Sample Ballot - Clark County
[Pages:6]87116 v1 1
Sample Ballot
Primary & Special Election August 4, 2020 Clark County, Washington
Who Donates to Campaigns? View contributors for candidates and measures Public Disclosure Commission pdc. Toll Free (877) 601-2828
Instructions
Use a black or dark blue ink pen to completely fill in the box to the left of your choice. Vote for one choice for each office or ballot measure. If you vote for more than one choice, no votes will be counted for that office or ballot measure. Leaving an office or ballot measure blank will not invalidate your ballot.
To correct a mistake
Draw a line through the entire candidate's name or measure response. You then have the option of marking another choice.
To vote for a Write-in candidate
Completely fill in the box next to the dotted line and write the candidate's name on the dotted line.
Elections Office Contact Information: Location: 1408 Franklin St., Vancouver Mail: PO Box 8815, Vancouver, WA 98666 Telephone: (564) 397-2345 Speech-to-Speech Relay: (800) 833-6384 Fax Number: (564) 397-2394 Email: elections@clark. Website: _______________________________________________
Begin
Voting
Here
READ: Each candidate for partisan office may state a political party that he or she prefers. A candidate's preference does not imply that the candidate is nominated or endorsed by the party, or that the party approves of or associates with that candidate.
************************************** Federal Partisan Office
United States Representative 3rd Congressional District
Martin D. Hash (States No Party Preference) Davy Ray (Prefers Democratic Party) Carolyn Long (Prefers Democratic Party) Devin C. Gray (Prefers Democrat Party) Jaime Herrera Beutler (Prefers Republican Party)
State Partisan Offices
Governor
Alex Tsimerman (Prefers StandupAmerica Party)
Phil Fortunato (Prefers Republican Party)
Ryan Ryals (Prefers Unaffiliated Party)
Leon Aaron Lawson (Prefers Trump Republican Party)
Henry Clay Dennison (Prefers Socialist Workers Party)
Tim Eyman (Prefers Republican Party)
Liz Hallock (Prefers Green Party)
Goodspaceguy (Prefers Trump Republican Party)
Omari Tahir Garrett (Prefers Democrat Party)
Don L. Rivers (Prefers Democratic Party)
Martin L. 'Iceman' Wheeler (Prefers Republican Party)
Raul Garcia (Prefers Republican Party)
Tylor Grow (Prefers Republican Party)
Winston Wilkes (Prefers Propertarianist Party)
Brian R. Weed (States No Party Preference)
Thor Amundson (Prefers Independent Party)
Gene Hart (Prefers Democratic Party)
William (Bill) Miller (Prefers American Patriot Party)
Matthew Murray (Prefers Republican Party)
Dylan B. Nails (Prefers Independent Party)
Cameron M. Vessey (States No Party Preference)
David W. Blomstrom (Prefers Fifth Republic Party)
Anton Sakharov (Prefers Trump Republican Party)
Craig Campbell (States No Party Preference)
Nate Herzog (Prefers Pre2016 Republican Party)
Cregan M. Newhouse (States No Party Preference)
Ian Gonzales (Prefers Republican Party)
Cairo D'Almeida (Prefers Democratic Party)
Elaina J. Gonzalez (Prefers Independent Party)
Jay Inslee (Prefers Democratic Party)
Joshua Freed (Prefers Republican Party)
David Voltz (Prefers Cascadia Labour Party)
Joshua Wolf (Prefers New-Liberty Party)
Loren Culp (Prefers Republican Party)
Richard L. Carpenter (Prefers Republican Party)
Bill Hirt (Prefers Republican Party)
Precinct SAMPLE
Page 1 of 6
Lieutenant Governor
Joseph Brumbles (Prefers Republican Party) Jared Frerichs (Prefers Libertarian Party) Ann Davison Sattler (Prefers Republican Party) James R. Rafferty (Prefers Democratic Party) Marko Liias (Prefers Democratic Party) Matt Seymour (Prefers Libertarian Party) Michelle Jasmer (Prefers Democratic Party) Bill Penor (Prefers Republican Party) Richard (Dick) Muri (Prefers Republican Party) Denny Heck (Prefers Democratic Party) Marty McClendon (Prefers Republican Party)
Write-in
Secretary of State
Ed Minger (Prefers Independent Party) Gentry Lange (Prefers Progressive Party) Kim Wyman (Prefers Republican Party) Gael Tarleton (Prefers Democratic Party)
Write-in
State Treasurer
Duane A. Davidson (Prefers Republican Party) Mike Pellicciotti (Prefers Democratic Party)
Write-in
State Auditor
Joshua Casey (Prefers Democratic Party) Chris Leyba (Prefers Republican Party) Pat (Patrice) McCarthy (Prefers Democratic Party)
Write-in
Attorney General
Matt Larkin (Prefers Republican Party) Mike Vaska (Prefers GOP Party) Brett Rogers (Prefers Republican Party) Bob Ferguson (Prefers Democratic Party)
Write-in
Write-in
Write-in
Read Both Sides of the Ballot
87116 v1 1
Primary & Special Election August 4, 2020 Clark County, Washington
State Partisan Office
Commissioner of Public Lands
Cameron Whitney (Prefers Republican Party) Steve Sharon (Prefers Republican Party) Hilary Franz (Prefers Democratic Party) Kelsey Reyes (Prefers Libertarian Party) Maryam Abasbarzy (Prefers Republican Party) Sue Kuehl Pederson (Prefers Republican Party) Frank Wallbrown (Prefers Democratic Party)
Sample Ballot
State Senator 17th Legislative District
Daniel Smith (Prefers Democratic Party) Lynda Wilson (Prefers Republican Party)
Write-in
State Representative 17th Legislative District Position No. 1
Tanisha L. Harris (Prefers Democratic Party) Vicki Kraft (Prefers Republican Party)
Write-in
State Nonpartisan Office
Superintendent of Public Instruction Ron Higgins Maia Espinoza Stan Lippmann David Spring Dennis Wick Chris Reykdal
Write-in
State Partisan Office
Insurance Commissioner Anthony Welti (Prefers Libertarian Party) Chirayu Avinash Patel (Prefers Republican Party) Mike Kreidler (Prefers Democratic Party)
Write-in
State Legislative Partisan Offices
State Senator 14th Legislative District
Curtis P. King (Prefers Republican Party)
Write-in
State Representative 14th Legislative District Position No. 1
Tracy Rushing (Prefers Democratic Party) William Razey (Prefers Education Party) Chris Corry (Prefers Republican Party)
Write-in
State Representative 14th Legislative District Position No. 2
Gina Mosbrucker (Prefers Republican Party)
Write-in
State Representative 17th Legislative District Position No. 2
Paul Harris (Prefers Republican Party) Bryan White (Prefers Republican Party)
Write-in
State Senator 18th Legislative District
John Ley (Prefers Republican Party) Ann Rivers (Prefers Republican Party) Rick Bell (Prefers Democratic Party)
Write-in
State Representative 18th Legislative District Position No. 1
Brandon Vick (Prefers Republican Party) Kassandra Bessert (Prefers Democratic Party)
Write-in
State Representative 18th Legislative District Position No. 2
Donna L. Sinclair (Prefers Democratic Party) Larry Hoff (Prefers Republican Party)
Write-in
State Senator 20th Legislative District
John Braun (Prefers Republican Party)
Write-in
Write-in
Precinct SAMPLE
Page 2 of 6
State Representative 20th Legislative District Position No. 1
Timothy Zahn (Prefers Democratic Party) Kurtis Engle (States No Party Preference) Peter Abbarno (Prefers Republican Party) Brian Lange (Prefers Republican Party)
Write-in
State Representative 20th Legislative District Position No. 2
Will Rollet (Prefers Democratic Party) Ed Orcutt (Prefers Republican Party)
Write-in
State Senator 49th Legislative District
Annette Cleveland (Prefers Democratic Party) Rey Reynolds (Prefers Ind. Republican Party)
Write-in
State Representative 49th Legislative District Position No. 1
Kelli Danielle Fiskum (Prefers Independent Party) Sharon Wylie (Prefers Democratic Party) Justin Forsman (Prefers Republican Party)
Write-in
State Representative 49th Legislative District Position No. 2
Park Llafet (Prefers Republican Party) Monica Stonier (Prefers Democratic Party) Troy Potter (Prefers Independent Party)
Write-in
County Partisan Offices
County Council Councilor - District No. 3
Jesse James (Prefers Democratic Party) John Blom (States No Party Preference) Karen Dill Bowerman (Prefers Republican Party)
Write-in
Read Both Sides of the Ballot
87116 v1 1
Sample Ballot
Primary & Special Election August 4, 2020 Clark County, Washington
Precinct SAMPLE
Page 3 of 6
County Council Councilor - District No. 4
Gary Medvigy (Prefers Republican Party) Matt Little (Prefers Independent Party)
Write-in
Local Measures
City of Woodland Proposition No. 1 Shall the City of Woodland be annexed to and be a part of Clark County Fire and Rescue?
Yes No
Ridgefield School District No. 122 Proposition No. 6 General Obligation Bonds $40,465,000
The Board of Directors of Ridgefield School District No. 122 approved Resolution No. 2019-2020-010 concerning this proposition for bonds. This proposition would authorize the District to construct and equip a new K-6 elementary school and accessible, inclusive playgrounds at South Ridge and Union Ridge Elementary Schools, by issuing $40,465,000 of general obligation bonds maturing within 21 years; and to levy excess property taxes annually to repay the bonds, as described in Resolution No. 2019-2020-010.
Should this proposition be approved?
Approved Rejected
Clark County Fire & Rescue Proposition No. 2 Shall the City of Woodland be annexed to and be a part of Clark County Fire & Rescue?
Yes No
East County Fire & Rescue Proposition No. 4 Proposition authorizing and continuing regular emergency medical services property tax levy.
The Board of Fire Commissioners of East County Fire & Rescue adopted Resolution 265-05052020 concerning a proposition to continue its emergency medical services property tax levy.
Will East County Fire & Rescue be authorized to continue to fund emergency medical services for its citizens by imposing a regular property tax levy of $.35 or less per $1,000.00 of assessed valuation for a period of six consecutive years to be collected beginning in 2021?
Clark County Fire Protection District No. 6 Proposition No. 3
Proposition Restoring Property Tax Levy For Fire Protection and Emergency Medical Services.
The Board of Clark County Fire Protection District No. 6 adopted Resolution No. 2020-03 concerning a proposition to maintain and adequately fund District operations.
This proposition authorizes the District to restore its regular property tax levy to $1.50 per $1,000 of assessed value to be assessed in 2020 and collected in 2021. The funds will maintain and improve fire protection and emergency medical services, replace apparatus, equipment and facilities and provide for firefighter safety. The maximum allowable levy in 2020 shall serve as the base for subsequent levy limitations as provided by chapter 84.55 RCW.
Should this proposition be:
Approved
Rejected
Election of Political Party Precinct Committee Officer
For this office only: In order to vote for precinct committee officer, a partisan office, you must affirm that you are a Democrat or a Republican and may vote only for one candidate from the party you select. Your vote for a candidate affirms your affiliation with the same party as the candidate. This preference is private and will not be matched to your name or shared.
Precinct Committee Officer Precinct 104
Kathy McDonald - REP (I affirm I am a Republican) Gloria Matthews - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 106
Kathleen (Kasey) Cote - DEM (I affirm I am a Democrat) Mike Calhoun - DEM (I affirm I am a Democrat)
Precinct Committee Officer Precinct 108
Peter Harrison - DEM (I affirm I am a Democrat) Brian Leahy - DEM (I affirm I am a Democrat) Chris Goodwin - DEM (I affirm I am a Democrat)
Precinct Committee Officer Precinct 130
Kim D. Harless - DEM (I affirm I am a Democrat) Tom Lineham - DEM (I affirm I am a Democrat)
Precinct Committee Officer Precinct 135
Justin Oberg - DEM (I affirm I am a Democrat) Robin J. Schotter - DEM (I affirm I am a Democrat)
Precinct Committee Officer Precinct 150
Michael Herron - DEM (I affirm I am a Democrat) Judith Tiffany - DEM (I affirm I am a Democrat) Will Perkel - DEM (I affirm I am a Democrat)
Precinct Committee Officer Precinct 153
Kiki Bittner - REP (I affirm I am a Republican) Austin Lehtonen - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 173
Jennifer Hawks - DEM (I affirm I am a Democrat) James P. Donahue - DEM (I affirm I am a Democrat) Will Amorin - REP (I affirm I am a Republican) Tony Ray Fox - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 195
David R. Gellatly - REP (I affirm I am a Republican) Mark Engleman - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 200
Parker Truax - REP (I affirm I am a Republican) Steve Prastka - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 220
Mark Medina - REP (I affirm I am a Republican) Cynthia Powers - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 240
Vicki Work - DEM (I affirm I am a Democrat) Maggie Bomber - DEM (I affirm I am a Democrat) David Funk - REP (I affirm I am a Republican) Jan Bowers - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 325
Kala Madugula - DEM (I affirm I am a Democrat) John M. Acken - DEM (I affirm I am a Democrat)
Yes No
Read Both Sides of the Ballot
87116 v1 1
Primary & Special Election August 4, 2020 Clark County, Washington
Precinct Committee Officer Precinct 331
Norene Kuhn - REP (I affirm I am a Republican) Nathan White - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 337
Carolyn Crain - REP (I affirm I am a Republican) Eric Jenks - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 340
Vanessa Amundson - REP (I affirm I am a Republican) Robert Ewart - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 350
Mary Pekkala - REP (I affirm I am a Republican) Jay Lokan - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 360
Skyler Amato - REP (I affirm I am a Republican) Roy Pulver - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 410
Doug Wilson - DEM (I affirm I am a Democrat) Dorothy Gasque - DEM (I affirm I am a Democrat)
Precinct Committee Officer Precinct 423
Nathan Pershall - REP (I affirm I am a Republican) Julie Laterza - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 424
Levi Gellatly - REP (I affirm I am a Republican) Brad Mongrain - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 426
Jonah Barnes - REP (I affirm I am a Republican) Carol L. Brown - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 440
Tracy Reilly Kelly - DEM (I affirm I am a Democrat) Dale Gaskill - DEM (I affirm I am a Democrat) Jon (Mike) Gaston - REP (I affirm I am a Republican) Cornel Ardeleanu - REP (I affirm I am a Republican)
Sample Ballot
Precinct Committee Officer Precinct 441
Stephen Sechrist - REP (I affirm I am a Republican) Benjamin Brewer - REP (I affirm I am a Republican) David Dumas - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 444
Pam Peiper - REP (I affirm I am a Republican) Nicole Wubben - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 452
Joel Mattila - REP (I affirm I am a Republican) Juan Gamboa - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 470
Marlene Adams - REP (I affirm I am a Republican) Daniel A. Fernandez - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 480
Garret Hergert - REP (I affirm I am a Republican) Mandy Brown - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 485
Scott Daniels - REP (I affirm I am a Republican) Priscilla Moynihan - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 502
Paul McKinley - REP (I affirm I am a Republican) Lester Stenersen - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 525
Jeffery Merritt - REP (I affirm I am a Republican) Sean Emerson - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 527
Peter Silliman - REP (I affirm I am a Republican) Jack Holtz - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 528
Robert Stearns - REP (I affirm I am a Republican) Karl Johnson - REP (I affirm I am a Republican) Mary Nevius - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct SAMPLE
Page 4 of 6
Precinct Committee Officer Precinct 536
Inna Matson - REP (I affirm I am a Republican) Roger W. Christopher - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 537
Dave Stiles - REP (I affirm I am a Republican) Douglas M. Smith - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 538
Thomas A. Schenk - REP (I affirm I am a Republican) Nancy Miranda Schimschok REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 540
Tom Mielke - REP (I affirm I am a Republican) Linda Ford - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 543
Paul Questad - REP (I affirm I am a Republican) Luann Lakemeyer - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 545
Wayne W. Lindberg - REP (I affirm I am a Republican) Larry R. Slattery - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 555
Russell Bartausky - REP (I affirm I am a Republican) Joey Gibson - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 557
Jeremiah Romano - REP (I affirm I am a Republican) Deborah Larner - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 562
Andrew Gnaneswaran - DEM (I affirm I am a Democrat) Ed Hamilton Rosales - DEM (I affirm I am a Democrat)
Precinct Committee Officer Precinct 563
Lisa Henry - DEM (I affirm I am a Democrat) Karen Bussey - DEM (I affirm I am a Democrat) Philip Kelley - REP (I affirm I am a Republican) Nathan Veneman - REP (I affirm I am a Republican)
Read Both Sides of the Ballot
Primary & Special Election August 4, 2020 Clark County, Washington
Precinct Committee Officer Precinct 568
Pat Weidenaar - REP (I affirm I am a Republican) Warren Randall White - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 571
Colby Kenneth Viola - REP (I affirm I am a Republican) Brian Stoops - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 573
Janet Lodge - REP (I affirm I am a Republican) William Griffin - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 575
Jordan J. Olin - REP (I affirm I am a Republican) Sharon Murphin - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 577
Richard W. Rylander, Jr. - REP (I affirm I am a Republican) Joe L. Scott - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 585
Igor Rybkin - REP (I affirm I am a Republican) Robin Rulffes - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 589
Rowan Samuelson - REP (I affirm I am a Republican) Joshua VanGelder - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 590
Mark Kelly - REP (I affirm I am a Republican) Keith Mathison - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 592
Wendy Rush - REP (I affirm I am a Republican) James A. Groth - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 593
Penny L. Ross - REP (I affirm I am a Republican) Sandy White - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 600
Jordan Hillstrom - REP (I affirm I am a Republican) Edward Jeremy Dawson - REP (I affirm I am a Republican)
Sample Ballot
Precinct SAMPLE
Page 5 of 6
Precinct Committee Officer Precinct 602
George Hacker - REP (I affirm I am a Republican) Jordan Seppala - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 603
Rick Halle - REP (I affirm I am a Republican) Ben Seppala - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 610
Donald E. Carlson - REP (I affirm I am a Republican) Greg Zilker - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 611
Janna Meyer - REP (I affirm I am a Republican) Tracy Lepro - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 614
Colette Abrahamson - REP (I affirm I am a Republican) Jill Marie Sieloff - REP (I affirm I am a Republican) Jessica C. McCollum - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 616
Brian Rohan - REP (I affirm I am a Republican) Kristopher Smith - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 620
Peter Tapio - REP (I affirm I am a Republican) Sergey Dmitriyev - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 625
Brian W. Clemetson - REP (I affirm I am a Republican) Steve Jacobson - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 627
David W. Sisco - REP (I affirm I am a Republican) Nathanael J. Chace - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 630
Doug Parker - REP (I affirm I am a Republican) David Nelson - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 636
Allen Rogers - REP (I affirm I am a Republican) James Billington - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 637
Ken Lounsbury - REP (I affirm I am a Republican) Julie Longoria - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 638
Barry Weyhrauch - REP (I affirm I am a Republican) Jesse Gellatly - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 649
Cerisse Wilson - REP (I affirm I am a Republican) Maria Nicacio - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 660
Michael A. Teefy - DEM (I affirm I am a Democrat) Carol Turgeon - DEM (I affirm I am a Democrat)
Precinct Committee Officer Precinct 662
Martin Hogan - REP (I affirm I am a Republican) Stephanie Turlay - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 667
Wesley Nordlund - REP (I affirm I am a Republican) Mary L. Morris - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 669
Maria Elena Dailey - REP (I affirm I am a Republican) Alan Svehaug - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 672
James L. Judkins - REP (I affirm I am a Republican) Sarah Akey - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 673
Andrew Brewer - DEM (I affirm I am a Democrat) Mike Pond - DEM (I affirm I am a Democrat)
Precinct Committee Officer Precinct 674
Karissa Sears - REP (I affirm I am a Republican) Kris Disbrow - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 677
Paul Harris - REP (I affirm I am a Republican) Marsh Warren - REP (I affirm I am a Republican)
Read Both Sides of the Ballot
87116 v1 1
87116 v1 1
Primary & Special Election August 4, 2020 Clark County, Washington
Precinct Committee Officer Precinct 678
Dan Barnes - REP (I affirm I am a Republican) Louise Fowles - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 679
John Leben - REP (I affirm I am a Republican) Gunnar Metzger - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 681
Jeffery M. Bunker - DEM (I affirm I am a Democrat) Debra A. Miles - DEM (I affirm I am a Democrat) Lawrence Cook - REP (I affirm I am a Republican) Sherrie Baxter - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 688
Andrew McColley - REP (I affirm I am a Republican) Chris King - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 695
Maksim Bykov - REP (I affirm I am a Republican) Brian Spitulski - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 698
Charles Orlen Price - REP (I affirm I am a Republican) Sherry Rebman - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 700
Bonnie L. Bruce - REP (I affirm I am a Republican) Chris Baird - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 720
Mark Deason - REP (I affirm I am a Republican) Piper McEwen - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 735
Devin Shaw - REP (I affirm I am a Republican) Tom Tangen - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 903
Derrick J. Kephart - REP (I affirm I am a Republican) John Hynds - REP (I affirm I am a Republican)
Sample Ballot
Precinct Committee Officer Precinct 905
Mark Forbes - REP (I affirm I am a Republican) David Paolo - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 912
Raymond A. Kutch - REP (I affirm I am a Republican) Kat Delavar - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 914
Connie Jo Freeman - REP (I affirm I am a Republican) Jenny Dayley - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 920
David Knight - REP (I affirm I am a Republican) Steve Nahas - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 925
Chuck Miller - REP (I affirm I am a Republican) Noah Alandt - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 950
Richard Rogers - DEM (I affirm I am a Democrat) Larry Miller - DEM (I affirm I am a Democrat) Wesley Finchum - REP (I affirm I am a Republican) Frank Alonzo - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 953
Geoerl W. Niles - REP (I affirm I am a Republican) Mike Stupak - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 956
Daniel Gardner - REP (I affirm I am a Republican) Brook Pell - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 962
Lauri C. Hudson - REP (I affirm I am a Republican) Mary Jo Harrison - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct Committee Officer Precinct 965
John Ley - REP (I affirm I am a Republican) Candy Herrera - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct SAMPLE
Page 6 of 6
Precinct Committee Officer Precinct 969
Melanie Wheeler MacPherson REP (I affirm I am a Republican) David Hedrick - REP (I affirm I am a Republican)
Precinct committee officer candidates will only appear on this ballot if multiple candidates filed for both the same party and precinct.
**************************************
End of Ballot
**************************************
Read Both Sides of the Ballot
................
................
In order to avoid copyright disputes, this page is only a partial summary.
To fulfill the demand for quickly locating and searching documents.
It is intelligent file search solution for home and business.
Related download
- race and ethnicity task force
- general election 2020 recommendations by the clallam county republican
- superintendent of public instruction lincoln county wa
- congressional district 5 u s representative
- vote both sides pacific county washington
- november 3 2020 page 1 of 2 kittitas county washington
- vote for one 90691 v1 ballot sample
- sample ballot clark county
- race and ethnicity task force ospi
- notice slip opinion not the court s final written decision a
Related searches
- clark county nv business license search
- clark county nevada business license se
- clark county business license application
- clark county adult education
- clark county ged program
- clark county job opportunities
- clark county business license search
- clark county business license status
- clark county business license department
- clark county business license renewal
- clark county adult education nevada
- clark county adult high school