolegija Istraživački projekt u zimskom semestru (nositelj: dr. sc. Benjamin Čulig, red. prof.)

 - 1 sat vježbi tjedno iz kolegija Odabrana poglavlja statističke analize u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Benjamin Čulig, red. prof.)

 Ukupno 142,5 norma sati

Matija Sinković, asistent

- 3 grupe po 2 sata seminara tjedno iz kolegija Klasične sociološke teorije I u zimskom semestru, (nositelj: dr. sc. Rade Kalanja, red. prof.)

- 2 sata seminara tjedno iz kolegija Izgradnja teorije u sociologiji u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Vjeran Katunarić, red. prof.)

- 2 sata seminara tjedno iz kolegija Sociologija znanja i znanosti u ljetnom semestru (nositeljica: dr. sc. Davorka Matić, izv. prof.)

Ukupno 180 norma sati

Jana Šarinić, asistentica

- 1 sata seminara tjedno iz kolegija Suvremene sociološke teorije I u zimskom semestru

- 2 sata seminara tjedno iz kolegija Sociologija grada u zimskom semestru

- 1 sat seminara tjedno iz kolegija Suvremena sociologija i urbano društvo – teorijski pristupi u zimskom semestru

- 1 sata seminara tjedno iz kolegija Suvremene sociološke teorije II u ljetnom semestru

- 1 sata vježbi tjedno iz kolegija Suvremena sociologija i urbano društvo – istraživanja u ljetnom semestru

- 1 sat seminara tjedno iz kolegija Sociologija vremena u ljetnom semestru

- 1 sata seminara tjedno iz kolegija Sociologija rizika u ljetnom semestru

(nositelj svih kolegija: dr. sc. Ognjen Čaldarović, red. prof.)

Ukupno 172,5 norma sati

Tijana Trako Poljak, znanstvena novakinja

- 2 sata seminara tjedno iz kolegija Sociologija sela u zimskom semestru (nositelj: dr. sc. Ivan Cifrić, red. prof.)

- 2 sata seminara tjedno iz kolegija Socijalna ekologija u zimskom semestru (nositelj: dr. sc. Ivan Cifrić, red. prof.)

- 2 sata seminara tjedno iz kolegija Etika okoliša u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Ivan Cifrić, red. prof.)

- 2 sata seminara tjedno iz kolegija Uvod u socijalnu antropologiju u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Vjekoslav Afrić, red. prof.)

Ukupno 180 norma sati

Krešimir Žažar, znanstveni novak

- 2 grupe po 2 sata seminara tjedno iz kolegija Seminar iz izabranih tema epistemologije društvenih znanosti u zimskom semestru (nositelj: dr. sc. Vjekoslav Afrić, red. prof.)

- 2 sata seminara tjedno iz kolegija Izgradnja modela u sociologiji u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Vjekoslav Afrić, red. prof.)

2 sata seminara tjedno iz kolegija Izgradnja teorije u sociologiji u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Vjeran Katunarić, red. prof.)

Ukupno 180 norma sati

Ad 178. Odobrava se znanstvenim novacima sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za talijanistiku u akad. god. 2012./13.:

dr. sc. Katji Radoš-Perković, višem asistentu, iz kolegija Periodizacija talijanske književnosti, 2 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u zimskom i ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Nino Raspudić, doc.); iz kolegija Kazalište Settecenta: Metastasio, Goldoni, Alfieri, 2 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Sanja Roić, red. prof.)

Ukupno: 247,5 norma sati

dr. sc. Etami Borjan, višem asistentu, iz kolegija Talijanski filmski neorealizam, 3 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u zimskom semestru (nositelj: dr. sc. Sanja Roić, red. prof.); iz kolegija Mafia e cinema, 3 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u zimskom semestru (nositelj: dr. sc. Sanja Roić, red. prof.)

Ukupno: 225 norma sati

Franceski Mariji Gabrielli, znanstvenoj novakinji, iz kolegija Petrarkistkinje između dviju obala: od Vittorije Colonne do Nade Bunić, 2 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u ljetnom semestru; iz kolegija Talijanske autorice od 15. do 17. stoljeća, 2 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u zimskom semestru (nositelj oba kolegija: dr. sc. Morana Čale, red. prof.)

Ukupno: 165 norma sati

dr. sc. Višnji Bandalo, višem asistentu, iz kolegija Talijanska poezija 2. polovice 20. stoljeća, 2 sata predavanja i jedan sat seminara tjedno, u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Tatjana Peruško, izv. prof.); iz kolegija Esej u talijanskoj književnosti, 2 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u zimskom semestru (nositelj: dr. sc. Sanja Roić, red. prof.); iz kolegija Književno stvaralaštvo Cristine Campo, 2 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u ljetnom semestru (nositelj kolegija: dr. sc. Sanja Roić, red. prof.);

Ukupno: 247,5 norma sati

Vinku Kovačiću, znanstvenom novaku, iz kolegija Teorija prevođenja, 2 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Maslina Ljubičić, red. prof.); iz kolegija Talijanska dijalektologija, 2 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Smiljka Malinar, red. prof.)

Ukupno: 165 norma sati

Nadi Filipin, znanstvenoj novakinji, iz kolegija Morfosintaksa talijanskoga jezika II, 2 sata predavanja i 2 sata seminara tjedno, u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Ivica Peša Matracki, izv. prof.); iz kolegija Pragmalingvistika i tekstna lingvistika: izvornik i prijevod, 2 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Smiljka Malinar, red. prof.)

Ukupno: 187,5 norma sati

dr. sc. Sandri Mardešić, višem asistentu, iz kolegija Talijanski narodni običaji i kultura, 2 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno, u ljetnom semestru (nositelj: dr. sc. Ivica Peša Matracki, doc.); iz kolegija Proces usvajanja drugog jezika, 1 sat predavanja i 1 sat seminara tjedno, u ljetnom semestru (nositelj: Ingrid Damiani Einwalter, viši lektor); iz kolegija Studentska praksa 1, 4 sata vježbi tjedno, u ljetnom semestru (nositelj: Ingrid Damiani Einwalter, viši lektor); iz kolegija Studentska praksa 1, 2 sata seminara tjedno, u ljetnom semestru (nositelj: Ingrid Damiani Einwalter, viši lektor).

Ukupno: 240 norma sati

Ad 179. Odobrava se sudjelovanje u izvođenju nastave na Odsjeku za istočnoslavenske jezike i književnosti u akademskoj godini 2012./2013.:

dr. sc. Danijela Lugarić, viša asistentica iz kolegija Uvod u studij ruske književnosti 1. I 2, 82,5 norma sati (2 sata predavanja i 1 sat seminara tjedno ) u zimskom i ljetnom semestru; nositeljica dr. sc. Jasmina Vojvodić, izv. prof.

dr. sc. Ivana Peruško, viša asistentica iz kolegija na diplomskome studiju Prevođenje proze, 105 norma sati (2 sata predavanja i 2 sata seminara) u zimskome semestru; nositelj dr. sc. Josip Užarević, red. prof. te iz izbornoga kolegija za studente 3. i 4. godine Sovjetska civilizacija kroz književnost i film, 105 norma sati (2 sata predavanja i 2 sata seminara) u ljetnome semestru; nositelj dr. sc. Josip Užarević, red. prof.

Napomena dr. sc. D. Agičića: trebalo bi povesti računa vezano za plaćanje mentora. Neki mentori su otkazali suradnju.

Dr. sc. D. Boras odgovorio je da je to poznat problem i stalno se upozorava MZOS međutim morat će se vjerojatno, ako se tako nastavi, vidjeti iz kojih će se sredstava moći pokrivati mentorstva a to onda podrazumijeva da će se možda morati naša obrazovana politika glede mentorstava prilagođavati.

U narednim točkama dnevnog reda Fakultetsko vijeće izjašnjavalo se javno nakon čega su jednoglasno donijete sljedeće

o d l u k e

Ad 180. Imenuju se mentori Odsjeka za pedagogiju iz kolegija Teorije i metodike nastave u zimskom semestru akademske godine 2012./2013., u Osnovnoj školi “Davorina Trstenjaka” – vježbaonici Filozofskog fakulteta:

Vlasta Božić

Ivana Bracanović

Željka Butorac

Jadranka Krajačić-Puk

Arijana Razum Čipčić

Zrinka Romić

Lidija Šteko

Natalija Vrbanović

Ad 181. Imenuju se mentori Odsjeka za pedagogiju za školsku pedagošku praksu iz kolegija Didaktika u akademskoj godini 2012./2013.:

1. Višnja Cuculić, Osnovna škola Grigora Viteza, Kruge 46, Zagreb

2. Vedrana Kurjan Manestar, Osnovna škola Medvedgrad, Strma cesta 15, Zagreb

3. Maja Liska, Osnovna škola Frana Galovića, Školski prilaz bb, Zagreb

4. Biljana Manin, Osnovna škola Trnsko, Trnsko 25, Zagreb

5. Vanja Praznik, Osnovna škola Davorina Trstenjaka, Krčka 3, Zagreb

6. Jasna Soldo, Osnovna škola Špansko Oranice, Zagreb

7. Marica Dobrilović, V. gimnazija, Klaićeva 1, Zagreb

8. Olieta Kardoš, Gimnazija Velika Gorica, Ulica kralja Stjepana Tomaševića 21, Velika Gorica.

9. Jasna Orešković, Tehnička škola Ruđera Boškovića, Getaldićeva 4, Zagreb

10. Zlatica Šimunović, Škola za medicinske sestre Vrapče, Bolnička cesta 32, Zagreb

Ad 182. Imenuju se mentori Odsjeka za povijest za Metodiku nastave povijesti u akademskoj godini 2012./2013.:

Zdravko Naletilić, XV. gimnazija, Jordanovac 8, Zagreb

Petar Gogić, XV. gimnazija, Jordanovac 8, Zagreb

Miroslav Šašić, Prirodoslovna škola V. Prelog, Vukovarska 269, Zagreb

Smiljana Lazić Marinković, Škola primjenjene umjetnosti, Trg Maršala Tita 11,

Karolina Ujaković, V. gimnazija, Klaićeva 1, Zagreb

Damir Mijatović, Sportska gimnazija, Horvaćanski zavoj 15, Zagreb

Svjetlana Vorel, Gimnazija Tituša Brezovačkog, Habdelićeva 1, Zagreb

Andrija Lovrić, I gimnazija , Avenija Dubrovnik 36, Zagreb

Ana Babić, OŠ Ivana Filipovića, Filipovićeva 1, Zagreb

Karmen Perković, OŠ I. G. Kovačića, Mesićeva 35, Zagreb

Ljiljana Jambor, Ferenčica 29A, Zagreb

Marjanca Ladika, OŠ A. Šenoa, Selska cesta 95, Zagreb

Renata Op den Camp Aralica, OŠ Otok, Gradićeva 4, Zagreb

Dijana Dijanić, Poljoprivredna škola Zagreb, Đ. Prejca 2, Zagreb

Vesna Đurić, OŠ Malešnica, A. Topića Mimare 36, Zagreb

Marita Batinović, OŠ A.G. Matoša, Aleja A. Augustinčića 12, Zagreb

Anita Gambiraža Knez, OŠ S.S. Kranjčevića, Bogišićeva 13, Zagreb

Tamara Janković, OŠ Josipa Jurja Strossmayera, Varšavska 18, Zagreb

Maja Ležaić, OŠ A. Šenoa, Selska cesta 95, Zagreb

Tihana Glavina, Prirodoslovna škola V. Prelog, Vukovarska 269, Zagreb

Ad 183. Imenuju se mentori Odsjeka za povijest umjetnosti za izvedbu nastavne prakse za studente nastavničkog smjera diplomskoga studija povijesti umjetnosti za akademsku godinu 2012./2013.:

Sanja Černko Delerue, XV. gimnazija, Jordanovac 8, 10000 Zagreb

Darko Gregec, Gimnazija Lucijana Vranjanina, Trg hrvatskih pavlina bb, 10090 Zagreb

Ira Mardešić, XVIII. gimnazija, Mesićeva ulica 35, 10000 Zagreb

Vesna Mišljenović, V. gimnazija, Klaićeva 1, 10000 Zagreb

Kristina Rismondo, XV. gimnazija, Jordanovac 8, 10000 Zagreb

Jasna Salamon, XVI. gimnazija, Križanićeva 4a, 10000 Zagreb

Elen Zubek, Gimnazija Velika Gorica, Kralja Stjepana Tomaševića 21, 10410 Velika Gorica

Ad 184. Imenuju se mentori Odsjeka za psihologiju za akademsku godinu 2012./2013.

I. Mentori na kolegiju "Metodički praktikum"

1. Jasminka Zagorac, prof. psih. ("Metodički praktikum")

2. Renata Turčinović Kramar, prof. psih. ("Metodički praktikum")

3. Jadranka Žarković Pečenković, prof. psih. ("Metodički praktikum")

4. Tajana Lovreković, prof. psih. ("Metodički praktikum")

5. Sanja Vučetić, prof. psih. ("Metodički praktikum")

6. Vanja Medić, prof. psih. ("Metodički praktikum")

7. Ana Ribarić Gruber, prof. psih. ("Metodički praktikum")

8. dr. sc. Zlatka Kozjak Mikić ("Metodički praktikum")

9. Ana Boban Lipić, prof. psih. ("Metodički praktikum")

10. Mihael Kozina, prof. psih. ("Metodički praktikum")

II. Mentori studentske prakse

1. Sanja Vdović, prof. psih. (Dječji vrtić "Remetinec")

2. Ljubica Duspara, prof. psih. (Dječji vrtić "Radost")

3. Zorica Durman Marijanović, prof. psih. (Dječji vrtić "Petar Pan")

4. Ksenija Benaković Ranogajec, prof. psih. (Dječji vrtić "Mali princ")

5. Silvija Katovčić, prof. psih. (Dječji vrtić "Radost", Jastrebarsko)

6. Edita Ilijašević, prof. psih. (Osnovna škola "Ivana Meštrovića")

7. Sanja Režek, prof. psih. (Osnovna škola "Antuna Gustava Matoša")

8. Tanja Subotičanec, prof. psih. (Osnovna škola "Jurja Habdelića")

9. Melanija Slaviček, prof. psih. (Osnovna škola "Ivana Cankara")

10. Dijana Kovač, prof. psih. (Osnovna škola "Vrbani")

11. Elvira Nimac, prof. psih. (Osnovna škola "Dr. Ante Starčevića")

12. Silva Strnad Jerbić, prof. psih. (Osnovna škola "Tituša Brezovačkog")

13. dr. sc. Zlatka Kozjak Mikić (Škola za primalje)

14. Jasminka Zagorac, prof. psih. (Škola za cestovni promet)

15. Ana Boban Lipić, prof. psih. (18. gimnazija)

16. Mihael Kozina, prof. psih. (5. gimnazija)

17. Bernardica Franjić Nađ, prof. psih. (Zatvor u Zagrebu - Odjel za dijagnostiku)

18. Đulijana Badurina Sertić, prof. psih. (Zatvor u Zagrebu - Odjel za dijagnostiku)

19. Marina Štimac, prof. psih. (Zatvor u Zagrebu - Odjel za dijagnostiku)

20. Jelena Mustapić, prof. psih. (Zatvor u Zagrebu - Odjel za dijagnostiku)

21. Ana Jadrešin, prof. psih. (Zatvor u Zagrebu - Odjel za dijagnostiku)

22. Mirjana Zećirević, prof. psih. (Hrvatski zavod za zapošljavanje - Središnja služba)

23. Helena Karasić, prof. psih. ("DUKAT" mliječna industrija d.d. - Ljudski potencijali)

24. Martina Trslić, mag. psih. ("Kaufland Hrvatska" k.d. - Ljudski resursi)

25. Mihaela Kovaček Pejić, prof. psih. ("Zagrebačka banka" d.d. - Sektor upravljanja ljudskim resursom)

26. Jasna Justinić Pakrac, prof. psih. ("Zagrebačka banka" d.d. - Sektor upravljanja ljudskim resursom)

27. Natalija Bogdanović, prof. psih. ("Croatia Airlines" d.d. - Zagreb direkcija)

28. Zrinka Vidović Perišić, prof. psih. ("Atlantic Grupa" d.d. - Ljudski potencijali)

29. Jasenko Palekčić, prof. psih. ("HP - Hrvatska Pošta" d.d.)

30. Adriana Sopta, prof. psih. ("HP - Hrvatska Pošta" d.d.)

31. mr. spec. Tanja Pureta ("Ramiro" d.o.o. za poslovno savjetovanje)

32. mr. sc. Gordana Vujević Hećimović (GfK - Centar za istraživanje tržišta d.o.o.)

33. mr. sc. Jadranka Delač Hrupelj ("Creativa test" d.o.o.)

34. Željka Pavlović, prof. psih. ("Creativa test" d.o.o.)

35. Darija Jakovljević, prof. psih. ("Dekra zapošljavanje" d.o.o.)

36. Ivana Momčilović, prof. psih. ("INA - Industrija nafte" d.d. - Sektor upravljanja ljudskim resursima)

37. Marina Grabar Giljević, prof. psih. ("INA - Industrija nafte" d.d. - Sektor upravljanja ljudskim resursima)

38. Romana Đurković, prof. psih. ("INA - Industrija nafte" d.d. - Sektor upravljanja ljudskim resursima)

39. Anita Batinić, prof. psih. ("Ured za podršku" d.o.o.)

40. Vlatka Šimunović, prof. psih. ("Hrvatski Telekom" d.d. - Odjel za usluge ljudskih resursa)

41. Kristina Marković, dipl. psih. ("ELKA" d.o.o. - Ljudski resursi)

42. Daniela Bilušić, prof. psih. (The Regent Esplanade Zagreb Hotel)

43. Ani Županović, prof. psih. (Centar za odgoj i obrazovanje "Vinko Bek")

44. mr. spec. Snježana Bilać (Specijalna bolnica za zaštitu djece s neurorazvojnim i motoričkim smetnjama)

45. Lidija Sajfert, prof. psih. (Specijalna bolnica za zaštitu djece s neurorazvojnim i motoričkim smetnjama)

46. Iva Zečević, prof. psih. (Psihijatrijska bolnica za djecu i mladež)

47. Višnja Škevin, prof. psih. (Psihijatrijska bolnica za djecu i mladež)

48. Miroslava Šoštarić Peklar, prof. psih. (Poliklinika za rehabilitaciju slušanja i govora "SUVAG")

49. mr. sc. Ivan Vračić (MORH - Vojno zdravstveno središte, Odjel za primarnu zdravstvenu zaštitu)

50. Leonida Akrap Dautović, prof. psih. (Klinika za psihijatriju, KBC "Rebro")

51. Zrinka Zarevski, prof. psih. (Klinika za psihijatriju, KBC "Rebro")

52. Kornelija Oelsner, prof. psih. (Klinika za psihijatriju, KBC "Rebro")

53. mr. sc. Valerija Hauptfeld (Klinika za neurokirurgiju, KBC "Rebro")

54. dr. sc. Ljiljana Pačić Turk (Klinika za neurokirurgiju, KBC "Rebro")

55. dr. sc. Marina Grubić (Klinika za pedijatriju, KBC "Rebro")

56. dr. sc. Lovorka Brajković (Klinika za psihološku medicinu, KBC "Rebro")

57. Iva Prvčić, prof. psih. (Klinika za dječje bolesti Zagreb)

58. Dubravka Kruhek Leontić, prof. psih. (Poliklinika za prevenciju kardiovaskularnih bolesti i rehabilitaciju)

59. Anamarija Bogović, prof. psih. (Psihijatrijska bolnica "Sveti Ivan")

60. Ana Švagelj, prof. psih. (Psihijatrijska bolnica "Sveti Ivan")

61. Sanja Maroević, prof. psih. (Centar za alkoholizam i druge ovisnosti, Klinika za psihijatriju "Vrapče")

62. Dunja Krajnović, prof. psih. (Služba integralne psihijatrije - muška, Klinika za psihijatriju "Vrapče")

63. dr. sc. Gordana Buljan Flander, izv. prof. (Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba)

64. dr. sc. Bruna Profaca (Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba)

65. Ivana Ćosić Pregrad, prof. psih. (Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba)

66. Renata Ćorić Špoljar, prof. psih. (Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba)

67. Sena Puhovski, prof. psih. (Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba)

68. Sanja Jusufbegović, prof. psih. (Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba)

69. Marija Krmek, prof. psih. (Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba)

70. mr. sc. Fuad Topić (Dom zdravlja MUP-a RH)

71. Roberta Krizmanić, prof. psih. (Dom zdravlja MUP-a RH)

72. Sandra Bušurelo Erak, prof. psih. (Dom zdravja MUP-a RH)

73. Stanislava Jenić, prof. psih. (Dječji dom Zagreb)

74. Sanda Puljiz, prof. psih. (Centar za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica)

75. Tanja Sever, prof. psih. (Psihološki centar "Sever")

76. Julija Vlahinsky, prof. psih. (Psihološki centar "Sever")

77. mr. sc. Nada Anić ("HUBIKOT" - Hrvatsko udruženje za bihevioralno kognitivne terapije)

78. Martina Čarija, prof. psih. ("MODUS" - Centar za djecu, mlade i obitelj Društva za psihološku pomoć)

79. mr. spec. Mehmed Dautović (Psihologijski centar Samobor)

80. mr. spec. Tatjana Žižek (Centar za odgoj i obrazovanje, Čakovec)

81. Andreja Bogdan, prof. psih. (Psihijatrijski odjel i poliklinika, Županijska bolnica Čakovec)

82. mr. spec. Sanja Mršić Husar (Odsjek za mentalno zdravlje, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti, Zavod za javno zdravstvo Sisačko-moslavačke županije)

83. mr. spec. Jasna Špoljarić (SOS - dječje selo Lekenik)

84. mr. sc. Majda Šavor (Hrvatski zavod za zapošljavanje - područna služba Karlovac)

85. dr. sc. Slavka Galić, doc. (Odsjek za kliničku psihologiju, Odjel za psihijatrijske bolesti i kliničku psihologiju, Opća županijska bolnica Požega)

86. Ivana Lončarević, prof. psih. (Osnovna škola "Antun Mihanović", Slavonski Brod)

87. mr. spec. Dunja Baraban (Klinika za pedijatriju, KB Osijek)

88. mr. spec. Inge Vlašić Cicvarić (Centar za kliničku, zdravstvenu i organizacijsku psihologiju, KBC Rijeka)

89. Megi Drezga Janković, prof. psih. ("AD Plastik" d.d. - Služba ljudskih resursa, Solin)

90. dr. sc. Vlasta Siriščević (Klinika za psihijatriju, KBC Split)

91. Meri Đula Ercegović, prof. psih. ("Societe Generale - Splitska banka" d.d. - Odjel ljudskih potencijala, Split)

92. mr. sc. Josip Lopižić (Opća bolnica Dubrovnik)

Ad 185. Imenuju se mentori Odsjeka za klasičnu filologiju za Metodiku nastave klasičnih jezika u ak.god. 2012./2013.:

Ivana Jelić – V. gimnazija, Klaićeva 1, Zagreb

Zdravka Martinić-Jerčić – Nadbiskupska klasična gimnazija, Voćarska 106, Zagreb

Ad 186. Odobrava se mr. sc. Evaine le Calve Ivičević, višoj lektorici, plaćeni dopust od 03. do 21. prosinca 2012. radi odlaska na Collège international des traducteurs littéraires u Arlesu, radi sudjelovanja u programu La Fabrique des traducteurs u svojstvu voditeljice atelijera prevođenja.

Ad 187. Odobrava se Majdi Bojić, asistentici, neplaćeni dopust od 01.10.2012. do 31.12.2012. zbog rada na disertaciji iz brazilske književnosti. Sve nastavne obaveze u tom razdoblju biti će izvršene.

Ad 188. Odobrava se Valeriju Baćku neplaćeni dopust u razdoblju od 1. rujna 2012. do 30. rujna 2013. u svrhu pohađanja doktorskog studija iz sociologije na Sveučilištu Pennsylvania u Sjedinjenim Američkim Državama tijekom akademske godine 2012./2013.

Ad 189. Odobrava se dr. sc. Dinki Čorkalo Biruški, red. prof., korištenje slobodne studijske godine u akad. god. 2013./2014.

Ad 190. Odobrava se Valeriju Baćku neplaćeni dopust u razdoblju od 1. rujna 2012. do 30. rujna 2013. u svrhu pohađanja doktorskog studija iz sociologije na Sveučilištu Pennsylvania u Sjedinjenim Američkim Državama tijekom akademske godine 2012./2013.

Ad 191. Odobrava se dr. sc. Denisu Bratku, red. prof., korištenje slobodne studijske godine tijekom ljetnog semestra akad. god. 2012./2013. i zimskog semestra akad. god. 2013./2014.

Razno.

Dr. sc. H. Tomas postavila je pitanje s obzirom na upise i plaćanja školarina, mogu li odsjeci računati na sredstva za osobne potrebe.

Dr. sc. D. Boras odgovorio je da poznato da je dinamika različita, ono što budu plaćali studenti to je podijeljeno na četiri rate, a ono što bi država trebala dati to stoji u odluci Vlade RH i Uprava se nada da će ta sredstva dobivati. Međutim budući da se prošlih godina događalo da Vlada nije plaćala na vrijeme, Fakultet se s time nosio i to je pitanje Uprave da o tome vodi računa.

Dr. sc. Ž. Kamenov postavila je pitanje vezano oko dva dodatna roka i upise na diplomski studij.

Dr. sc. D. Boras odgovorio da kao što su članovi Vijeća vidjeli postoji jedan dogovor ili memorandum o razumijevanju i studenti su glasali protiv, ali nisu dali veto. Cijena za to je bio taj dekanski rok za koji je dekan rekao da nema ništa protiv toga, ali i da će to dovesti do komplikacija. Što se tiče tehničkog izvođenja upisa diplomskoga studija, rekao je da je razgovarao s dr. sc. Mateljanom koji to vodi i u tehničkom smislu neće biti problema, ali može biti problem s početkom studija. Nekima će se situacija razriješiti nešto prije, nekima kasnije, ali dekan moli sve nastavnike da taj prvi tjedan budu fleksibilni ili naknadno počnu s početkom tog studija, ali to se sve može riješiti u okviru nastavničkih kompetencija.

Dr. sc. Ž. Kamenov rekla je da joj je jasno što će biti s početkom nastave, međutim problem je s tim što se kvalifikacijski ispitima treba održati u ponedjeljak, tako da u ponedjeljak 1. Odsjek treba vidjeti koliko se kandidata prijavila, da li ima više kandidata od kvote i odlučiti da li će imati prijemne ispite koji se trebaju održati 4., 5. i 6.

Dr. sc. D. Boras odgovorio je da u tom slučaju budu opet fleksibilni i produže odlučivanje. Predložio je da se to riješi u dogovoru s dr. sc. Mateljanom. Diplomski i završni radovi su uključeni u taj rok i pozvao je nastavnike da iskoriste taj rok.

U raspravi su još sudjelovali dr. sc. N. Maraković, dr. sc. H. Tomas, dr. sc. D. Šporer, dr. sc. J. Božić, dr. sc. T. Bogdan.

Dekan je na kraju još jednom zahvalio članovima Vijeća kojima ističe mandat na dosadašnjoj suradnji i bivšim prodekanima i zaključio 11. redovnu sjednicu Fakultetskoga vijeća u akad. godini 2011./2012.

Dekan

Zapisnik sastavila: dr. sc. Damir Boras, red. prof.

Monika Grdović

................
................

In order to avoid copyright disputes, this page is only a partial summary.

Google Online Preview   Download

To fulfill the demand for quickly locating and searching documents.

It is intelligent file search solution for home and business.

Literature Lottery

Related searches